Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розвиток компенсаторних можливостей підприємств малого бізнесу

Розвиток компенсаторних можливостей підприємств малого бізнесу

Назва:
Розвиток компенсаторних можливостей підприємств малого бізнесу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,84 KB
Завантажень:
462
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ВОЛОДИМИРА ДАЛЯ
МЕДЯНІК ВОЛОДИМИР ЮРІЙОВИЧ
УДК 334.02.64
Розвиток компенсаторних можливостей
підприємств малого бізнесу
Спеціальність 08.06.02- Підприємництво, менеджмент та маркетинг
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Луганськ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України (м. Луганськ).
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор
Козаченко Ганна Володимирівна,
Східноукраїнський національний
університет імені Володимира Даля
Міністерства освіти і науки України,
завідуюча кафедрою менеджменту.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Воротіна Людмила Іванівна, головний науковий співробітник, Київський національний університет ім. Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України (м. Київ);
кандидат економічних наук, професор Ревенко Надія Григорівна, Дніпродзержинський державний технічний університет Міністерства освіти і науки України, завідуюча кафедрою економіки, менеджменту та маркетингу (м. Дніпродзержинськ).
Провідна установа - Дніпропетровський національний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра міжнародної економіки та бізнесу (м. Дніпропетровськ).
Захист відбудеться 28 лютого 2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.051.01 у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України за адресою: 91034, Луганськ-34, кв. Молодіжний, 20а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля за адресою: 91034, Луганськ-34, кв. Молодіжний, 20а.
Автореферат розісланий 25 січня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Козаченко Г.В.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Діяльність підприємств малого бізнесу є обов'язковим атрибутом ринкових механізмів господарювання. Проте в Україні формування таких механізмів характеризується далеко не повним використанням потенціалу цього сектора економіки. Головною причиною тому виступає наявність істотного тиску зовнішнього середовища, що виснажує, а іноді і припиняє діяльність підприємств малого бізнесу. Незважаючи на досить велику кількість наукових розробок вітчизняних і зарубіжних учених економістів, на доведену необхідність розвитку малого бізнесу, цілий ряд проблем підприємств цього сектора економіки залишається без уваги. У більшості випадків підприємствам малого бізнесу не доводиться розраховувати на підтримку ззовні і самостійно відновлювати свою діяльність після впливу чинників, що стримують їхній розвиток. Тому потрібний пошук способів самостійного виживання підприємств малого бізнесу.
Одним з таких способів, який дозволяє підприємствам малого бізнесу відновлювати масштаб діяльності після негативного впливу зовнішнього середовища, є використання та розвиток компенсаторних можливостей, які властиві будь-якому підприємству. Теоретичні і прикладні аспекти розвитку компенсаторних можливостей підприємств малого бізнесу поки що не досліджені у вітчизняній економічній науці. У зв'язку з цим необхідною є наукова розробка теоретичних положень і практичних рекомендацій щодо розвитку компенсаторних можливостей підприємств малого бізнесу. Необхідність теоретичного обгрунтування і розробки практичних рекомендацій щодо розвитку таких можливостей і обумовили вибір теми дисертаційного дослідження та її актуальність.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано в Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля (м. Луганськ) відповідно до планів науково-дослідних робіт кафедри менеджменту. Результати дослідження використано при виконанні теми ГН-12-00 "Формування методології управління промисловими підприємствами в умовах ринкових відносин" (номер державної реєстрації 0195U026385). Внесок автора полягає у розробці пропозицій щодо подальшого розвитку положень теорії ресурсної картини фірми, згідно з якими ресурси підприємства малого бізнесу розглядаються як фундамент його розвитку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Розвиток компенсаторних можливостей підприємств малого бізнесу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок