Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: ТРАНСФОРМАЦІЯ ЛІПІДІВ КОРМУ В ОРГАНІЗМІ ТЕЛЯТ ЗАЛЕЖНО ВІД ВІКУ І ПРИ ЗГОДОВУВАННІ ЕКСТРУДОВАНИХ КОНЦЕНТРОВАНИХ КОРМІВ

ТРАНСФОРМАЦІЯ ЛІПІДІВ КОРМУ В ОРГАНІЗМІ ТЕЛЯТ ЗАЛЕЖНО ВІД ВІКУ І ПРИ ЗГОДОВУВАННІ ЕКСТРУДОВАНИХ КОНЦЕНТРОВАНИХ КОРМІВ / сторінка 8

Назва:
ТРАНСФОРМАЦІЯ ЛІПІДІВ КОРМУ В ОРГАНІЗМІ ТЕЛЯТ ЗАЛЕЖНО ВІД ВІКУ І ПРИ ЗГОДОВУВАННІ ЕКСТРУДОВАНИХ КОНЦЕНТРОВАНИХ КОРМІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,74 KB
Завантажень:
157
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

У період з 90- до 180-денного віку радіоактивність усіх класів ліпідів, синтезованих зрізами скелетних м’язів телят контрольної і дослідної груп при інкубації з [1-14С]оцтовою кислотою, підвищується, що свідчить про збільшення використання оцтової кислоти в синтезі ліпідів у скелетних м’язах телят після переходу від прерумінантного типу травлення до румінантного.
Різниця в радіоактивності загальних ліпідів (табл. 5) і окремих їх класів, синтезованих з [1-14С]пальмітинової кислоти зрізами скелетних м’язів телят дослідної групи, порівняно з телятами контрольної групи, статистично невірогідна (Р0,5). Отже, екструзія концентрованих кормів не впливає на внутріклітинний фонд довголанцюгових жирних кислот у скелетних м’язах телят і використання їх у синтезі ліпідів.
Після інкубації зрізів скелетних м’язів телят контрольної і дослідної груп з 3-феніл-[1-14С]аланіном більше половини радіоактивності виявлено у фосфоліпідах. Разом з тим виявлено вірогідно вищу радіоактивність у фракції вільних жирних кислот, триацилгліцеролів і вільного холестеролу в скелетних м’язах телят 90-денного віку (Р0,05-0,01) та у фракції фосфоліпідів, диацилгліцеролів, вільного та етерифікованого холестеролу у 180-денному віці (Р0,05), порівняно з радіоактивністю названих класів ліпідів у скелетних м’язах телят контрольної групи. З цих даних випливає, що згодовування телятам комбікорму, виготовленого з екструдованих компонентів, впливає на інтенсивність синтезу ліпідів у скелетних м’язах телят при використанні як попередника їх фенілаланіну. Цей вплив можна пояснити підвищенням внутріклітинного фонду амінокислот, у тому числі фенілаланіну, в скелетних м’язах телят при згодовуванні їм екструдованих концентрованих кормів.
Загалом одержані результати свідчать про вплив екструдованих концентрованих кормів при згодовуванні їх телятам 1-6-місячного віку на субстратне забезпечення синтезу ліпідів у скелетних м’язах.
Проведені науково-виробничі досліди у двох господарствах (по 30 і 60 голів), показали, що середньодобові прирости телят при згодовуванні їм комбікорму, виготовленого з екструдованих компонентів, були в середньому на 11% більші, ніж при згодовуванні комбікорму, виготовленого з неекструдованих компонентів. При цьому витрати кормів на 1 кг приросту зменшуються, а приріст живої маси на 1 к.од. збільшується. Ці дані свідчать про обгрунтованість згодовування екструдованого комбікорму у перші місяці після народження.
В И С Н О В К И
1. Вивчено особливості трансформації ліпідів корму в рубці, зміни їхнього вмісту і жирнокислотного складу в хімусі 12-палої кишки і плазмі крові та інтенсивності синтезу ліпідів у скелетних м’язах телят залежно від віку і при згодовуванні екструдованих концентрованих кормів.
2. Загальний вміст ліпідів у комбікормі, до складу якого входила пшениця (23,8%), ячмінь (23,7%), горох (19%), соняшникова макуха (28%), становить приблизно 7% його маси. Більшу частку ліпідів комбікорму становлять триацилгліцероли (58,87%), далі йдуть, зменшуючись у ряду, вільні жирні кислоти (13,30%), фосфоліпіди (12,71%), етерифікований (6,17%) і вільний (5,69%) холестерол та диацилгліцероли (3,25%). Серед жирних кислот у ліпідах комбікорму переважають лінолева (60,01%) і олеїнова (22,32%) кислоти.
3. Ступінь гідролізу ліпідів і гідрогенізації поліненасичених жирних кислот, що містяться в комбікормі, при його інкубації в рубці телят in situ значно підвищується в період з 60- до 120-денного віку. Ці процеси в комбікормі, виготовленому з екструдованих компонентів, у рубці телят проходять менш інтенсивно, ніж у комбікормі, виготовленому з неекструдованих компонентів.
4. У вмісті рубця телят 60-180-денного віку при згодовуванні комбікорму, виготовленого з екструдованих компонентів, виявлено більший вміст триацилгліцеролів і менший вміст вільних жирних кислот, більший вміст лінолевої і олеїнової кислот та менший вміст стеаринової кислоти, ніж при згодовуванні комбікорму, виготовленого з неекструдованих компонентів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ТРАНСФОРМАЦІЯ ЛІПІДІВ КОРМУ В ОРГАНІЗМІ ТЕЛЯТ ЗАЛЕЖНО ВІД ВІКУ І ПРИ ЗГОДОВУВАННІ ЕКСТРУДОВАНИХ КОНЦЕНТРОВАНИХ КОРМІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок