Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ АСКАНІЙСЬКИХ М’ЯСО-ВОВНОВИХ ОВЕЦЬ МЕТОДОМ ПОГЛИБЛЕНОЇ СЕЛЕКЦІЇ

УДОСКОНАЛЕННЯ АСКАНІЙСЬКИХ М’ЯСО-ВОВНОВИХ ОВЕЦЬ МЕТОДОМ ПОГЛИБЛЕНОЇ СЕЛЕКЦІЇ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ АСКАНІЙСЬКИХ М’ЯСО-ВОВНОВИХ ОВЕЦЬ МЕТОДОМ ПОГЛИБЛЕНОЇ СЕЛЕКЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,05 KB
Завантажень:
158
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХЕРСОНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КАЛАЩУК ГАЛИНА ПЕТРІВНА
УДК 636. 32/38.082.23 |
УДОСКОНАЛЕННЯ АСКАНІЙСЬКИХ М’ЯСО-ВОВНОВИХ ОВЕЦЬ МЕТОДОМ ПОГЛИБЛЕНОЇ
СЕЛЕКЦІЇ
06.02.01 - розведення та селекція тварин
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
 
Херсон - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті тваринництва степових районів
ім. М.Ф.Іванова “Асканія-Нова” - Національному науковому
селекційно-генетичному центрі з вівчарства УААН
Науковий керівник: | - | доктор сільськогосподарських наук
Польська Парасковія Іванівна,
Інститут тваринництва степових районів ім. М.Ф.Іванова, завідувач відділу вівчарства
Офіційний опонент: | - | доктор сільськогосподарських наук, професор
Вовченко Борис Омелянович,
Херсонський державний аграрний університет, завідувач кафедри годівлі сільськогосподарсь-ких тварин;
Офіційний опонент: | - | кандидат сільськогосподарських наук, професор
Чепур Валентина Кузьмівна,
Одеський державний сільськогосподарський інститут, кафедра генетики, розведення і годівлі сільськогосподарських тварин
Провідна установа: | - | Дніпропетровський державний аграрний уні-верситет, кафедра технології виробництва про-дукції тваринництва, Міністерство аграрної політики України, м. Дніпропетровськ
Захист дисертації відбудеться 31 серпня 2000 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 67.830.02 в Херсонському державному аграрному університеті (73006, Херсон-6, вул. Р.Люксембург, 23, головний навчальний корпус, аудиторія 118).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Херсонського державного аграрного університету за адресою: 73006, Херсон-6, вул. Р.Люксембург, 23, головний навчальний корпус.
Автореферат розісланий 28 липня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Карапуз В.Д.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вівчарство – єдина галузь тваринництва, яка постачає різноманітну продукцію із цілющими властивостями та гормонами довголіття: дієтичну ягнятину, молоду баранину, молоко, делікатесні сири і бринзу, а також незамінну сировину – вовну, овчини, шкіру, вироби з яких щодо гігієнічних властивостей не мають аналогів, сприяючи збереженню здоров’я і продовженню життя людини на 15-18 років. Але за останнє десятиріччя, внаслідок фінансово-економічної кризи, обумовленої диспаритетом цін на продукцію вівчарства, особливо вовну та ресурси, які необхідні для її виробництва, поголів’я овець в Україні скоротилося майже в 10 разів. Для відновлення галузі вівчарства і формування її конкурен-тоспроможності необхідно максимально використовувати унікальний вітчизняний генофонд, який шляхом цілеспрямованого удосконалення слід тримати на рівні досягнутого селекційного плато за показниками продук-тивності та племінної цінності і на його основі створювати нові лінії, типи, породи овець.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження виконано згідно з тематичним планом науково-дослідних робіт лабораторії напівтонкорунного вівчарства інституту тваринництва степових районів ім. М.Ф.Іванова “Асканія-Нова”, який був складовою частиною науково-технічної програми Української академії аграрних наук “Вівчарство-2000 р.” (номера державної реєстрації 0187.0098793; UA 01000981 Р).
Мета і завдання досліджень. Основна мета роботи – удосконалення високопродуктивних асканійських м’ясо-вовнових овець племзаводу “Асканія-Нова” методом поглибленої селекції у малих замкнутих популяціях.
Відповідно до мети були поставлені такі завдання:
-
здійснити методичні прийоми поглибленої селекції при удосконаленні асканійських м’ясо-вовнових овець;
-
порівняти основні господарсько-корисні ознаки асканійських м’ясо-вовнових овець за період їх удосконалення (1986-1997 рр), визначити ефект селекції з урахуванням впливу рівня годівлі на реалізацію генетичного потенціалу;
-
провести оцінку баранів за якістю потомства і визначити роль баранів-лідерів в створенні видатних генотипів та формуванні генеалогічної структури селекційного ядра.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ АСКАНІЙСЬКИХ М’ЯСО-ВОВНОВИХ ОВЕЦЬ МЕТОДОМ ПОГЛИБЛЕНОЇ СЕЛЕКЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок