Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Кримінальна відповідальність за контрабанду

Кримінальна відповідальність за контрабанду

Назва:
Кримінальна відповідальність за контрабанду
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,19 KB
Завантажень:
76
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
Процюк Олег Володимирович
УДК 343.359.3
Кримінальна відповідальність за контрабанду
12.00.08 – кримінальне право та кримінологія;
кримінально-виконавче право
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національній академії внутрішніх справ України,
МВС України
Науковий керівник
доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент АПрН України ШАКУН Василь Іванович, Національна академія внутрішніх справ України, перший проректор
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор Попович Володимир Михайлович, Національна академія державної податкової служби України, начальник НДЦ з проблем оподаткування
кандидат юридичних наук, доцент Дудоров Олександр Олексійович, Академія управління та інформаційних технологій “АРІУ”, завідувач кафедри кримінального права та кримінології
Провідна установа Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, кафедра кримінального права, МОН України (м. Харків)
Захист відбудеться “-” лютого 2006 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.007.03 у Національній академії внутрішніх справ України за адресою: 03035, м. Київ, пл. Солом’янська, 1
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії внутрішніх справ України за адресою: 03035, м. Київ, пл. Солом’янська, 1.
Автореферат розісланий “16” січня 2006 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Є.Д. Лук’янчиков
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Недостатня захищеність легітимних економічних відносин стала визначальною причиною кримінальних процесів у сфері господарської діяльності, серед яких контрабанда набула значного поширення.
За оцінкою Кабінету Міністрів України Про затвердження державної програми “Контрабанді – СТОП” на 2005–2006 роки: Постанова Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2005 р. № 260 // Офіц. вісник України. – 2005.– №14.– Ст. 34–42.
, контрабанда завдає суттєвої шкоди економічним відносинам у сфері господарської діяльності нашої держави. Збитків зазнають інтереси вітчизняного товаровиробника і порушується нормальний порядок товаровідносин на внутрішньому ринку України та у сфері зовнішньої торгівлі, що, у свою чергу, негативно позначається на розвитку економічних відносин між державами, гальмує входження України до загальносвітового економічного простору. Нелегальне ввезення іноземних товарів зменшує попит на вітчизняну продукцію. Порушується монополія держави на експорт та імпорт певних груп товарів, особливо на ті з них, що виключені із загального товарообігу. Крім того, результати такої злочинної діяльності негативно впливають на суспільні відносини у сфері захисту життя та здоров’я громадян (контрабанда зброї та боєприпасів, ядерних матеріалів та речовин), прав громадян у галузі користування культурними цінностями, культурним надбанням нашої держави, іншим інтересам особи. Незважаючи на зазначені загрози, контрабанда досі не дістала належної правової оцінки.
Так, за даними Державної митної служби України, протягом 2002-– 2004 рр. було порушено 1181 кримінальну справу за ознаками контрабанди, а розглянуто судами лише – 698, або половина від зареєстрованих випадків контрабанди. Ймовірно, це стало можливим унаслідок недоліків у діяльності правоохоронних органів, прогалин у чинному законодавстві, низького рівня правозастосовчої діяльності у справах про контрабанду, існуючих на цей час термінологічних розбіжностей в кримінальному та інших галузях права.
Наявна конструкція ст. 201 Кримінального кодексу України (далі – КК України), на думку автора, є недосконалою. Об’єктивні та суб’єктивні ознаки контрабанди мають бути вивчені більш глибоко, що певною мірою сприятиме призначенню кримінального покарання залежно від ступеня суспільної небезпеки цього злочину та переміщуваних предметів контрабанди.
Частину зазначених проблем намагався розв’язати Пленум Верховного Суду України постановою № 8 від 03 червня 2005 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Кримінальна відповідальність за контрабанду

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок