Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНСЬКА ІНТЕЛІГЕНЦІЯ ВОЛИНІ МІЖ ДВОМА СВІТОВИМИ ВІЙНАМИ

УКРАЇНСЬКА ІНТЕЛІГЕНЦІЯ ВОЛИНІ МІЖ ДВОМА СВІТОВИМИ ВІЙНАМИ

Назва:
УКРАЇНСЬКА ІНТЕЛІГЕНЦІЯ ВОЛИНІ МІЖ ДВОМА СВІТОВИМИ ВІЙНАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,68 KB
Завантажень:
221
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
МАРКІВСЬКА ЛЮДМИЛА ЛЕОНТІЇВНА
УДК 930.85 /477.82/ ”19”
УКРАЇНСЬКА ІНТЕЛІГЕНЦІЯ ВОЛИНІ МІЖ ДВОМА СВІТОВИМИ ВІЙНАМИ
Спеціальність 07.00.01 – історія України
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
історичних наук
Чернівці – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі нової та новітньої історії зарубіжних країн Волинського державного університету імені Лесі Українки
Науковий керівник : доктор історичних наук, професор
Колесник Віктор Пантелеймонович,
Волинський державний університет
імені Лесі Українки,
завідувач кафедри нової та новітньої
історії зарубіжних країн
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Ботушанський Василь Мефодійович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича,
завідувач кафедри історії України
кандидат історичних наук, доцент
Вісин Валентин Васильович,
Луцький державний технічний університет,
завідувач кафедри українознавства
Провідна установа: Інститут українознавства імені Івана Крип’якевича
НАН України (м. Львів)
 
Захист відбудеться 18.04.2003 року о 13-30 год., на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.03 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за адресою 58012, м.Чернівці, вул.Кафедральна, 2 (корпус 14 ).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (м.Чернівці, вул. Лесі Українки, 23).
Автореферат розісланий 17.03.2003 року.
Вчений секретар
cпеціалізованої вченої ради Ротар Н. Ю.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження у науково-пізнавальному відношенні зумовлена особливостями соціально-економічного та суспільно-політичного життя українців Волині у міжвоєнний період та широким спектром діяльності української інтелігенції за збереження і примноження національно-культурних набутків українців, недостатнім дослідженням проблеми; у практичному – можливістю використання історичного досвіду в сучасних умовах українського державотворення та виховання інтелігенції.
Актуалізація проблеми пов’язана й з необхідністю заповнення так званих "білих плям" вітчизняної історії, переосмислення багатьох усталених понять, зокрема, таких як "українська духовність", "українська культура", "національна ідея", які протягом тривалого часу піддавалися ідеологізації з боку радянізованої офіційної історіографії, а також для аргументованої відповіді тим, хто, спекулюючи на тривалій бездержавності української нації, намагається піддати сумніву результативність сучасного процесу державотворення.
Безперечно, українська інтелігенція Волині, незважаючи на спільні національні риси, через об'єктивні причини пройшла дещо відмінний від інших регіонів України шлях розвитку. Особливості політичного статусу цього краю, агресивний, асимілятивний характер урядової політики Другої Речі Посполитої гальмували розвиток національного життя і звужували соціальну базу місцевої інтелігенції. Проте без національно свідомого та політично активного проводу понад півторамільйонне українське населення Волині не змогло б вирішувати проблеми етнічного самозбереження, задоволення культурних і релігійних потреб, зміцнення економічного становища.
Саме тому дослідження теми інтелігенції Волині дає змогу розкрити її роль і місце в суспільному житті українців краю, на конкретних прикладах і фактах показати особливості формування та практичні дії інтелігенції, спрямовані на відродження і збереження національного життя в усіх його проявах. Відновлення державної самостійності України створило умови для відтворення правдивої картини становлення та діяльності інтелігенції в надзвичайно складних соціальних і політичних умовах буття.
Таким чином, наукове осмислення історичного феномену української інтелігенції Волині є виключно важливим і актуальним завданням української національної історіографії. Сприянню його розв’язання й покликана ця дисертація.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: УКРАЇНСЬКА ІНТЕЛІГЕНЦІЯ ВОЛИНІ МІЖ ДВОМА СВІТОВИМИ ВІЙНАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок