Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДГОТОВКА ВЧИТЕЛЯ ФІЗИКИ ДО ВИКЛАДАННЯ ОСНОВ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ В ШКОЛІ

ПІДГОТОВКА ВЧИТЕЛЯ ФІЗИКИ ДО ВИКЛАДАННЯ ОСНОВ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ В ШКОЛІ

Назва:
ПІДГОТОВКА ВЧИТЕЛЯ ФІЗИКИ ДО ВИКЛАДАННЯ ОСНОВ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ В ШКОЛІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,64 KB
Завантажень:
234
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова
Сидорчук Людмила Андріївна
??? 378.147:53:504.75
ПІДГОТОВКА ВЧИТЕЛЯ ФІЗИКИ ДО ВИКЛАДАННЯ
ОСНОВ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ В ШКОЛІ
13.00.04 – теорія та методика професійної освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова.
Науковий керівник: кандидат фізико-математичних наук, доцент
Корець Микола Савич
Національний педагогічний університет імені
М.П. Драгоманова
завідувач кафедри загальнотехнічних дисциплін.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Сагарда Володимир Васильович,
Ужгородськи національний університет,
Завідувач кафедри педагогіки і психології
кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник,
Чижевський Борис Григорович,
Секретаріат Комітету Верховної Ради України з питань освіти і науки, головний консультант,
Провідна установа: Кіровоградський державний педагогічний університет імені
В.Винниченка
Захист відбудеться "_19__" червня_ 2002 р. о _1430_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.053.01 в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова за адресою: 01030, м. Київ, вул. Пирогова, 9 .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова за адресою: 01030, м. Київ, вул. Пирогова, 9 .
Автореферат розіслано "__14_" травня___ 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої ради Ю.О. Прихоько


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Безпека життєдіяльності є глобальною, життєво важливою проблемою, що постала перед людством на початку ХХІ століття. Безпека життєдіяльності людини – поняття, що торкається сутності людського життя, його національної та особистої гідності.
Україна підтримала Концепцію ООН про сталий людський розвиток (Sustainable Human Development) як напрям дій у ХХІ столітті. Такий підхід, в першу чергу, пояснюється тим, що Україна йде шляхом докорінних соціальних перетворень, кінцева мета яких є інтеграція в міжнародну спільноту. Відбувається пошук шляхів щодо визначення основних орієнтирів індексу людського розвитку, який відображає гуманітарний потенціал суспільства і характеризується рівнем освіти, тривалістю і якістю життя людей тощо.
Одним з шляхів вирішення проблем безпеки життєдіяльності людини є формування нового мислення, що спрямоване на зміну підходів щодо визначення мети, шляхів і методів розвитку цивілізації як необхідного чинника виживання людства. Освіта та виховання у сфері безпеки життєдіяльності мають забезпечити формування цілісного знання і мислення, необхідних для прийняття обгрунтованих рішень на рівні людини, сім’ї, суспільства, держави.
Найбільш результативне вирішення вищеназваних проблем досягається через загальну освіту, від якої залежать принципи і характер життєдіяльності кожної людини і суспільства в цілому.
В цьому контексті особливого значення набуває рівень підготовки людини до життя і діяльності в сучасних умовах. Першою і головною ланкою в забезпеченні безпечної життєдіяльності людини виступають загальноосвітні навчальні заклади. Правовою підставою запровадження в системі освіти навчального предмета “Основи безпеки життєдіяльності” стало затвердження Кабінетом Міністрів України Базового навчального плану загальноосвітніх навчальних закладів (Постанова Кабінету Міністрів України від 5 серпня 1998 року №1239).
Запровадження нового навчального предмета зумовило необхідність підготовки вчителів основ безпеки життєдіяльності у вищих навчальних закладах освіти України. Одним із шляхів розв’язання окресленої проблеми є паралельна підготовка вчителів окремих фахів, зокрема, вчителя фізики спеціальності 7.010103 “Педагогіка і методика середньої освіти. Фізика”, для викладання в школі нового предмета з одночасним присвоєнням їм кваліфікації вчителя основ безпеки життєдіяльності.
У зв’язку з цим постала нагальна потреба в розробці якісно нового навчально-методичного комплексу “Безпека життєдіяльності” для вищих педагогічних навчальних закладів, в основу якого необхідно покласти запропоновані концептуальні засади підготовки вчителя фізики до викладання основ безпеки життєдіяльності в загальноосвітніх закладах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПІДГОТОВКА ВЧИТЕЛЯ ФІЗИКИ ДО ВИКЛАДАННЯ ОСНОВ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ В ШКОЛІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок