Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ БЕЗПЕКИ ДЕРЖАВИ ЯК СКЛАДОВОЇ СИСТЕМИ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ (ПРИКЛАД США)

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ БЕЗПЕКИ ДЕРЖАВИ ЯК СКЛАДОВОЇ СИСТЕМИ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ (ПРИКЛАД США)

Назва:
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ БЕЗПЕКИ ДЕРЖАВИ ЯК СКЛАДОВОЇ СИСТЕМИ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ (ПРИКЛАД США)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,76 KB
Завантажень:
185
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ
СТРАТЕГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
КОНАХ Вікторія Костянтинівна
УДК 321.01:351
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ БЕЗПЕКИ ДЕРЖАВИ ЯК СКЛАДОВОЇ СИСТЕМИ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ
(ПРИКЛАД США)
21.01.01 – основи національної безпеки держави
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
КИЇВ - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному інституті стратегічних досліджень, 01030, м. Київ, вул. Пирогова 7а
Науковий керівник: | доктор політичних наук, старший науковий співробітник
Литвиненко Олександр Валерійович,
Апарат Ради національної безпеки і оборони України, керівник Експертної комісії
Офіційні опоненти: | доктор політичних наук, старший науковий співробітник
Сьомін Сергій Валерійович,
Апарат Ради національної безпеки і оборони України, заступник керівника,
кандидат політичних наук,
Пантелеймонов Олександр Євгенович,
Інститут міжнародних відносин Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, науковий співробітник
Провідна установа: |
Національний інститут проблем міжнародної безпеки при РНБО України, відділ інформаційної безпеки та міжнародних інформаційних відносин
Захист відбудеться 04.11.2005 р. о__14-30__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради СРД 26.718.01 у Національному інституті стратегічних досліджень (01030, м. Київ, вул. Пирогова, 7а).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Національного інституту стратегічних досліджень (01030 м. Київ, вул. Пирогова 7а).
Автореферат розіслано 03.11.2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради С.О. Янішевський
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Серед актуальних проблем сучасної політичної науки однією з найбільш значущих постає дослідження питань забезпечення національної безпеки. Нині національна безпека значною мірою залежить від забезпечення інформаційної безпеки, оскільки захищеність інформації та її повнота впливають на стабільність у суспільстві, забезпечення прав і свобод громадян, правопорядок і, навіть, на збереження цілісності держави.
США на початку ХХІ ст. – єдина наддержава, яка є світовим лідером за рівнем розвитку, масштабами поширення і ефективністю використання сучасних інформаційних технологій у всіх сферах суспільної діяльності та державного управління. Саме в США було винайдено та апробовано першу інтегральну мікросхему, прообраз Інтернету, веб-браузер, які спричинили стрімкий розвиток "інформаційної економіки" цієї держави. Американські інформаційні системи та програмне забезпечення без перебільшення можна назвати глобальними, оскільки їх нині використовує більшість країн світу. Ці реалії значною мірою впливають на внутрішню, зовнішню, оборонну політику США та виступають суттєвим компонентом їхньої стратегії національної безпеки. З одного боку, інформаційне домінування в США у всіх сферах визначене стратегічною метою політики національної безпеки, а сучасна воєнна доктрина цієї країни базується на використанні "м'якої сили", де основним інструментом виступає "інформаційна зброя". З іншого боку, лише після подій 11 вересня 2001 р. в США на державному рівні було вперше визнано повну залежність національної інфраструктури від інформаційних систем і мереж та їхню уразливість, а проблема забезпечення інформаційної безпеки набула пріоритетного значення в системі національної безпеки.
Стратегічною метою України у сфері зовнішньої політики оголошено інтеграцію до європейських та євроатлантичних структур, досягнення якої можливе лише за умови побудови сумісної зі світовими стандартами системи забезпечення національної безпеки, де важливим компонентом виступає інформаційна безпека держави. Проте, на сучасному етапі в Україні існує низка проблем в інформаційній сфері. Враховуючи те, що останні десятиріччя США знаходяться в авангарді інформаційних інновацій, мають значний досвід державного регулювання та нормативно-правових відносин в інформаційній сфері, видається доцільним здійснити детальний аналіз досвіду саме цієї держави щодо забезпечення інформаційної безпеки держави та визначити можливість його застосування в України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ БЕЗПЕКИ ДЕРЖАВИ ЯК СКЛАДОВОЇ СИСТЕМИ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ (ПРИКЛАД США)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок