Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛОГІСТИЧНИЙ ПІДХІД В УПРАВЛІННІ МАТЕРІАЛЬНИМИ ЗАПАСАМИ НА МАШИНОБУДІВНОМУ ПІДПРИЄМСТВІ

ЛОГІСТИЧНИЙ ПІДХІД В УПРАВЛІННІ МАТЕРІАЛЬНИМИ ЗАПАСАМИ НА МАШИНОБУДІВНОМУ ПІДПРИЄМСТВІ

Назва:
ЛОГІСТИЧНИЙ ПІДХІД В УПРАВЛІННІ МАТЕРІАЛЬНИМИ ЗАПАСАМИ НА МАШИНОБУДІВНОМУ ПІДПРИЄМСТВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,33 KB
Завантажень:
84
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ ПРОМИСЛОВОСТІ
УДК 65.012.34:621
Железняк Валерія Юріївна
ЛОГІСТИЧНИЙ ПІДХІД В УПРАВЛІННІ
МАТЕРІАЛЬНИМИ ЗАПАСАМИ
НА МАШИНОБУДІВНОМУ ПІДПРИЄМСТВІ
Спеціальність 08.06.01 – Економіка, організація
і управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк - 2005
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Донбаській державній машинобудівній академії Міністерства освіти і науки України (м. Краматорськ).
Науковий керівник – доктор економічних наук, доцент
Панков Віктор Андрійович, ЗАТ “НКМЗ” (м. Краматорськ),
голова правління, генеральний директор.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, доцент
Окландер Михайло Анатолійович,
Одеський державний економічний університет Міністерства освіти і науки України (м. Одеса), завідувач кафедри маркетингу;
кандидат економічних наук, професор
Бєлявцев Михайло Іванович,
Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк), завідувач кафедри маркетингу.
Провідна установа – Харківський національний економічний університет Міністерства освіти і науки України (м. Харків), кафедра логістики.
Захист відбудеться “23” грудня 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .151.01 в Інституті економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий "23 " листопада 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.М. Кузьменко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ознакою трансформації української економіки в економіку ринкового типу є формування конкурентного середовища, наявність якого вимагає від керівництва підприємств-суб'єктів ринку цілеспрямованих дій із забезпечення конкурентних переваг. Низька ефективність виробництва на цей час пояснюється тим, що більшість вітчизняних підприємств не можуть успішно конкурувати на товарних ринках, тому що вироблена ними продукція є дорогою внаслідок високої матеріалоємності й поступається за своїми споживчими характеристиками аналогам зарубіжного виробництва. Забезпечення бажаних темпів розвитку машинобудівних підприємств і підвищення ефективності їх виробництва можливе тільки за умови підвищення ефективності виробничих процесів. Можливості традиційних методів вирішення даної проблеми вже вичерпані, що обґрунтовує необхідність упровадження нового підходу для її розв'язання. Як такий підхід у західних країнах уже давно застосовується логістика, основною задачею якої є розробка пропозицій, спрямованих на підвищення ефективності виробництва, збереження та розширення обсягів ринку й одержання переваг перед конкурентами за рахунок раціонального використання оборотних активів, зниження витрат виробництва та скорочення виробничого циклу. Сучасна економіка відноситься до економіки нового типу, яку можна назвати інформаційною та глобальною, у зв'язку з чим продуктивність і конкурентоспроможність організацій залежать, у першу чергу, від їх здатності генерувати, обробляти й ефективно використовувати інформацію, що підвищує значення застосування інформаційних технологій в управлінні сучасним промисловим підприємством.
Практика управління, яка склалася на вітчизняних підприємствах, надає широкі можливості для ефективного використання логістичного підходу шляхом упровадження сучасних комп'ютерних технологій у сфері матеріально-технічного забезпечення, що обґрунтовує актуальність дисертаційної роботи. Проте впровадження логістичного підходу до управління матеріальними запасами підприємства гальмується слабким концептуальним і методичним обґрунтуванням, у тому числі й у сфері розробки логістичних інформаційних систем, а також недостатнім рівнем адаптації практики і теорії створення логістичних систем до умов сучасного машинобудування. Головним чином упровадження логістики за допомогою зовнішніх розробок набуває суто декоративного характеру, що не сприяє інтенсивному засвоєнню досягнень сучасної логістики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЛОГІСТИЧНИЙ ПІДХІД В УПРАВЛІННІ МАТЕРІАЛЬНИМИ ЗАПАСАМИ НА МАШИНОБУДІВНОМУ ПІДПРИЄМСТВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок