Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ КОНЬЯЧНИХ СПИРТІВ НА АПАРАТАХ ПЕРІОДИЧНОЇ ДІЇ

УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ КОНЬЯЧНИХ СПИРТІВ НА АПАРАТАХ ПЕРІОДИЧНОЇ ДІЇ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ КОНЬЯЧНИХ СПИРТІВ НА АПАРАТАХ ПЕРІОДИЧНОЇ ДІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,06 KB
Завантажень:
202
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ ВИНОГРАДУ І ВИНА "МАГАРАЧ"
ВАСИЛИК Олександр Васильович
УДК 663.241.048
УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ КОНЬЯЧНИХ
СПИРТІВ НА АПАРАТАХ ПЕРІОДИЧНОЇ ДІЇ
05.18.07 – Технологія продуктів бродіння
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Ялта – 2004


Дисертація є рукописом
Робота виконана в Інституті винограду і вина "Магарач" УААН, м. Ялта
Науковий керівник: доктор технічних наук,
Заслужений винахідник України
САЧАВО МИХАЙЛО СЕРГІЙОВИЧ,
інститут винограду і вина "Магарач",
зав. коньячною лабораторією
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
ШОЛЬЦ-КУЛІКОВ ЄВГЕНІЙ ПАВЛОВИЧ,
Кримський державний агротехнологічний університет м. Сімферополь,
зав. кафедрою виноробства
доктор технічних наук, професор
ШИЯН ПЕТРО ЛЕОНІДОВИЧ,
Національний університет харчових технологій МОН України, м. Київ,
професор кафедри біотехнології продуктів бродіння, екстрактів і напоїв
Провідна установа: Український науково-дослідний інститут спирту і біотехнології продовольчих продуктів Міністерства агропромислового комплексу України, м. Київ
Захист відбудеться 12 лютого 2004 року о 1000 годині на засіданні спеціалізованої ради Д 53.365.02 в Інституті винограду і вина "Магарач", УААН, за адресою: 98600, Автономна республіка Крим, м. Ялта, вул. Кірова, .
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту винограду і вина "Магарач".
Автореферат дисертації розісланий 10.01. 2004 р.
Учений секретар спеціалізованої ради,
доктор економічних наук,
старший науковий співробітник Бузні А.Н.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Розробка нових технологічних процесів і удосконалення існуючих технологій, що сприяють підвищенню продуктивності, зниженню матеріальних і енергетичних витрат при високій якості одержуваної продукції є неодмінною умовою розвитку науково-технічного прогресу й актуальною задачею сучасних харчових виробництв. Для України, де великий дефіцит енергоносіїв, особливо актуальним є розробка й впровадження у виробництво ресурсо- та енергозберігаючих технологій.
У коньячному виробництві одним з енергоємних процесів є процес перегонки виноматеріалу на коньячний спирт. Тому в цій області рішення зазначених задач найбільше актуально в процесах дистиляції виноматеріалів, особливо на апаратах періодичної дії, якими оснащені всі коньячні заводи України. Дані апарати характеризуються високою якістю одержуваних спиртів, однак, застосовувані в даний час схеми перегонки характеризуються низькою продуктивністю, великими енергетичними витратами і значними втратами спирту і коштовних для коньяків домішок з головними і хвостовими фракціями, що направляються на ректифікацію.
Удосконаленням процесу коньячного спиртокурення займалися багато вітчизняних і закордонних вчених, таких як Малтабар, Мнджоян, Маслов, Фалькович, Сачаво, Lafon та ін. У результаті було запропоновано багато ефективних технічних рішень, впроваджених у виробництво. Однак, слід зазначити, що впровадження нової технології у більшості випадків зв'язано зі значними капітальними витратами та модернізацією устаткування.
В умовах фінансового дефіциту це може бути важко, у зв'язку з чим необхідні ефективні технології, впровадження яких вимагає мінімальних капітальних вкладень.
Саме в цьому напрямку – удосконаленні технології одержання коньячних спиртів на існуючих потужностях по перегонці і посвячена ця робота.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана в рамках тематичного плану ІВіВ "Магарач" (тема 04.03 номер госреєстрации 0101U006755). Тема дисертації відповідає формулі спеціальності, а напрямок дослідження відповідає паспорту спеціальності 05.18.07 "Технологія продуктів бродіння".
Мета і задачі дослідження. Головною метою роботи є розробка удосконаленої технології одержання коньячного спирту на апаратах подвійної дії, що забезпечувала б збільшення виходу коньячного спирту, підвищення його якості, а також сприяла зниженню енергетичних витрат при перегонці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ КОНЬЯЧНИХ СПИРТІВ НА АПАРАТАХ ПЕРІОДИЧНОЇ ДІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок