Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Стимульовані опроміненням нестійкості та фазові перетворення в бінарних кристалах та одновимірних системах

Стимульовані опроміненням нестійкості та фазові перетворення в бінарних кристалах та одновимірних системах

Назва:
Стимульовані опроміненням нестійкості та фазові перетворення в бінарних кристалах та одновимірних системах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,74 KB
Завантажень:
14
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИКИ
Михайловський
Віталій Валерійович
УДК 539.2
Стимульовані опроміненням нестійкості та
фазові перетворення в бінарних кристалах
та одновимірних системах
Спеціальність – 01.04.07 – фізика твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі теоретичної фізики Наукового центру “Інститут ядерних досліджень” НАН України.
Науковий керівник – | доктор фіз.-мат. наук, професор
Сугаков Володимир Йосипович
Науковий центр “Інститут ядерних досліджень”
завідувач відділу
Офіційні опоненти – | доктор фіз.-мат. наук, професор
ЛОСЬ Віктор Федорович
Інститут магнетизму НАН України
завідувач відділу;
доктор фіз.-мат. наук
КРАЙЧИНСЬКИЙ Анатолій Миколайович
Інститут фізики НАН України
провідний науковий співробітник.
Провідна установа – | Київський університет ім. Тараса Шевченка,
фізичний факультет
Захист відбудеться “ 22 ” березня 2001 р. о 1430 год., на засіданні Спеціалізованої Вченої Ради Д 26.159.01 в Інституті фізики НАН України за адресою: 03650, м.Київ-39, проспект Науки 46.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Інституту фізики
НАН України.
Автореферат розіслано “ 20 ” лютого 2001 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої Вченої Ради Д 26.159.01 Іщук В.А.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми
Фазові перетворення та нелінійні явища в кристалах є фундаментальними проблемами фізики твердого тіла. Значна увага приділяється дослідниками вивченню впливу зовнішніх умов на рівноважні та кінетичні фазові перетворення. Кристал, що знаходиться в полях ядерного та сильного електромагнітного опромінення, є нерівноважною системою. Існує велика кількість експериментальних свідчень про появу різноманітних нестабільностей та неоднорідностей в кристалах при опроміненні. Нестабільності проявляються в різких стрибках провідності, мікротвердості, температури та інших властивостей кристала при певних дозах опромінення. Це свідчить про раптову перебудову дефектної структури кристала. На досліді часто спостерігають в опромінених кристалах утворення різноманітних періодичних структур: над-гратки пор, надгратки дислокацій, періодичні модуляції складу багатокомпо-нентних кристалів. Різка зміна властивостей з часом та раптова поява просторових неоднорідностей при стаціонарному та однорідному у просторі збуренні кристала свідчать про пороговий характер явищ, що є характерним для явищ, які описує синергетика. Цікавим є питання про утворення при опроміненні нових фаз з принципово новими властивостями в порівнянні з властивостями матриці. З'ясовування цих питань необхідно, з одного боку, для обгрунтованого вибору радіаційно-стійких матеріалів і прогнозування їхньої поведінки під опроміненням, та, з іншого боку, для цілеспрямованого радіаційного впливу з метою одержання матеріалів з новим комплексом властивостей. Проте незважаючи на тривалий розвиток проблем радіаційного матеріалознавства (зокрема проблем фазових переходів під дією ядерного опромінення), внаслідок складності проблем кількісне і якісне узгодження теорії та експерименту має місце лише в деяких найпростіших випадках.
В останні роки виник новий напрямок досліджень: фотоіндуковані фазові перетворення. Робіт в цьому напрямку мало, проте їх кількість швидко зростає в зв’язку з можливостями керувати властивостями матеріалів за допомогою світла.
Оскільки утворення нових фаз та фазові перетворення при опроміненні є процесами, які найбільш істотно впливають на радіаційно-індуковану зміну механічних, теплових, електрофізичних властивостей матеріалів, дослідження в цьому напрямку є актуальними.
Зв'язок автора з науковими проблемами, планами, темами
Робота виконувалась у межах бюджетної теми відділу теоретичної фізики НЦ ІЯД НАН України "Теоретичне дослідження впливу ядерного опромінення на нерівноважні та невпорядковані кристали та пошук радіаційно-чутливих ефектів в кристалах" №0197U016410 (1996-2000), проекту Державного фонду фундаментальних досліджень "Ефекти самоорганізації в кристалах при ядерному та електромагнітному опроміненні" 2.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Стимульовані опроміненням нестійкості та фазові перетворення в бінарних кристалах та одновимірних системах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок