Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Пристосованість генотипів Drosophila melanogaster за штучного заміщення хромосом

Пристосованість генотипів Drosophila melanogaster за штучного заміщення хромосом

Назва:
Пристосованість генотипів Drosophila melanogaster за штучного заміщення хромосом
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,21 KB
Завантажень:
24
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Селекцiйно-генетичний iнститут УААН
Левчук Людмила Володимирівна
УДК 577.645: 575.167: 595.773.4
Пристосованість генотипів Drosophila melanogaster за штучного заміщення хромосом
03.00.15-генетика
Автореферат
дисертація на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Одеса – 2000
Дисертацiєю є рукопис
Робота виконана в Одеському державному унiверситеті iм. І.Й. Мечникова
Науковий керiвник: доктор бiологiчних наук, професор
(консультант) Тоцький Владлен Миколайович
Одеський державний унiверситет
iм. І.?. Мечникова, завiдувач кафедрою
генетики та мол. бiологii
Офiцiйнi опоненти: доктор біологічних наук
професор Шахбазов Валерій Гаєвич
Харківський державний університет
завідувач кафедрою генетики
кандидат біологічних наук
Моцний Іван Іванович
кандидат біологічних наук
Селекційно-генетичний інститут УААН
старший научний співробітник відділу генетики
Провідна установа: Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка, м. Київ.
Захист відбудеться 10.11.2000 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.363.01 при Селекційно-генетичному інституті УААН (65036, м. Одеса, Овідіопольска дорога, 3).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Селекційно-генетичного інституту (65036, м. Одеса, Овідіопольска дорога, 3).
Автореферат розісланий 09.10.2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук Станкевич А. О.Актуальність теми. Актуальною проблемою сучасної генетики є вивчення механізмів пристосованості особин популяцій та її залежності від особливостей генотипів. Ця проблема давно займає центральне місце в еволюційній теорії, генетиці й селекції, залишаючись одночасно найбільш дискусійною [Жученко, 1980, 1988].
Будь-які структурні зміни генотипу, включаючи генно-інженерні перетворення, заміщення хромосом з метою отримання нового вихідного матеріалу для селекції можуть призводити до істотних змін генного балансу, а, отже, і до змін пристосованості синтезованих генотипів.
Спрогнозувати ці можливі зміни при створеннi нових генотипів дуже важливо, але дуже складно, бо на сьогодні спiльний вплив окремих алельних генів власних і чужинних хромосом на пристосованість штучно ситезованих генотипів залишається мало з`ясованим. Дані про негативний вплив гібридного дисгенезу (Хесин, 1984), а також деяких маркерних мутацій (Soliman, 1987) на адаптивний потенціал організмів добре відомі, але вони не систематизовані й не вирішують проблему в цілому.
Таким чином, є підстави вважати, що вивчення пристосованості та її складових на об`єктах із штучно зміненими генотипами являє собою актуальну, теоретично й практично важливу проблему, вирішення якої сприятиме подальшому прогресу сучасної генетики, генетичної інженерії й селекції. В умовах України такі дослідження є особливо актуальними у зв`язку з упровадженням у сільськогосподарське виробництво трансгенних рослин (томати, картопля та ін.), а також генотипів, створених поєднанням хромосом різного походження (рослини з заміщеними хромосомами, штучно створена культура – тритікале тощо). Слід зазначити, що адаптивний потенціал генотипів таких рослин досліджений недостатньо.
Зв`язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження провадили на кафедрі генетики та молекулярної біології Одеського державного університету в межах теми “Вікові особливості життєздатності й мейотичної рекомбінації у дрозофіли в залежності від генотипу, штучного заміщення хромосом і умов утримання” № 760, реєстраційний номер 0197 V 017690, яка входила до координаційного плану № 15 за фаховим напрямком “Біологія” Міністерства освіти України.
Мета і задачі дослідження. Метою роботи було з`ясування впливу реципрокних міжлінійних обмінів хромосом на окремі показники пристосованості D. mеlanogaster.
Для досягнення мети вирішували наступні завдання:
1. Отримати інбредні форми мух вихідних лабораторних ліній і з`ясувати ступінь їх пристосованості за рядом показників;
2. Відібрати лінії мух з високою й низькою пристосованістю для подальших дослідів;
3.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Пристосованість генотипів Drosophila melanogaster за штучного заміщення хромосом

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок