Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ ЗАХОДІВ БЕЗПЕКИ УПРАВЛІННЯ ЗАБІЙНИМИ МАШИНАМИ В УМОВАХ ВПЛИВУ ЕЛЕКТРОМАГНІТНОГО ПОЛЯ СИЛОВИХ МЕРЕЖ

УДОСКОНАЛЕННЯ ЗАХОДІВ БЕЗПЕКИ УПРАВЛІННЯ ЗАБІЙНИМИ МАШИНАМИ В УМОВАХ ВПЛИВУ ЕЛЕКТРОМАГНІТНОГО ПОЛЯ СИЛОВИХ МЕРЕЖ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ЗАХОДІВ БЕЗПЕКИ УПРАВЛІННЯ ЗАБІЙНИМИ МАШИНАМИ В УМОВАХ ВПЛИВУ ЕЛЕКТРОМАГНІТНОГО ПОЛЯ СИЛОВИХ МЕРЕЖ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,06 KB
Завантажень:
253
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ПАЛИВА ТА ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ
МАКІЇВСЬКИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ
З БЕЗПЕКИ РОБІТ У ГІРНИЧІЙ ПРОМИСЛОВОСТІ
(МакНДІ)
ДІДЕНКО Віктор Васильович
УДК 622.232.83-52
УДОСКОНАЛЕННЯ ЗАХОДІВ БЕЗПЕКИ УПРАВЛІННЯ ЗАБІЙНИМИ МАШИНАМИ В УМОВАХ ВПЛИВУ ЕЛЕКТРОМАГНІТНОГО ПОЛЯ СИЛОВИХ МЕРЕЖ
Спеціальність 05.26.01-„Охорона праці”
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Макіївка-Донбас
2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Державному Макіївському науково-дослідному інституті з безпеки робіт у гірничій промисловості (МакНДІ) Міністерства палива та енергетики України (м. Макіївка).
Науковий керівник
- доктор технічних наук, професор Колосюк Володимир Петрович, Державний Макіївський науково-дослідний інститут з безпеки робіт у гірничій промисловості (МакНДІ) Міністерства палива та енергетики України (м. Макіївка), головний науковий співробітник.
Офіційні опоненти:
- доктор технічних наук, професор Ковальов О.П., Донецький національний технічний університет (ДонНТУ) Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк), завідувач кафедри електропостачання промислових підприємств і міст;
- кандидат технічних наук Бабков С.В., Державний Макіївський науково-дослідний інститут з безпеки робіт у гірничій промисловості (МакНДІ) Міністерства палива та енергетики України (м. Макіївка), завідувач лабораторії відділу рудникового транспорту та підйому.
Провідна установа - Національний гірничий університет, кафедра охорони праці Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ).
Захист відбудеться “11” лютого 2005 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д12.834.01 при Державному Макіївському науково-дослідному інституті з безпеки робіт у гірничій промисловості за адресою: 86108, м. Макіївка Донецької обл., вул. Лихачова, 60.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці МакНДІ за адресою: 86108, м. Макіївка, вул. Лихачова, 60.
Автореферат розісланий " 6 " січня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
Д12.834.01, кандидат технічних наук Алаб’єв В.Р.


Загальна характеристика роботи.
Актуальність роботи. Забезпечення безпеки робіт на вугільних шахтах належить до важливої соціальної проблеми державної діяльності. Одним з напрямків підвищення безпеки експлуатації забійних машин і комплексів у шахтах є розробка та впровадження для них надійних систем управління. Аналіз травматизму під час експлуатації забійних машин показав, що через недосконалість систем і схем управління стається 23% випадків травмування від загальної кількості нещасних випадків на таких машинах, у тому числі при їх самовключенні. Самовключення машин може бути наслідком впливу електрорушійної сили (ЕРС) у допоміжних жилах, яка формується електромагнітним полем силових кіл живильного кабелю. Для підвищення заходів безпеки за таких умов потрібно вивчити фізичні основи формування ЕРС, вплив її на безпеку забійних машин із урахуванням побудови системи електропостачання й управління, електричних та конструктивних параметрів кабелю й на цій основі розробити заходи підвищення безпеки експлуатації забійних машин. Підвищення заходів безпеки є важливим науково-технічним завданням і визначає актуальність теми дисертаційної роботи.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Роботу виконано в межах планових науково-дослідних робіт МакНДІ: “Розробити гнучкі силові кабелі нового технічного рівня з параметрами вибухопожежобезпеки”, № держ. реєстрації 0102U007398, і “Розробити та впровадити апаратуру управління забійними машинами (АУЗМ)”, № держ. реєстрації 0182.0074529. У зазначених роботах автор брав участь як відповідальний виконавець.
Мета роботи - установлення закономірностей формування ЕРС у схемах управління забійними машинами, викликаної електромагнітним полем струмів навантаження, удосконалення заходів безпечної експлуатації машин у шахтах.
Для досягнення поставленої мети визначено такі задачі:
- оцінити безпеку системи управління забійними машинами з урахуванням сукупності випадкових подій, що виникають під час експлуатації цих систем у шахтах;
- установити фактори та їх значущість у формуванні наведеної ЕРС у колах управління забійними машинами;
- оцінити ємність та індуктивність допоміжних жил у силовому кабелі як факторів, що сприяють формуванню ЕРС у колах управління;
- визначити вплив наведеної ЕРС на захисні функції та іскробезпеку схем управління забійними машинами й розробити заходи безпечної експлуатації машин у шахтах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ЗАХОДІВ БЕЗПЕКИ УПРАВЛІННЯ ЗАБІЙНИМИ МАШИНАМИ В УМОВАХ ВПЛИВУ ЕЛЕКТРОМАГНІТНОГО ПОЛЯ СИЛОВИХ МЕРЕЖ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок