Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОНОПОЛЬНЕ (ДОМІНУЮЧЕ) СТАНОВИЩЕ СУБ'ЄКТА ГОСПОДАРЮВАННЯ НА РИНКУ

МОНОПОЛЬНЕ (ДОМІНУЮЧЕ) СТАНОВИЩЕ СУБ'ЄКТА ГОСПОДАРЮВАННЯ НА РИНКУ

Назва:
МОНОПОЛЬНЕ (ДОМІНУЮЧЕ) СТАНОВИЩЕ СУБ'ЄКТА ГОСПОДАРЮВАННЯ НА РИНКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,81 KB
Завантажень:
301
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКО-ПРАВОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
УДК 347.4
МЕЛЬНИК Світлана Борисівна
МОНОПОЛЬНЕ (ДОМІНУЮЧЕ) СТАНОВИЩЕ СУБ'ЄКТА
ГОСПОДАРЮВАННЯ НА РИНКУ
Спеціальність 12.00.04 – Господарське право;
арбітражний процес
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Донецьк - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі підприємницького та комерційного права Одеської національної юридичної академії Міністерства освіти і науки України (м. Одеса).
Науковий керівник – доктор юридичних наук
Саніахметова Ніна Олексіївна,
Одеська національна юридична академія
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри підприємницького та комерційного права (м. Одеса)
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, старший науковий співробітник
Замойський Ігор Євгенович,
Донецький інститут економіки та
господарського права, професор кафедри
державно-правових дисциплін (м. Донецьк)
кандидат юридичних наук, доцент
Вінник Оксана Мар'янівна,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри господарського права (м. Київ)
Провідна установа – Національна юридична академія України
імені Ярослава Мудрого
Міністерства освіти і науки України (м. Харків).
Захист відбудеться “25” вересня 2001 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д11.170.01 в Інституті економіко-правових досліджень НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економіко-правових досліджень НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий “23” серпня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Граніш В.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Конкуренція є необхідною і найважливішою умовою ринкового механізму. Це об'єктивна закономірність товарного виробництва, що здійснює вплив на поведінку суб'єктів господарювання при здійсненні ними господарської діяльності (визначенні обсягів виробництва, установленні цін тощо). Роль конкуренції як рушійної сили розвитку економіки полягає насамперед у тому, що вона містить у собі істотні стимули для науково-технічного прогресу. Конкуренція має фундаментальне значення для функціонування ринкової економіки. Зниження цін і підвищення якості продукції як невід'ємні атрибути соціально орієнтованої ринкової економіки досягаються саме на основі конкуренції і змагальності. Система стимулів і критеріїв для ефективного добору оптимальних виробничих комбінацій, що сприяє становленню такої системи зв'язків, яка найбільш адекватна цілям розвитку і прогресу, формується через конкурентний механізм. Тому конкурентна політика, спрямована на захист економічної конкуренції, є одним із пріоритетних напрямків реформування української економіки.
Світова практика свідчить, що багато держав прийняли антимонопольні закони з метою підтримки конкурентного середовища. Антимонопольне регулювання - складова і важлива ланка ринкового механізму. Важливість антимонопольного регулювання підкреслена й у ратифікованій Верховною Радою України Угоді про партнерство та співробітництво між Україною і Європейськими Співтовариствами та їх державами-членами і Стратегії інтеграції України до Європейського Союзу. У ст.49 Угоди визначено, що Сторони погоджуються співпрацювати з метою виправлення або усунення, шляхом застосування своїх антимонопольних законів чи іншим чином, обмежень конкуренції, до яких вдаються підприємства, або викликаних державним втручанням, якщо вони можуть впливати на торгівлю між Співтовариством і Україною.
Загальна спрямованість сучасного українського антимонопольного законодавства обумовлена високим рівнем монополізму в нашій державі. Одним із пріоритетних напрямків антимонопольного законодавства є визначення монопольного (домінуючого) становища суб'єктів господарювання на ринку. Монопольне (домінуюче) становище є найважливішою базовою категорією антимонопольного законодавства України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МОНОПОЛЬНЕ (ДОМІНУЮЧЕ) СТАНОВИЩЕ СУБ'ЄКТА ГОСПОДАРЮВАННЯ НА РИНКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок