Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ В УМОВАХ ЦИКЛІЧНИХ ЗМІН РИНКОВОГО СЕРЕДОВИЩА

МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ В УМОВАХ ЦИКЛІЧНИХ ЗМІН РИНКОВОГО СЕРЕДОВИЩА

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ В УМОВАХ ЦИКЛІЧНИХ ЗМІН РИНКОВОГО СЕРЕДОВИЩА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,54 KB
Завантажень:
277
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Гугля Ольга Сергіївна
УДК 519.86: 330.33:65.012
МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ
В УМОВАХ ЦИКЛІЧНИХ ЗМІН РИНКОВОГО СЕРЕДОВИЩА
Спеціальність 08.00.11 – математичні методи, моделі
та інформаційні технології в економіці
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної кібернетики Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник:
кандидат економічних наук, доцент Левицький Станіслав Іванович, Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України, докторант кафедри економічної кібернетики (м. Донецьк).
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, доцент Іванов Микола Миколайович, Гуманітарний університет “Запорізький інститут державного та муніципального управління”, декан факультету управління (м. Запоріжжя);
кандидат економічних наук Прокопенко Роман Васильович, Донецький університет економіки та права, доцент кафедри інформатики та інформаційних технологій (м. Донецьк).
Захист дисертації відбудеться 25 грудня 2007 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.01 у Донецькому національному університеті за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198-а, великий зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розісланий 23 листопада 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.С. Овечко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток вітчизняних підприємств здійснюється під впливом факторів нестабільного економічного середовища, які у свою чергу визначають складні види циклічних коливань основних економічних показників, таких, як прибуток, виручка від реалізації, рентабельність, обсяги збуту, витрати на збут, брак та інші. Так, наприклад, виручка від реалізації продукції ЗАТ “Бетонмаш” за 1 півріччя 2004 р. – 2 півріччя 2007 р. склали відповідно (млн. грн.): 24,2; 63,1; 34; 89,3; 41,3; 102; 59,6; витрати на збут (млн. грн): 0,69; 2,04; 1,19; 6,14; 1,52; 3,39; 3,96.
Не менш актуальною є дана проблема й для підприємств, чиї економічні показники характеризуються стабільною тенденцією до зростання. Це зумовлено тим, що, як показує практика, зростання економічних показників має схильність до насичення. Таким чином, похибне визначення періодів зростання та спаду, що змінюються, несвоєчасні капіталовкладення у нові технології, диверсифікація виробництва тощо можуть призвести підприємство не тільки до програшу в конкурентній боротьбі, але й до банкрутства під впливом факторів нестабільного економічного середовища.
Фактори впливу нестабільного економічного середовища на економічну ефективність підприємств мають як зовнішні, так і внутрішні джерела. До зовнішніх факторів, що збурюють, можна віднести: коливання валютних курсів; зміни в законодавчій базі країни; політичну нестабільність; зростання рівня безробіття; коливання попиту на продукцію, що випускає підприємство; виникнення та банкрутство великих фірм, що працюють у певній галузі; зміни у складі конкурентів і постачальників сировини; досягнення науково-технічного прогресу; коливання цін на енергоресурси та інші.
Серед внутрішніх факторів, що збурюють, можна виділити: інноваційні пропозиції працівників; коливання цін на ресурси одного об'єднання; зміну обсягів та технології виробництва; втрати інформації при переході з одного рівня управління до іншого. При цьому стан зовнішнього й внутрішнього середовища швидко змінюється в часі й не завжди має закономірний характер, - найчастіше він є чутливим до впливу факторів імовірнісної, стохастичної природи, що ускладнює прогнозування.
Великі промислові підприємства України є надто чутливими до впливу вищезазначених факторів нестабільного ринкового середовища, і, як наслідок, до циклічних коливань основних економічних показників.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ В УМОВАХ ЦИКЛІЧНИХ ЗМІН РИНКОВОГО СЕРЕДОВИЩА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок