Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ РОЗМІЩЕННЯ ОПУКЛИХ n-ВИМІРНИХ ПОЛІТОПІВ У n-ВИМІРНОМУ ПАРАЛЕЛЕПІПЕДІ

МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ РОЗМІЩЕННЯ ОПУКЛИХ n-ВИМІРНИХ ПОЛІТОПІВ У n-ВИМІРНОМУ ПАРАЛЕЛЕПІПЕДІ

Назва:
МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ РОЗМІЩЕННЯ ОПУКЛИХ n-ВИМІРНИХ ПОЛІТОПІВ У n-ВИМІРНОМУ ПАРАЛЕЛЕПІПЕДІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,10 KB
Завантажень:
382
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МАШИНОБУДУВАННЯ ІМ. А. М. ПІДГОРНОГО
СОФРОНОВА МАРИНА СЕРГІЇВНА


УДК 519.859
 


МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ РОЗМІЩЕННЯ ОПУКЛИХ n-ВИМІРНИХ ПОЛІТОПІВ
У n-ВИМІРНОМУ ПАРАЛЕЛЕПІПЕДІ
01.05.02 – математичне моделювання та обчислювальні методи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук


Харків–2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті проблем машинобудування ім. А. М. Підгорного НАН України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, старший науковий співробітник Гіль Микола Іванович, Інститут проблем машинобудування ім. А. М. Підгорного НАН України (м. Харків), провідний науковий співробітник.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор Новожилова Марина Володимирівна, Харківський державний технічний університет будівництва і архітектури, завідувач кафедри комп’ютерного моделювання та інформаційних технологій;
кандидат фізико-математичних наук, доцент Яремчук Світлана Іванівна, Житомирський державний технологічний університет, доцент кафедри програмного забезпечення обчислювальної техніки.
Провідна установа: Дніпропетровський національний університет, кафедра математики та математичної кібернетики, МОН України, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться “14” червня 2007 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .180.01 в Інституті проблем машинобудування ім. А. М. Підгорного НАН України за адресою: 61046, Харків, вул. Дм. Пожарського, 2/10.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту проблем машинобудування ім. А. М. Підгорного НАН України за адресою: 61046, Харків, вул. Дм. Пожарського, 2/10.
Автореферат розісланий “12” травня 2007 р.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук О. О. Стрельнікова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У багатьох галузях науки і техніки виникають задачі, пов’язані з розміщенням геометричних об’єктів різноманітних просторових форм. Ці задачі у загальному випадку зводяться до моделювання оптимального розміщення геометричних об'єктів у заданих областях за наявності різних обмежень і деяких критеріїв якості розміщення та належать до класу задач геометричного проектування. На цей час побудовані математичні моделі та розроблені ефективні методи точного і наближеного розв’язання задач розміщення дво- та тривимірних геометричних об'єктів. Цим задачам присвячена велика кількість вітчизняних та іноземних публікацій. Природним продовженням досліджень у цьому напряму став перехід до розв’язання задач розміщення об'єктів у просторах розмірності більше ніж три. Розгляд таких задач є перспективним, оскільки існує ряд не лише теоретичних, але і прикладних задач, пов'язаних з оптимізацією розміщення багатовимірних об'єктів. До числа таких задач можна віднести, наприклад, задачі ресурсозбереження, що виникають у різних галузях людської діяльності, задачі планування експериментів, оптимізація розкладів постановки суден до доку для будівництва та ремонту тощо.
На цей час задачі розміщення багатовимірних об'єктів мало вивчені, а існуючі методи не дозволяють ефективно розв’язувати ці задачі через їхню велику розмірність та складність. Тому є актуальним продовження вивчення задач розміщення багатовимірних об'єктів та проведення подальших досліджень в області розробки нових підходів для їхнього розв’язання на базі сучасних ПЕОМ.
Дисертаційна робота присвячена створенню конструктивних засобів математичного моделювання, побудові математичних моделей та розробці методів наближеного розв’язання оптимізаційних задач розміщення n-вимірних (n>3) паралелепіпедів (n-паралелепіпедів) в області, що має форму n-паралелепіпеда, з різними критеріями якості, а також задачі розміщення опуклих багатогранних n-вимірних об'єктів (n-політопів) в області, що має форму n-паралелепіпеда.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ РОЗМІЩЕННЯ ОПУКЛИХ n-ВИМІРНИХ ПОЛІТОПІВ У n-ВИМІРНОМУ ПАРАЛЕЛЕПІПЕДІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок