Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Морфофункціональні та біохімічні особливості системи еритрону за умов цукрового діабету 1-го типу

Морфофункціональні та біохімічні особливості системи еритрону за умов цукрового діабету 1-го типу

Назва:
Морфофункціональні та біохімічні особливості системи еритрону за умов цукрового діабету 1-го типу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,19 KB
Завантажень:
268
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна академія наук України
Інститут біології клітини
Люта Мар’яна Ярославівна
УДК 616.379-008.64:612.111:[577.152.1.+577.112.4+547.477]
Морфофункціональні та біохімічні особливості системи еритрону за умов цукрового діабету 1-го типу
03.00.11 – цитологія, клітинна біологія, гістологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Львів – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі біохімії біологічного факультету
Львівського національного університету імені Івана Франка
Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Сибірна Наталія Олександрівна,
Львівський національний університет
імені Івана Франка,
завідувач кафедри біохімії
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Великий Микола Миколайович,
Інститут біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України
пров. наук. співр. відділу біохімії коферментів
доктор біологічних наук, професор
Янович Вадим Георгійович,
Інститут біології тварин УААН,
гол. наук. співр.
Захист відбудеться “ 20 ”лютого 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.246.01 в Інституті біології клітини НАН України за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 14/16.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту біології клітини НАН України за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 14/16.
Автореферат розісланий “18” січня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук В.М. Убийвовк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Цукровий діабет є однією з найголовніших медико-соціальних проблем і займає третє місце серед захворювань, які найчастіше є причиною ранньої інвалідності і летальності серед населення практично у всіх країнах світу [Gale, 2002]. Кількість хворих на ЦД у світі перевищила100 млн. осіб. У медичних закладах України на обліку їх біля 1 млн. Щорічно число хворих збільшується на 5-7%, а кожні 15 років – подвоюється [Томашевський, 1996].
ЦД 1-го типу є автоімунним захворюванням з деструкцією в-клітин острівців підшлункової залози, що розвивається під дією факторів зовнішнього середовища та при наявності генетичних передумов. Дана патологія супроводжується порушеннями вуглеводного, ліпідного та білкового обмінів, що призводить до формування ряду ускладнень. Незважаючи на велику кількість досліджень у цілому світі патогенез ЦД з’ясований не до кінця [Кураева и др., 2003]. У останній час головні завдання дослідників – перехід від діагностики діабету до його передбачення, від лікування до попередження.
Метаболічні порушення, які розвиваються внаслідок інсулінової недостатності при ЦД, значно ускладнюють функціонування систем підтримки гомеостазу, важливою ланкою якого є еритроцити периферичної крові. При ЦД суттєво змінюються фізичні, біохімічні, морфофункціональні властивості еритроцитів. За умов гіперглікемії глікозилювання гемоглобіну – основного білка червоних кров’яних клітин викликає зміну його спорідненості до кисню, посилення гіпоксії периферичних тканин у хворих на ЦД 1-го типу. Крім того, метаболічні процеси, індуковані глюкозою, проявляються активацією перекисного окислення ліпідів (ПОЛ), що впливає на стабільність клітинної мембрани, адсорбцію на ній токсичних речовин, Це веде до порушень у обміні речовин, і, як наслідок, знижує життєздатність цих клітин [Бондарь и др., 2003]. В цілому зміни еритроцитарної ланки в комплексі метаболічних порушень у хворих ЦД вивчені недостатньо. Розуміння цих змін дозволить проводити адекватну фармакологічну корекцію при цьому захворюванні.
Відомо, що система L-аргінін/NO може брати участь у формуванні кисеньтранспортної системи крові, тобто впливати на основну функцію клітин еритрону через внутрішньоеритроцитарні механізми регуляції, кисеньзалежний характер утворення NO, підтримку судинного тонусу, дію пероксинітриту [Зинчук, 2003]. Вивчення її впливу на морфологічні та біохімічні показники еритроцитів за умов ЦД 1-го типу є надзвичайно актуальним, оскільки для цієї патології характерне посилення гіпоксії тканин пропорційно до розвитку діабетичних ускладнень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Морфофункціональні та біохімічні особливості системи еритрону за умов цукрового діабету 1-го типу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок