Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАЛОЗНАЧНІСТЬ ДІЯННЯ ЗА КРИМІНАЛЬНИМ ЗАКОНОДАВСТВОМ УКРАЇНИ

МАЛОЗНАЧНІСТЬ ДІЯННЯ ЗА КРИМІНАЛЬНИМ ЗАКОНОДАВСТВОМ УКРАЇНИ

Назва:
МАЛОЗНАЧНІСТЬ ДІЯННЯ ЗА КРИМІНАЛЬНИМ ЗАКОНОДАВСТВОМ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,20 KB
Завантажень:
347
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
Севастьянова Тетяна Євгенівна
УДК 343.223 (477)
МАЛОЗНАЧНІСТЬ ДІЯННЯ ЗА КРИМІНАЛЬНИМ ЗАКОНОДАВСТВОМ УКРАЇНИ
Спеціальність : 12.00.08 – кримінальне право та кримінологія;
кримінально-виконавче право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі кримінального права та правосуддя Запорізького державного університету.
Науковий керівник доктор юридичних наук, професор
Коржанський Микола Йосипович,
професор кафедри кримінального
права та правосуддя Запорізького
державного університету
Офіційні опоненти доктор юридичних наук,
Музика Анатолій Ананійович,
проректор Київського
Інституту внутрішніх справ України
кандидат юридичних наук, доцент
Андрушко Петро Петрович,
завідувач кафедрою кримінального
права та кримінології Національного
університету ім. Т.Г. Шевченка
Провідна установа Інститут держави і права
ім. В.М. Корецького НАН України
 
 
Захист відбудеться “10” квітня 2003р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.007.03 в Національній академії внутрішніх справ України ( 03035, м. Київ – 35, Солом’янська пл., 1 )
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національної академії внутрішніх справ України ( 03035, м. Київ – 35, Солом’янська пл., 1 )
Автореферат розісланий 06.03.2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Є.Д. Лук’янчиков
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертаційного дослідження зумовлена потребою удосконалення законодавства, яке б забезпечувало становлення України як правової держави. Це свідчить про те, що будь-яка діяльність правового характеру повинна бути відповідною Конституції України, яка, в свою чергу, гарантує реальне забезпечення прав і свобод громадян. Ці гарантії стосуються і захисту особи від правового свавілля, яке пов’язується, перш за все, з незаконним притягненням особи до кримінальної відповідальності.
Кримінальна відповідальність та покарання можуть бути застосовані лише відносно осіб, що вчиняють злочин, тобто, діяння суспільно небезпечне, протиправне, винне, каране.
Вчення про злочин займає значне місце в науці кримінального права. Проблемою його визначення займались А.А.Герцензон, М.Д. Дурманов, М.І. Ковальов, М.Й. Коржанський, Н.Ф.Кузнєцова, П.С. Матишевський, П.П. Михайленко т. ін.
Злочин – це, перш за все діяння, яке наділене ознаками, які можуть визначити характер та зміст такого діяння, як злочинного або ні. Але між поняттям злочину та діянням, яке не має ознак злочину, можуть існувати виключення, коли формально діяння містить склад будь-якого злочину але не має суспільної небезпечності. В таких випадках, особа, яка вчинила це діяння, не може бути притягнена до кримінальної відповідальності. Таке виключення має назву малозначного діяння.
У кримінальному праві та законодавстві визначення малозначності діяння майже тотожне. Враховуючи те, що вчення про малозначне діяння є складовою частиною загального вчення про злочин, у науковій літературі воно займало “чемне” місце, де автори вказували лише на те, що така норма існує, а також давали загальне визначення вказаної норми, не звертаючи увагу на питаннях, які в повній мірі могли розкрити зміст проблеми.
У Кримінальному кодексі України 2001 року розмежування злочину та малозначного діяння залишилося без суттєвих змін. Але, не можна сказати, що нове кримінальне законодавство не привертало уваги до визначення поняття малозначності. У роботах з кримінального права, до визначення поняття малозначності діяння за Кримінальним кодексом 2001 року звернулися М.Й. Коржанський, Л.М. Кривоченко, П.С. Матишевський, А.О. Пінаєв, І.К. Туркевич, М.І. Хавронюк на рівні науково – практичного коментування ч. 2 ст. 11 КК чи в підручниках із Загальної частини Кримінального права України. Але зміст малозначності названими вченими був розкритий недостатньо повно, без конкретного визначення ознак чи особливостей, пов’язаних з поняттям малозначності діяння.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МАЛОЗНАЧНІСТЬ ДІЯННЯ ЗА КРИМІНАЛЬНИМ ЗАКОНОДАВСТВОМ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок