Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА МЕТОДИКИ МАТЕМАТИЧНОГО МОДЕЛЮВАННЯ Й ДОСЛІДЖЕННЯ КРУТИЛЬНИХ ТА ПОПЕРЕЧНИХ КОЛИВАНЬ ЦИЛІНДРИЧНИХ ПЕРЕДАЧ НОВІКОВА ДЛЗ

РОЗРОБКА МЕТОДИКИ МАТЕМАТИЧНОГО МОДЕЛЮВАННЯ Й ДОСЛІДЖЕННЯ КРУТИЛЬНИХ ТА ПОПЕРЕЧНИХ КОЛИВАНЬ ЦИЛІНДРИЧНИХ ПЕРЕДАЧ НОВІКОВА ДЛЗ

Назва:
РОЗРОБКА МЕТОДИКИ МАТЕМАТИЧНОГО МОДЕЛЮВАННЯ Й ДОСЛІДЖЕННЯ КРУТИЛЬНИХ ТА ПОПЕРЕЧНИХ КОЛИВАНЬ ЦИЛІНДРИЧНИХ ПЕРЕДАЧ НОВІКОВА ДЛЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,21 KB
Завантажень:
296
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
"ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ"
ФЕДЧЕНКО ГАННА ВАЛЕРІЇВНА
УДК 621.833
РОЗРОБКА МЕТОДИКИ МАТЕМАТИЧНОГО
МОДЕЛЮВАННЯ Й ДОСЛІДЖЕННЯ КРУТИЛЬНИХ ТА ПОПЕРЕЧНИХ КОЛИВАНЬ ЦИЛІНДРИЧНИХ ПЕРЕДАЧ
НОВІКОВА ДЛЗ
Спеціальність 05.02.02 – машинознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України, м. Харків
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор,
Кириченко Анатолій Федорович,
Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України, професор кафедри нарисної геометрії та графіки.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор,
Тернюк Микола Еммануїлович,
Інститут машин та систем НАН України, м. Харків
директор;
кандидат технічних наук, доцент,
Калінін Павло Миколайович,
Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри деталей машин та прикладної механіки.
Провідна установа: Інститут проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України, м. Харків
Захист відбудеться "19" грудня 2001 р. о 14.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .050.10 у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України за адресою: 61002, м. Харків, вул.. Фрунзе, .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”
Автореферат розісланий “ 14 ” листопада 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Бортовой В.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Будучи одним з найбільш розповсюджених видів механічних передач, зубчасті передачі багато в чому визначають габарити, вагу, передану потужність, а також ряд інших показників, від яких залежать експлуатаційні властивості й економічна ефективність створюваних машин. Саме цим можна пояснити те, що і раніше, і тепер завзято ведуться дослідження з удосконалювання старих і по створенню нових систем зачеплення, особливо з підвищеною навантажувальною здатністю.
В наш час панує достатньо добре вивчена евольвентна система зачеплення. Але, незважаючи на цілий ряд її переваг і значних удосконалень, вона має все-таки непереборні великі недоліки. Одним з них є обмежена контактна міцність. Досвід експлуатації евольвентних передач показав, що контактна міцність зубців являє собою фактор, що лімітує подальше підвищення їхньої навантажувальної здатності і не дозволяє істотно знижувати габарити передачі без збитку для несучої здатності зубців.
Великим кроком на шляху рішення питання про підвищення навантажувальної здатності зубчастих передач з'явилася розроблена М.Л. Новіковим нова система зачеплення, що володіє низкою незаперечних переваг перед евольвентним зачепленням. Треба підкреслити, що в даний час вирішені далеко не всі проблеми, що прямо пов'язані з ефективним використанням зачеплення Новикова в промисловості. Так одним з перших і головних питань, що виникають перед конструкторами - це вибір раціонального вихідного контуру, ступеня точності, визначення рівня динаміки передачі і розрахункового навантаження й інш. Більш того, досвід промислової експлуатації свідчить про те, що зубчасті передачі Новікова не повною мірою реалізують їхні техніко-економічні можливості.
Значне ж відставання досліджень передач Новікова від рівня їхнього промислового застосування і практично повна відсутність нормативно-технічної документації і науково обґрунтованих методик розрахунку основних параметрів зачеплення на стадії проектування змушують виробника підбирати самостійно, наприклад, коефіцієнт динаміки за аналогією з евольвентними передачами. Однак такий підхід дозволяє досить приблизно оцінити розрахункове навантаження, при цьому зовсім не враховує особливості пружно-коливальних процесів конкретної передачі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: РОЗРОБКА МЕТОДИКИ МАТЕМАТИЧНОГО МОДЕЛЮВАННЯ Й ДОСЛІДЖЕННЯ КРУТИЛЬНИХ ТА ПОПЕРЕЧНИХ КОЛИВАНЬ ЦИЛІНДРИЧНИХ ПЕРЕДАЧ НОВІКОВА ДЛЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок