Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИМІЗАЦІЙНИЙ ПАРАМЕТРИЧНИЙ СИНТЕЗ ОПТИЧНИХ СИСТЕМ

ОПТИМІЗАЦІЙНИЙ ПАРАМЕТРИЧНИЙ СИНТЕЗ ОПТИЧНИХ СИСТЕМ

Назва:
ОПТИМІЗАЦІЙНИЙ ПАРАМЕТРИЧНИЙ СИНТЕЗ ОПТИЧНИХ СИСТЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,89 KB
Завантажень:
436
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут”
Cокуренко Олег Михайлович
УДК: 535.317
ОПТИМІЗАЦІЙНИЙ ПАРАМЕТРИЧНИЙ СИНТЕЗ
ОПТИЧНИХ СИСТЕМ
05.11.07 Оптичні прилади та системи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ-2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в НДІ прикладної електроніки Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Порєв Володимир Андрійович,
Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, старший науковий співробітник
НДІ прикладної електроніки.
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Молебний Василь Васильович,
Інститут біомедичної техніки та технологій, директор;
кандидат фізико-математичних наук, доцент
Одарич Володимир Андрійович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, доцент кафедри оптики.
Провідна установа: | Казенне підприємство “ЦКБ “Арсенал”, відділ №111, Державний комітет промислової політики України,
м. Київ.
Захист відбудеться 12.09.2002 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.002.18 при Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, м. Київ, проспект Перемоги, 37, корп. № 1, ауд. № 293.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, м. Київ, проспект Перемоги, 37.
Автореферат розісланий 02.08.2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
к. т. н., доцент |
Н. І. Бурау


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Розширення традиційних і поява нових галузей застосування оптичних систем (ОС) зумовлюють потребу України у досконалих та швидких методах їх синтезу.
На сьогодні найбільш розповсюдженими методами абераційного синтезу нових ОС є алгебраїчний метод Г. Г. Слюсарева, метод синтезу ОС із поверхонь та оптичних елементів з відомими оптичними властивостями М. М. Русинова, методи параметричної оптимізації та їх численні модифікації.
Не применшуючи теоретичної значимості та практичної цінності вказаних методів, зазначимо, що жоден з них не може вважатися абсолютно довершеним та універсальним. Так, в алгебраїчному методі враховуються аберації лише третього порядку, метод М. М. Русинова потребує значного досвіду та інтуїції оптика-конструктора, а методи оптимізації в переважній більшості випадків не дозволяють знайти дійсно оптимальні параметри ОС. Тому необхідною умовою успішної оптимізації є знаходження на ранніх стадіях абераційних розрахунків такої вихідної ОС, яка б за своїми абераційними параметрами і характеристиками максимально наближалась до оптимальної. Методи знаходження таких ОС ще не є достатньо розвинутими.
Поява методів глобальної оптимізації ОС, алгоритми яких базуються на автоматичному переборі можливих варіантів, не підтвердила їх ефективності, оскільки пошук оптимального розв’язку таким шляхом навіть для найпростіших ОС вимагає колосальних затрат машинного часу.
Розробка нових методів параметричного синтезу ОС пов’язана з надзвичайною громіздкістю та складністю математичного опису абераційних властивостей ОС з довільною кількістю оптичних компонентів. Задача ескізного проектування ОС на стадії параметричного синтезу ще більше ускладнюється при розрахунку панкратичних систем, в яких вказані абераційні властивості змінюються при переміщенні окремих компонентів ОС. В зв’язку з цим створення нових систем (особливо з граничними оптичними параметрами) ще багато в чому залишається мистецтвом.
Зазначене вище дає підставу констатувати, що актуальним є дисертаційне дослідження, спрямоване на розробку удосконаленого методу, який дозволяв би на ранніх стадіях абераційного синтезу ОС знаходити розв’язки, максимально наближені до оптимальних. Результати такого дослідження сприятимуть не лише підвищенню ефективності параметричного синтезу ОС, але й автоматизації одного із складних та громіздких етапів їх ескізного проектування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ОПТИМІЗАЦІЙНИЙ ПАРАМЕТРИЧНИЙ СИНТЕЗ ОПТИЧНИХ СИСТЕМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок