Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАН СИСТЕМИ ГЕМОСТАЗУ, ЦЕНТРАЛЬНОЇ ТА ПЕРИФЕРИЧНОЇ ГЕМОДИНАМІКИ У ДІТЕЙ З ТЯЖКИМИ ФОРМАМИ НАЙБІЛЬШ РОЗПОВСЮДЖЕНИХ ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ (НЕЙРО-, РЕСПІРАТОРНІ ТА ГОСТРІ КИШКОВІ ІНФЕКЦІЇ)

СТАН СИСТЕМИ ГЕМОСТАЗУ, ЦЕНТРАЛЬНОЇ ТА ПЕРИФЕРИЧНОЇ ГЕМОДИНАМІКИ У ДІТЕЙ З ТЯЖКИМИ ФОРМАМИ НАЙБІЛЬШ РОЗПОВСЮДЖЕНИХ ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ (НЕЙРО-, РЕСПІРАТОРНІ ТА ГОСТРІ КИШКОВІ ІНФЕКЦІЇ)

Назва:
СТАН СИСТЕМИ ГЕМОСТАЗУ, ЦЕНТРАЛЬНОЇ ТА ПЕРИФЕРИЧНОЇ ГЕМОДИНАМІКИ У ДІТЕЙ З ТЯЖКИМИ ФОРМАМИ НАЙБІЛЬШ РОЗПОВСЮДЖЕНИХ ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ (НЕЙРО-, РЕСПІРАТОРНІ ТА ГОСТРІ КИШКОВІ ІНФЕКЦІЇ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,78 KB
Завантажень:
126
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕПІДЕМІОЛОГІЇ ТА ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ
ім Л.В.Громашевського
ВОРОНОВ ОЛЕКСАНДР ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК: 616.-005.1-08:616.1]:616.9-036.17-053.2
СТАН СИСТЕМИ ГЕМОСТАЗУ, ЦЕНТРАЛЬНОЇ ТА ПЕРИФЕРИЧНОЇ ГЕМОДИНАМІКИ У ДІТЕЙ З ТЯЖКИМИ ФОРМАМИ НАЙБІЛЬШ РОЗПОВСЮДЖЕНИХ ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ (НЕЙРО-, РЕСПІРАТОРНІ ТА ГОСТРІ КИШКОВІ ІНФЕКЦІЇ)
14.01.13 - інфекційні хвороби
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі дитячих інфекційних хвороб Національного медичного університету імені О.О. Богомольця МОЗ України
Науковий керівник - | доктор медичних наук, професор Крамарєв Сергій Олександрович, Національний медичний університет імені О.О. Богомольця, завідувач кафедри дитячих інфекційних хвороб
Офіційні опоненти: | доктор медичних наук, професор Чернишова Людмила Іванівна, завідувач кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології, Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України;
доктор медичних наук Руденко Антоніна Олексіївна, завідувач відділу нейроінфекцій Iнституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України
Провідна установа: Івано-Франківська державна медична академія МОЗ України, кафедра інфекційних хвороб
Захист відбудеться 26.05.2005р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.614.01 при Інституті епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України (01015, м.Київ, вул.Січневого повстання, 23)
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України (03038, м.Київ, вул. Амосова, 5)
Автореферат розісланий 23.04.2005 р.
Учений секретар Спеціалізованої вченої ради кандидат медичних наук | В.В.Кононенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Інфекційні захворювання посідають провідне місце в патології дітей. Майже 70 % усіх зареєстрованих хвороб в Україні мають інфекційну природу, і є однією з провідних причин дитячої смертності (Крамарєв С.О., 2002, 2004). Особливо актуальна ця проблема для дітей першого року життя. Захворювання в цій віковій групі відзначаються тяжкістю перебігу, частотою ускладнень та несприятливими наслідками (Цибулькін Є.К., 2001; Мартинюк В.Ю., 2001; Шунько Є.Є.,2003; Donald N.Medearis, 2000; Peter Lang, 1998).
До особливо тяжких відносяться інфекційні захворювання нервової системи. Їхню тяжкість, несприятливі наслідки зумовлюють такі синдроми, як інфекційний токсикоз, набряк головного мозку (Ісаков Ю.Ф., 2001; Шостакович-Корецька Л.Р., 2001; Білобородова Н.В., 2000; Дашо М.Б., 1999).
Актуальною проблемою залишаються гострі кишкові інфекції (ГКІ) у дітей, які належать до найпоширеніших захворювань у багатьох країнах світу. В Україні кожного року ГКІ реєструються у 40-50 тис. випадків. Серед захворілих понад 50% - це діти перших років життя. Особливістю ГКІ у зазначеній віковій групі є тяжкість захворювання, частота розвитку ускладнень. В структурі дитячої смертності від інфекційних причин в Україні ГКІ знаходяться на одному з перших місць (Бережний В.В., 2002; Крамарєв С.О. 2002).
Частими ускладненнями тяжких форм інфекційних хвороб у дітей є інфекційно-токсичний шок (ІТШ), розлади в системі гемокоагуляції й фібринолізу та порушення центральної і периферичної гемодинаміки ( Бєлєбєзєв Г.І., 2004; Bone RC, 1998; Jon H.Fugate,1999 ).
В літературі відомі роботи, присвячені вивченню стану гемодинаміки у дітей з неінфекційною патологією (пневмонії, гіпоксії різного походження, кардіологічні захворювання). Існують поодинокі роботи з вивчення розладів гемодинаміки при інфекційній патології у дорослих (Пюрик В.Ф., 1999; Ющук Н.Д., 1999; Амосова К.М., 1998; Матяш В.І., 1996]. Мають місце дослідження, в яких описані мікроциркуляторні порушення при термінальних станах у дітей з тяжкими формами інфекційних захворювань (Долецкий А.С., 1988; Бєлєбєзєв Г.І., 1992; Гуляєв Д.В. 1992.).
І хоча за останнє десятиріччя проведена велика кількість досліджень, спрямованих на вивчення патогенезу тяжких форм інфекційних захворювань, розробка підходів до їх патогенетичного лікування на даний час залишається нагальною проблемою (Богадєльніков І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: СТАН СИСТЕМИ ГЕМОСТАЗУ, ЦЕНТРАЛЬНОЇ ТА ПЕРИФЕРИЧНОЇ ГЕМОДИНАМІКИ У ДІТЕЙ З ТЯЖКИМИ ФОРМАМИ НАЙБІЛЬШ РОЗПОВСЮДЖЕНИХ ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ (НЕЙРО-, РЕСПІРАТОРНІ ТА ГОСТРІ КИШКОВІ ІНФЕКЦІЇ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок