Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИХОВАННЯ САМОСТІЙНОСТІ У НАВЧАННІ УЧНІВ ОСНОВНОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХХ СТ.)

ВИХОВАННЯ САМОСТІЙНОСТІ У НАВЧАННІ УЧНІВ ОСНОВНОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХХ СТ.)

Назва:
ВИХОВАННЯ САМОСТІЙНОСТІ У НАВЧАННІ УЧНІВ ОСНОВНОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХХ СТ.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,31 KB
Завантажень:
190
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ПРИКАРПАТСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА
УДК 37.031: .041
БРОДА МАР’ЯНА ВОЛОДИМИРІВНА
ВИХОВАННЯ САМОСТІЙНОСТІ У НАВЧАННІ УЧНІВ
ОСНОВНОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ
(ДРУГА ПОЛОВИНА ХХ СТ.)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Івано-Франківськ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Дрогобицькому державному педагогічному університеті імені Івана Франка, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Чепіль Марія Миронівна,
Дрогобицький державний педагогічний
університет імені Івана Франка,
завідувач кафедри педагогіки
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Золотухіна Світлана Трохимівна,
Харківський національний педагогічний
університет імені Григорія Сковороди,
завідувач кафедри педагогіки
кандидат педагогічних наук, доцент
Сабат Надія Володимирівна,
Прикарпатський національний університет
імені Василя Стефаника,
доцент кафедри соціальної педагогіки
Провідна установа: Вінницький державний педагогічний університет
імені Михайла Коцюбинського,
кафедра педагогіки, Міністерство освіти
і науки України, м. Вінниця
Захист дисертації відбудеться „26” червня 2007 р. о 15 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 20.051.01 у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника (76025, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 79, конференц-зала Будинку вчених).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (76025, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 79).
Автореферат розісланий „25” травня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.Р. Кирста


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним із пріоритетних напрямів державної політики в освітній галузі, який визначено в законах „Про освіту”, „Про загальну середню освіту”, Національній доктрині розвитку освіти України, розглядаємо демократизацію навчання і виховання, становлення вільної особистості, що зумовлено входженням нашої країни в європейський освітній простір. Орієнтація на фундаментальні цінності громадянського суспільства передбачає створення сприятливих умов для навчання впродовж усього життя задля виявлення самостійності в самореалізації особистості.
Означений підхід у контексті сучасних освітніх завдань ініціює перебудову навчально-виховного процесу в школах України. Їхня зорієнтованість на виховання самостійності школярів уможливлює статус учня як суб’єкта діяльності з відповідним створенням умов для формування його характерологічних особистісних рис: відповідальності, ініціативності, активності, творчості, самостійного орієнтування в життєвих обставинах зі самостійним вибором життєвого шляху. Відповідно оновлення навчально-виховного процесу в сучасній загальноосвітній школі актуалізує історико-педагогічні здобутки в теорії та практиці виховання самостійності у навчанні учнів в умовах загальноосвітньої школи означеного в дослідженні періоду.
Результати аналізу наукових джерел з окресленої проблеми свідчать про інтенсивність пошуків учених щодо виявлення шляхів організації такої навчальної діяльності, яка була б спроможною забезпечувати формування самостійності учнів. ЇЇ основи у пізнавальній діяльності обґрунтовано у доробку Б. Кобзаря, В. Лозової, О. Савченко та ін.; особливості організації самостійної роботи учнів розкрито у працях В. Буряка, С. Григулич, І. Трубавіної та ін.; історичний аспект досліджував С. Головко; проблеми активності та самостійності у дидактиці загальноосвітньої школи України (1917 – 1937 рр.) ? В. Пилипчук; розвиток самостійності школярів у процесі трудового навчання представлено в дисертації Г. Ігнатенко; умови діяльності шкіл-інтернатів стала предметом вивчення О. Голуб; формування самостійності у пізнавальній діяльності обґрунтувала В. Тюріна; питання впливу пізнавальної діяльності учнів на самостійну роботу порушувала О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВИХОВАННЯ САМОСТІЙНОСТІ У НАВЧАННІ УЧНІВ ОСНОВНОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХХ СТ.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок