Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Технологія переробки твердих нафтових відкладів

Технологія переробки твердих нафтових відкладів

Назва:
Технологія переробки твердих нафтових відкладів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,75 KB
Завантажень:
25
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Міністерство освіти і науки України
Національний університет “Львівська політехніка”
Хлібишин Юрій Ярославович
УДК 665.521.7
Технологія переробки твердих нафтових відкладів
05.17.07-Хімічна технологія палива і пально-мастильних матеріалів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі хімічної технології переробки нафти та газу Національного університету "Львівська політехніка" Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник - | Доктор технічних наук, професор,
Антонишин Василь Іванович
Національний університет "Львівська політехніка".
Офіційні опоненти - | доктор технічних наук,
Стефаник Юрій Васильович,
завідувач відділом Інституту геології та геохімії горючих копалин НАН України.
кандидат технічних наук,
Ткачук Тетяна Іллівна,
старший науковий співробітник Українського науково дослідного інституту нафтопереробної промисловості “Масма”.
Провідна установа – | Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться ” 20 ” вересня 2002 р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.07 у Національному університеті "Львівська політехніка" (79013, Львів-13, вул. св. Юра, 3/4, корп. 8, ауд. 339).
З дисертацією можна ознайомитися у науково-технічній бібліотеці Національного університету "Львівська політехніка" за адресою : 79013, Львів, вул. Професорська, 1.
Автореферат розісланий " 5 " липня 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 35.052.07,
доктор хімічних наук, професор Жизневський В.М.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Тверді вуглеводні, які входять до складу нафти та озокериту, є основним компонентом парафіну, церезину та різноманітних восків. Вказані продукти широко використовуються в різних галузях промисловості і потреба в них безперервно зростає. Виділення твердих вуглеводнів з нафтової сировини здійснюється в процесах депарафінізації оливних фракцій. Проте сучасні технології переробки оливних фракцій ґрунтуються на гідрогенізаційних процесах, при реалізації яких, вихід твердих вуглеводнів значно зменшується. Іншим джерелом твердих вуглеводнів був природній озокерит, але його виробництво закрито. В зв'язку з цим істотно зменшився сировинний ресурс для одержання твердих вуглеводнів. Відповідно зріс попит та ціни на парафін, церезин та інші воскові продукти як за кордоном, так і на внутрішньому ринку.
При видобутку нафти, (особливо парафінистої), її транспортуванні і зберіганні утворюються тверді нафтові відклади (ТНВ), основою яких є високомолекулярні тверді вуглеводні. До складу ТНВ також входять смоли, асфальтени, рідкі вуглеводні нафти, вода, пісок, глина, солі. Згідно наведених результатів досліджень, в розрахунку на 1 тонну добутої нафти утворюється до 5 кілограм ТНВ. В Україні добувається біля 4 мільйонів тон нафти на рік. Окрім того більше 10 мільйонів тон нафти в рік постачається з-за кордону. Кількість ТНВ, які утворюються в місцях добування, транспортування та зберігання нафти складає до 30 тисяч тон в рік.
Незважаючи на достатньо великі обсяги накопичених ТНВ, вони до цього часу не знайшли кваліфікованого застосування. Розроблена багатостадійна технології їх переробки з метою одержання церезину, як цільового продукту, виявилась нерентабельною. В результаті ТНВ накопичуються в збірниках та є джерелом забруднення навколишнього середовища. Тому створення нової, економічно обгрунтованої технології переробки ТНВ з метою раціонального використання одержаних продуктів є надзвичайно важливою та актуальною проблемою. ЇЇ вирішення дасть змогу одержати додаткову кількість пально-мастильних матеріалів та покращити екологічну ситуацію в районах видобування та зберігання нафти.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тематика досліджень є складовою частиною наукового напрямку “Розробка наукових основ одержання високооктанових компонентів моторних палив, поверхнево-активних речових і допоміжних матеріалів з нафтової та газової сировини” кафедри хімічної технології переробки нафти та газу Національного університету “Львівська політехніка”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Технологія переробки твердих нафтових відкладів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок