Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ТЕХНІЧНИХ ЗДІБНОСТЕЙ МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ У ПРОЦЕСІ КОНСТРУЮВАННЯ ТА МОДЕЛЮВАННЯ ШВЕЙНИХ ВИРОБІВ (МЕТОДИЧНИЙ АСПЕКТ)

РОЗВИТОК ТЕХНІЧНИХ ЗДІБНОСТЕЙ МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ У ПРОЦЕСІ КОНСТРУЮВАННЯ ТА МОДЕЛЮВАННЯ ШВЕЙНИХ ВИРОБІВ (МЕТОДИЧНИЙ АСПЕКТ)

Назва:
РОЗВИТОК ТЕХНІЧНИХ ЗДІБНОСТЕЙ МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ У ПРОЦЕСІ КОНСТРУЮВАННЯ ТА МОДЕЛЮВАННЯ ШВЕЙНИХ ВИРОБІВ (МЕТОДИЧНИЙ АСПЕКТ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,52 KB
Завантажень:
265
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П.Драгоманова
МАМУС Галина Мефодіївна
УДК 371.3
РОЗВИТОК ТЕХНІЧНИХ ЗДІБНОСТЕЙ
МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ
У ПРОЦЕСІ КОНСТРУЮВАННЯ
ТА МОДЕЛЮВАННЯ ШВЕЙНИХ ВИРОБІВ
(МЕТОДИЧНИЙ АСПЕКТ)
13.00.02 – теорія та методика трудового навчання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ — 2001
Дисертацією є рукопис. Робота виконана в Тернопільському державному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник доктор педагогічних наук, професор
Терещук Григорій Васильович,
Тернопільський державний педагогічний
університет імені Володимира Гнатюка,
проректор із наукової роботи,
завідувач кафедри трудового навчання.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Олійник Павло Миколайович,
Національний аграрний університет,
завідувач кафедри методики навчання;
кандидат педагогічних наук
Тхоржевська Тетяна Віталіївна,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова, доцент кафедри
трудового навчання та креслення.
Провідна установа Бердянський державний педагогічний
інститут ім. П.Д.Осипенка , кафедра
професійної педагогіки і методики
трудового навчання,
Міністерство освіти і науки України,
м.Бердянськ.
Захист відбудеться 11 вересня 2001р. о 16 30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.05 у Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий 10 серпня 2001 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Захарченко Р.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТеРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Економічні та соціальні зміни в Україні зумовили необхідність реформування системи освіти: визначення методологічних засад освітньої політики, обґрунтування нових цілей і завдань, вдосконалення змісту і методики навчання окремих предметів, впровадження нових освітніх технологій тощо. У законі України “Про загальну середню освіту” зазначено, що з 2001 року загальноосвітні школи повинні бути готовими до переходу на нову структуру 12-річного навчання. У зв'язку з цим, виходячи із державних стандартів освітніх галузей, має запрацювати механізм постійного оновлення змісту шкільних дисциплін. Тому особлива увага повинна приділятися тим базовим знанням, умінням, способам діяльності, які є основою загальнолюдських цінностей, підготовки підростаючого покоління до життя та праці. У здійсненні останньої провідне місце належить освітній галузі “Технології” і, зокрема, трудовому навчанню, обслуговуючій праці. Відповідно до цього набуває актуальності проблема підвищення якості підготовки вчителя трудового навчання, рівня його професіоналізму, інтелектуальної культури. Випускник педагогічного навчального закладу повинен бути готовим до роботи в нових умовах, наближених до сфери виробництва чи обслуговування.
Сучасна швейна промисловість характеризується застосуванням комплексно-механізованих потоків, електронно-обчислювальної техніки для виготовлення ескізів, розкладок лекал і нормування витрат матеріалів, автоматизованим конструюванням та моделюванням одягу, технічним переоснащенням операцій технологічної обробки виробів, впровадженням нових технологій. Відображення названих шляхів оновлення швейного виробництва у змісті та процесі вивчення спеціальних дисциплін обслуговуючої праці в школі та вузі з врахуванням при цьому, з одного боку, соціально-економічних, культурно-освітніх потреб суспільства, а з іншого - рівня сформованості індивідуальних особливостей, інтересів, нахилів учнів та студентів є необхідною умовою розвитку їх технічних здібностей.
Психологи і педагоги, які вивчали різні аспекти навчально-виховного процесу в середній і вищій школі, нагромадили цінні результати, які можуть бути використані для дослідження методичних аспектів розвитку технічних здібностей у процесі конструювання та моделювання швейних виробів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗВИТОК ТЕХНІЧНИХ ЗДІБНОСТЕЙ МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ У ПРОЦЕСІ КОНСТРУЮВАННЯ ТА МОДЕЛЮВАННЯ ШВЕЙНИХ ВИРОБІВ (МЕТОДИЧНИЙ АСПЕКТ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок