Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІКОБАКТЕРІЇ ТУБЕРКУЛЬОЗУ В СУЧАСНИХ УМОВАХ: БАКТЕРІОЛОГІЯ ТА ІМУНОЛОГІЯ

МІКОБАКТЕРІЇ ТУБЕРКУЛЬОЗУ В СУЧАСНИХ УМОВАХ: БАКТЕРІОЛОГІЯ ТА ІМУНОЛОГІЯ

Назва:
МІКОБАКТЕРІЇ ТУБЕРКУЛЬОЗУ В СУЧАСНИХ УМОВАХ: БАКТЕРІОЛОГІЯ ТА ІМУНОЛОГІЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,03 KB
Завантажень:
292
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МІКРОБІОЛОГІЇ І ВІРУСОЛОГІЇ
ім. Д.К.ЗАБОЛОТНОГО
Я в о р с ь к а Г а л и н а В а с и л і в н а
УДК 576.852.21:616-036+576.8-097
МІКОБАКТЕРІЇ ТУБЕРКУЛЬОЗУ В СУЧАСНИХ УМОВАХ: БАКТЕРІОЛОГІЯ ТА ІМУНОЛОГІЯ
03.00.07-мікробіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі мікробіології Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор Сибірна Рома Іллінічна
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, старший науковий співробітник Варбанець Людмила Дмитрівна, завідувач відділу біохімії мікроорганізмів Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного НАН України;
доктор медичних наук, член-кор. АМН України, професор Чернушенко Катерина Федорівна, завідувач лабораторії імунології Інституту фтизіатрії та пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України.
Провідна установа: Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України.
Захист відбудеться “16” жовтня 2002 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.233.01. при Інституті мікробіології і вірусології ім.Д.К.Заболотного НАНУкраїни (03143, Київ, вул.Заболотного, 154, Інститут мікробіології і вірусології ім.Д.К.Заболотного НАН України,зал засідань)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці інституту мікробіології і вірусології ім.Д.К.Заболотного НАН України.
Автореферат розісланий “16” вересня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук Пуріш Л.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Протягом останнього десятиріччя у всьому світі і в Україні різко погіршується епідеміологічна ситуація з туберкульозу. З 1995 р. у нашій країні визнано епідемію цього захворювання. Дедалі частіше спостерігаються гостропрогресуючі, важкопротікаючі, а часом і невиліковні форми туберкульозу [Москаленко В.Ф., Фещенко Ю.І.,2001]. Найбільше занепокоєння спричиняють хворі, які активно виділяють мікобактерії туберкульозу у навколишнє середовище та зростання кількості форм зі зміненими біологічними особливостями [Березовський Б.А. та ін., 1991; Степашина В.Н. та ін.,2000; Peter C.R.et al.,1998]. Незважаючи на накопичений десятиріччями досвід у боротьбі та профілактиці цього захворювання, туберкульоз і на сьогодні продовжує бути однією з важливих медико-соціальних проблем. На фоні неухильного зростання захворюваності та смертності від цієї недуги все більш актуальним стає питання своєчасного виявлення хвороби та ефективної боротьби з її збудником.
Профілактику та лікування туберкульозу також відносять до числа важливих і важковирішуваних питань. Особлива увага належить зростанню кількості резистентних, до протитуберкульозних препаратів, штамів Mycobacterium tuberculosis [Горохова Г.В.,1997; Корнага С.І.,1998; Степашина В.Н. зі співавт.,2000; De Kantor I.N. et al.,1998]. Крім того, не до кінця з’ясовані особливості поширення туберкульозної інфекції, не завжди своєчасна діагностика і небагаточисельний арсенал засобів лікування [Борисов С.Е.,2001; Жукова М.П.,1998; Матусевич В.Г.,1999; Чернушенко К.Ф.та ін.,2000]. Тому, необхідним вважається подальше вивчення основних біологічних властивостей, визначення особливостей стійкості виділених культур до протитуберкульозних препаратів та встановлення вірулентності.
Значно погіршує ситуацію зниження імунологічної опірності людського організму, яке спостерігається в Україні у результаті надмірного забруднення довкілля [Голышевская В.И.,1997; Музичук Н.Т,2000]. Актуальною є також проблема, направлена на вирішення питання впливу збудника на стан імунної системи макроорганізму.
У зв’язку з цим, подальше, більш детальне, вивчення основних біологічних властивостей мікобактерій туберкульозу, визначення їхнього впливу на стан Т-системи імунітету, яка при туберкульозі відіграє особливе місце, є необхідним для здійснення найбільш раціонального комплексного підходу для діагностики, лікування та профілактики цієї інфекції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 



Реферат на тему: МІКОБАКТЕРІЇ ТУБЕРКУЛЬОЗУ В СУЧАСНИХ УМОВАХ: БАКТЕРІОЛОГІЯ ТА ІМУНОЛОГІЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок