Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Оптимізація геометричних параметрів відвідних пристроїв насосів високої швидкохідності з лопатевою системою типу НР

Оптимізація геометричних параметрів відвідних пристроїв насосів високої швидкохідності з лопатевою системою типу НР

Назва:
Оптимізація геометричних параметрів відвідних пристроїв насосів високої швидкохідності з лопатевою системою типу НР
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,20 KB
Завантажень:
436
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Сумський державний університет
Кочевський Олексій Миколайович
УДК 621.65
Оптимізація геометричних параметрів відвідних
пристроїв насосів високої швидкохідності
з лопатевою системою типу НР
05.05.17 – Гідравлічні машини і гідропневмоагрегати
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Суми – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Сумському державному університеті
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Неня Віктор Григорович,
Сумський державний університет
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Косторной Сергій Дмитрович,
Сумський державний аграрний університет
кандидат технічних наук, доцент
Сьомін Дмитро Олександрович,
Східноукраїнський національний університет
(м. Луганськ)
Провідна організація: Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”, м. Харків
Захист дисертації відбудеться 23 жовтня 2001 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 55.051.03 у Сумському державному університеті за адресою: 40007, м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Сумського державного університету.
Автореферат розісланий “ 17 ” вересня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Савченко Є.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В Україні є значна потреба у розробці і створенні власного виробництва насосів високої швидкохідності (ns = 600 – 1500), зокрема, занурювальних осьових насосів, для застосування в насосних станціях осушування та зрошування земель. Велика енергомісткість цих машин зумовлює основні критерії їх досконалості – коефіцієнт корисної дії (ККД), що для насосів з коефіцієнтом швидкохідності ns = 645, зокрема, складає близько 85%, та габаритні розміри, що поєднані з металомісткістю і, відповідно, вартістю насоса, та зручністю його установки на місці експлуатації. Запорукою високого рівня ККД є існування досить ефективних методик проектування лопатевої системи таких насосів. З метою покращання масогабаритних якостей таких насосів на кафедрі гідромашин Сумського державного університету на заміну традиційної конструктивної схеми РВ (робоче колесо – випрямний апарат) розроблена конструктивна схема НР (напрямний апарат – робоче колесо). Проточна частина насосів, виконаних за такою конструктивною схемою, не містить випрямного апарата, що дозволяє істотно знизити трудомісткість виготовлення і собівартість насосів при збереженні їх енергетичних характеристик.
Основи методики проектування елементів проточної частини насосів з лопатевою системою типу НР закладені в дисертації Гусака О.Г. Проточна частина проектується таким чином, щоб момент швидкості, якого набуває потік після проходження напрямного апарату, за робочим колесом на номінальній подачі дорівнював нулю. Остаточна нерівномірність потоку згладжується у відвідному пристрої, статорна частина якого являє собою прямоосний дифузор з конічною формою стінки, а роторна – обтічник робочого колеса.
Згідно досвіду попередніх розробок, в найменшій мірі піддається розрахунковому дослідженню течія у відвідному пристрої насоса. Між тим, відвідний пристрій є однією з найбільш значущих частин насоса з точки зору впливу на його енергетичні та масогабаритні якості, отже, подальше вдосконалення таких насосів можливе за умови розробки методичних рекомендацій щодо його проектування.
Вимога досягнення максимального ККД насоса зводиться до мінімізації втрат енергії у відвідному пристрої. Проте визначення енергетичних втрат в дифузорі на стадії проектування за довідковими даними або наближеними інженерними методами вкрай ускладнюється тим, що структура потоку після проходження лопатевої системи є нерівномірною за перерізом і істотно залежить від режиму роботи насоса, до того ж епюра швидкості додатково деформується внаслідок наявності обтічника, що обертається. Дослідження структури потоку у проточних частинах осьових насосів взагалі є нечисленними, і до того ж були проведені, здебільшого, лише для номінального режиму.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Оптимізація геометричних параметрів відвідних пристроїв насосів високої швидкохідності з лопатевою системою типу НР

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок