Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ РЕСТРУКТУРИЗАЦІЇ ВУГЛЕВИДОБУВНИХ ПІДПРИЄМСТВ

ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ РЕСТРУКТУРИЗАЦІЇ ВУГЛЕВИДОБУВНИХ ПІДПРИЄМСТВ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ РЕСТРУКТУРИЗАЦІЇ ВУГЛЕВИДОБУВНИХ ПІДПРИЄМСТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,40 KB
Завантажень:
317
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Інститут ЕкономІки промИСЛОВОСТІ
НАЦІОНАЛЬНОЇ аКАДЕМІЇ нАУК УкраЇнИ
УДК 330.332:622.33+338.45
Вовченко Анатолій Романович
ПІДВИЩЕННЯ
ЕФЕКТИВНОСТІ РЕСТРУКТУРИЗАЦІЇ ВУГЛЕВИДОБУВНИХ ПІДПРИЄМСТВ
Спеціальність 08.07.01 – Економіка промисловості
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2002
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті економіки промисловості НАН України (м. Донецьк) у відділі проблем регіональної економіки.
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор, член-кореспондент НАН України, заслужений діяч науки і техніки України
Амоша Олександр Іванович,
Інститут економіки промисловості НАН України (м. Донецьк), директор інституту
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Акмаєв Анатолій Ісайович,
Донбаський гірничо-металургійний інститут Міністерства освіти і науки України (м. Алчевськ), завідувач кафедри економіки та управління;
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник
Братков Єгор Миколайович,
Галузевий центр економічних досліджень Донецького науково-дослідного вугільного інституту Міністерства палива та енергетики України (м. Донецьк), керівник центру.
Провідна установа - Інститут економічного прогнозування НАН України (м. Київ), відділ секторіальних прогнозів та кон’юнктури ринків.
Захист відбудеться “2” липня 2002 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .151.01 в Інституті економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий 31 травня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.М. Кузьменко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Нинішній час для України, як незалежної держави, характеризується значними структурними перетвореннями її економіки. Особливо докорінними повинні бути зміни у базових галузях, насамперед, у вугільній промисловості, яка відіграє важливу роль в економіці України, будучи основним постачальником енергоносіїв для теплових електростанцій і сировини для коксометалургії.
Кризове положення галузі обумовлено великою кількістю причин організаційного, виробничого й економічного характеру, але найголовнішої з них є практично відсутність фінансування реконструкції та капітального будівництва. Значне скорочення обсягів фінансового і матеріального забезпечення з державних джерел в попередні роки (особливо за період з 1992 по 1996 роки) привело до серйозного фізичного і морального зносу основних фондів, запізнювання відтворення фронту очисних робіт, скорочення обсягів видобутку, погіршення якості вугільної продукції. Тенденції зниження обсягів капітального будівництва збереглися до 2001 року. В 2000 році, наприклад, за рахунок бюджету було освоєно 130 млн. грн., що становить 96% до рівня 1999 року.
У цій ситуації для забезпечення необхідних обсягів видобутку вугілля і його якості значно зростає необхідність залучення інвестиційних ресурсів у вигляді недержавного вільного капіталу. Відомо, що вугільна промисловість через низьку рентабельність і великі строки окупності вкладених коштів, традиційно вважається малопривабливою для інвестора, і тому для підвищення її інвестиційної привабливості необхідна розробка спеціальних інвестиційних програм, наприклад, що здійснюються у рамках Закону України “Про спеціальні економічні зони і спеціальний режим інвестиційної діяльності в Донецькій області”.
Проблеми реструктуризації вугільної промисловості, підвищення її інвестиційної привабливості постійно знаходяться в сфері уваги вітчизняних і зарубіжних вчених-економістів, будучи предметом фундаментальних досліджень.
Поряд з проблемами залучення інвестицій для розвитку вуглевидобутку в Україні, вельми актуальними є аспекти раціонального використання обмежених фінансових ресурсів, їхньої концентрації на найбільш вигідних напрямах та об’єктах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ РЕСТРУКТУРИЗАЦІЇ ВУГЛЕВИДОБУВНИХ ПІДПРИЄМСТВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок