Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВІДНОШЕННЯ “АНОМАЛІЯ” – “НОРМА” В СТРУКТУРАЛІСТСЬКІЙ КОНЦЕПЦІЇ МІШЕЛЯ ФУКО (ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

ВІДНОШЕННЯ “АНОМАЛІЯ” – “НОРМА” В СТРУКТУРАЛІСТСЬКІЙ КОНЦЕПЦІЇ МІШЕЛЯ ФУКО (ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

Назва:
ВІДНОШЕННЯ “АНОМАЛІЯ” – “НОРМА” В СТРУКТУРАЛІСТСЬКІЙ КОНЦЕПЦІЇ МІШЕЛЯ ФУКО (ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,88 KB
Завантажень:
109
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
УДК 101.1
Творіна Олена Леонідівна
ВІДНОШЕННЯ “АНОМАЛІЯ” – “НОРМА”
В СТРУКТУРАЛІСТСЬКІЙ КОНЦЕПЦІЇ МІШЕЛЯ ФУКО
(ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)
Спеціальність 09.00.05. – історія філософії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Дніпропетровськ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії, соціології та права Слов’янського державного педагогічного університету.
Науковий керівник – доктор філософських наук, професор
Лях Віталій Васильович
Інститут філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України,
завідувач відділом історії зарубіжної філософії
 
Офіційні опоненти – доктор філософських наук, професор
Бичко Ада Корніївна
Національний університет театру, кіно і телебачення
ім. І.К.Карпенко-Карого,
професор кафедри суспільних наук;
кандидат філософських наук, доцент
Чичков Анатолій Григорович
Український державний хіміко-технологічний університет, завідувач кафедри філософії.
Провідна установа – Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра філософії, м. Донецьк.
Захист дисертації відбудеться “01” листопада 2006 о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.08.051.11 у Дніпропетровському національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, пл. Т.Г. Шевченка, 1. Палац студентів Дніпропетровського національного університету, кім. 30.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 49025, м. Дніпропетровськ, проспект Гагаріна, 72.
Автореферат розісланий “29” вересня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої ради,
доктор філософських наук, професор Окороков В.Б.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В умовах розбудови самостійної української держави філософська й культурна спадщина видатних європейських філософів відіграє важливу роль у процесах розвитку української філософії, соціології, політології, психології тощо. Людство на початку ХХІ століття знову повертається до проблем гуманізму і призначення людини, у вирішенні яких теоретичні пошуки такого видатного мислителя, як Мішель Фуко, залишаються на сьогодні дуже актуальними. Адже йому належить виокремлення та аналіз різних форм соціальних аномалій у сучасному суспільстві, що сприяло підвищенню рівня теоретичного дослідження емпіричних фактів життя соціуму. Воля до реабілітації та право позбавлення волі спираються на розмежування між божевіллям і розумом, злочином і покаранням, яке ми дістали від попередніх епох і яке завжди можна виявити за допомогою емпіричного прочитання соціальної реальності. М.Фуко повернув аналіз цих розмежувань до сфери “позитивностей”, які мають сьогодні певні проблематичні конфігурації.
Французька філософія ХХ століття стала новим взірецем аналізу історії. М. Фуко знайшов для цього аналізу такі нові підходи, як аналіз соціальної реальності через мову, божевілля, сексуальність, владу тощо. При цьому певним центром його системи є історико-філософське дослідження відношення “аномалії” – “норми”. Адже саме це відношення враховує характер міждисциплінарних звязків та базується на досвіді й досягненнях суміжних дисциплін, що, зрештою, дозволяє виконати одну з найголовніших функцій філософії: формування стилю та самих форм мислення. Завдяки трансформаціям кордонів, які покладені думкою в самому мисленні, М. Фуко винайшов новий поділ його предметного поля, нову термінологію та методологію дослідження.
З іншого боку, дослідження понять “аномалія” та “норма” є одним з актуальних завдань вітчизняної сучасної філософії, оскільки від його вирішення залежать перспективи існування та розвитку громадянського суспільства в Україні. Філософія не може не реагувати на зміни сучасної соціокультурної ситуації, численні прояви патології в суспільному житті. Вона не може обмежуватися аналізом тільки форм їх прояву, оскільки вони є лише наслідком певних кризових явищ, які потребують філософського осмислення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВІДНОШЕННЯ “АНОМАЛІЯ” – “НОРМА” В СТРУКТУРАЛІСТСЬКІЙ КОНЦЕПЦІЇ МІШЕЛЯ ФУКО (ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок