Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТВОРЧІСТЬ МИХАЙЛА ПЕТРЕНКА В КОНТЕКСТІ УКРАЇНСЬКОЇ ПОЕЗІЇ 30–50-Х РОКІВ ХІХ СТОЛІТТЯ

ТВОРЧІСТЬ МИХАЙЛА ПЕТРЕНКА В КОНТЕКСТІ УКРАЇНСЬКОЇ ПОЕЗІЇ 30–50-Х РОКІВ ХІХ СТОЛІТТЯ

Назва:
ТВОРЧІСТЬ МИХАЙЛА ПЕТРЕНКА В КОНТЕКСТІ УКРАЇНСЬКОЇ ПОЕЗІЇ 30–50-Х РОКІВ ХІХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,27 KB
Завантажень:
179
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н.КАРАЗІНА
БАРАБАНОВА Олена Анатоліївна
УДК 82.09.161.2
ТВОРЧІСТЬ МИХАЙЛА ПЕТРЕНКА В КОНТЕКСТІ
УКРАЇНСЬКОЇ ПОЕЗІЇ 30–50-Х РОКІВ ХІХ СТОЛІТТЯ
10.01.01 – українська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії української літератури і фольклористики Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Мишанич Степан Васильович,
Донецький національний університет,
професор кафедри історії української
літератури і фольклористики
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, доцент
Борзенко Олександр Іванович,
Харківський національний університет
імені В. Н. Каразіна,
професор кафедри історії української літератури
кандидат філологічних наук, доцент
Сиротенко Валерій Павлович,
Краматорський економіко-гуманітарний інститут,
завідувач кафедри слов’янської філології
Захист відбудеться 18 червня 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.051.07 Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна за адресою:
61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 6-85.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна (61077, м. Харків, пл. Свободи, 4).
Автореферат розісланий 16 травня 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.І.Гноєва


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Українська література ХІХ ст. надзвичайно багата самобутніми талантами, але далеко не всі вони відомі читачеві. Серед постатей, що заслуговують на особливу увагу, помітне місце посідає Михайло Петренко – автор низки яскравих ліричних творів, який найбільш повно реалізував своє обдарування в межах харківської романтичної школи. Він здобув широку популярність передусім як автор слів відомої пісні «Дивлюся на небо…», однак загалом творча спадщина митця досі не стала об’єктом всебічного наукового осмислення. Зокрема, не було проведено окремого дослідження поезії М. Петренка з огляду на її романтичні прикмети та зв’язки з культурним і літературним контекстом першої половини ХІХ ст. Актуальність пропонованої роботи зумовлена недостатнім висвітленням у вітчизняному літературознавстві історії українського романтичного руху взагалі і творчого шляху М. Петренка зокрема в контексті еволюції нової української літератури. Спроба розглянути творчі засади поезії М. Петренка, акцентуючи увагу на окремих етапах становлення світоглядних та естетичних поглядів митця, є особливо актуальною сьогодні – за умов зростання інтересу до українського літературно-мистецького життя ХІХ ст., його джерел та трансформацій на певних відтинках розвитку. Підхід до вивчення постаті М. Петренка, що передбачає залучення широкого контексту, дозволяє через аналіз окремих періодів функціонування вітчизняного романтизму скласти цілісне уявлення про значення творчої спадщини поета.
У зв’язку з цим важливим є висвітлення процесу формування поглядів М. Петренка на художню творчість, зважаючи як на загальноєвропейські культурні чинники, що визначали специфіку романтизму, так і на особливості суто української модифікації цього літературного напряму. Також комплексне дослідження доробку письменника передбачає осмислення творчості з урахуванням становлення митця, формування особливостей його індивідуального художнього досвіду.
Зв’язок з науковими програмами, планами, темами. Наукове дослідження «Творчість Михайла Петренка в контексті української поезії 30-50-х рр. ХІХ ст.» здійснювалось у рамках комплексного плану науково-дослідної роботи кафедри історії української літератури і фольклористики Донецького національного університету «Актуальні проблеми української літератури і фольклористики» (Г – 06/07, номер державної реєстрації 0101U003342).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ТВОРЧІСТЬ МИХАЙЛА ПЕТРЕНКА В КОНТЕКСТІ УКРАЇНСЬКОЇ ПОЕЗІЇ 30–50-Х РОКІВ ХІХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок