Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НЕРІВНОВАЖНІ РОЗПОДІЛИ ЕЛЕКТРОНІВ У ТВЕРДОТІЛЬНІЙ ПЛАЗМІ ТА ЇХ ВИКОРИСТАННЯ ДЛЯ БЕЗПОСЕРЕДНЬОГО ПЕРЕТВОРЕННЯ ЕНЕРГІЇ

НЕРІВНОВАЖНІ РОЗПОДІЛИ ЕЛЕКТРОНІВ У ТВЕРДОТІЛЬНІЙ ПЛАЗМІ ТА ЇХ ВИКОРИСТАННЯ ДЛЯ БЕЗПОСЕРЕДНЬОГО ПЕРЕТВОРЕННЯ ЕНЕРГІЇ

Назва:
НЕРІВНОВАЖНІ РОЗПОДІЛИ ЕЛЕКТРОНІВ У ТВЕРДОТІЛЬНІЙ ПЛАЗМІ ТА ЇХ ВИКОРИСТАННЯ ДЛЯ БЕЗПОСЕРЕДНЬОГО ПЕРЕТВОРЕННЯ ЕНЕРГІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,71 KB
Завантажень:
210
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н. КАРАЗІНА
Журенко Віталій Павлович
УДК 533.9
НЕРІВНОВАЖНІ РОЗПОДІЛИ ЕЛЕКТРОНІВ У ТВЕРДОТІЛЬНІЙ
ПЛАЗМІ ТА ЇХ ВИКОРИСТАННЯ ДЛЯ БЕЗПОСЕРЕДНЬОГО
ПЕРЕТВОРЕННЯ ЕНЕРГІЇ
01.04.08. – фізика плазми
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків-2004


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі фізики плазми Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
кандидат фізико-математичних наук Кононенко Сергій Ігнатович, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, доцент кафедри фізики плазми.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук Ханкіна Світлана Ісаківна, Інститут радіофізики та електроніки ім. О. Я. Усикова НАН України, м. Харків, старший науковий співробітник.
доктор фізико-математичних наук, професор Корнілов Євген Олександрович, Інститут плазмової електроніки та нових методів прискорення Національного наукового центру “Харківський фізико-технічний інститут”, начальник відділу.
Провідна установа:
Інститут ядерних досліджень НАН України,
відділ фізики плазми, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться “18” червня 2004 р. о 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.12 в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61108, м. Харків, пр. Курчатова, 31, ауд. .
З дисертацією можна ознайомитися в Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, майдан Свободи, 4.
Автореферат розісланий “17” травня 2004 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради ___________________________ Письменецький С.О.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Останнім часом значну увагу привертають фізичні явища, що відбуваються у твердотільній плазмі, зокрема при взаємодії з нею пучків заряджених частинок. Ці питання стосуються також нерівноважних станів різних фізичних систем, у яких спостерігаються степеневі чи близькі до них розподіли частинок за енергіями. Зростаючий інтерес до цієї проблеми пов'язаний з розробкою і широким використанням потужних джерел частинок та енергії, а також з розвитком термоядерної програми. Завдяки тому що плазма твердих тіл за інших рівних умов більш стійка порівняно з газовою, вона є дуже привабливим середовищем для вивчення нерівноважних станів. Наприклад, у випадку напівпровідникової плазми існує можливість змінювати її параметри в широких межах. Одним з можливих варіантів створення нерівноважності у твердотільній плазмі є проходження пучків швидких іонів. Швидкий іон, який рухається у твердому тілі, уздовж свого шляху збуджує електронну підсистему твердого тіла, створюючи плазмовий канал з поперечним розміром, що перевищує дебаєвський радіус екранування. За великої швидкості іона втрати його енергії завдяки вищезгаданому процесу непружної взаємодії з атомами середовища є домінуючими, а в процесах пружних зіткнень витрачається незначна частина кінетичної енергії іона. У цій ситуації, завдяки наявності джерела й стоку в імпульсному просторі, у плазмі твердого тіла формується стаціонарна нерівноважна степенева функція розподілу електронів за енергіями. У випадку, коли джерело і стік досить інтенсивні, створені нерівноважні розподіли електронів можуть привести до виникнення аномалій в емісійних і провідних властивостях, а також до зміни дисперсійних і термодинамічних характеристик середовища. Використовуючи як джерело нерівноважності потоки частинок, що виникають у реакціях синтезу і поділу, аномальні емісійні властивості твердотільної плазми можна використовувати для створення нових джерел струму і перетворювачів з поліпшеними параметрами порівняно з існуючими пристроями (наприклад, тепловими перетворювачами), заснованими на інших фізичних принципах.
Слід зазначити, що попри існування цілого ряду теоретичних робіт, присвячених дослідженням нерівноважних розподілів частинок у твердотільній плазмі, на сьогоднішній день дана тема залишається недостатньо розробленою в експериментальному плані.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: НЕРІВНОВАЖНІ РОЗПОДІЛИ ЕЛЕКТРОНІВ У ТВЕРДОТІЛЬНІЙ ПЛАЗМІ ТА ЇХ ВИКОРИСТАННЯ ДЛЯ БЕЗПОСЕРЕДНЬОГО ПЕРЕТВОРЕННЯ ЕНЕРГІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок