Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕХНОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ГАЗИФІКАЦІЇ НЕКОКСІВНОГО ВУГІЛЛЯ З УТИЛІЗАЦІЄЮ ВІДХОДІВ У ДОМЕННІЙ ПЕЧІ

ТЕХНОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ГАЗИФІКАЦІЇ НЕКОКСІВНОГО ВУГІЛЛЯ З УТИЛІЗАЦІЄЮ ВІДХОДІВ У ДОМЕННІЙ ПЕЧІ

Назва:
ТЕХНОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ГАЗИФІКАЦІЇ НЕКОКСІВНОГО ВУГІЛЛЯ З УТИЛІЗАЦІЄЮ ВІДХОДІВ У ДОМЕННІЙ ПЕЧІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,89 KB
Завантажень:
484
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Інститут чорної металургії ім. З.І.Некрасова
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК України
МЕРКУЛОВ ОЛЕКСІЙ ЄВГЕНОВИЧ
УДК 669.162.2:662.6/9.004.8.(043)
ТЕХНОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ГАЗИФІКАЦІЇ
НЕКОКСІВНОГО ВУГІЛЛЯ З УТИЛІЗАЦІЄЮ
ВІДХОДІВ У ДОМЕННІЙ ПЕЧІ
Спеціальність 05.16.02 – ”Металургія чорних металів”
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті чорної металургії ім. З.І. Некрасова Національної академії наук України, м. Дніпропетровськ.
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор Товаровський Йосип Григорович, Інститут чорної металургії ім. З.І. Некрасова Національної академії наук України, старший науковий співробітник
Офіційні опоненти:
докт.техн.наук, професор Шатоха Володимир Іванович, Національна металургійна академія України, проректор
канд.техн.наук Захарченко Валентин Миколайович, об’єднання підприємств ”Металургпром”, головний доменник
Провідна установа:
Донецький національний технічний університет України, кафедра руднотермічні процеси й маловідходні технології, Міністерства освіти й науки України (м. Донецьк).
Захист відбудеться ”21вересня 2007 р. о _12 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.231.01 в Інституті чорної металургії ім. З.І. Некрасова Національної академії наук України (49050, м. Дніпропетровськ, пл. Академіка Стародубова, 1. E-maіl: tovarovskіy@maіl.ru ).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту чорної металургії ім. З.І. Некрасова Національної академії наук (49050, м. Дніпропетровськ, пл. Академіка Стародубова, 1).
Автореферат розісланий ”_03_” __серпня___ 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
К 08.231.01 Г.В. Левченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. До традиційних проблем чорної металургії України, пов’язаних зі збільшенням витрат на виробництво підготовленої залізорудної сировини (агломерату, окатишів), утворенням і нагромадженням значної кількості промислових відходів і необхідністю зниження екологічного навантаження в місцях розташування металургійних підприємств, додалася ще одна – збільшення ціни природного газу. У ситуації, що склалася, важливо прогнозувати імовірну енергетичну ситуацію в майбутньому й розробити заходи для попередження енергетичної кризи, звернувши особливу увагу на впровадження енергозаощаджуючих технологій і можливість заміни одних видів палива іншими.
Необхідність імпорту спікливого вугілля, коксу, природного газу за світовими цінами ставить задачу формування нової структури паливно-енергетичного балансу держави в низку першочергових. Вирішення цієї задачі значною мірою визначається металургією, яка витрачає на виробництво металопродукції близько 1/3 загальних витрат теплової енергії в промисловості України. У зв’язку із цим представляється доцільним для галузі переглянути структуру паливно-енергетичного балансу в напрямку мінімізації витрат дефіцитних видів палива й використання в металургійних технологіях вітчизняного вугілля і продуктів його переробки.
З відомих способів перетворення вугілля для високотемпературних металургійних процесів пріоритетним є газифікація. Головними умовами, які визначають вибір способу газифікації, є якість і характеристика вугілля; вимоги до складу, температури й тиску генераторного газу; екологічні й техніко-економічні аспекти; можливість утилізації відходів.
Оскільки процес виробництва чавуну значною мірою формує структуру й кількість споживаних в чорній металургії енергетичних ресурсів (~70%), насамперед коксу й природного газу, використання генераторного газу в доменному виробництві може відіграти вирішальну роль при вирішенні розглянутої проблеми.
В кон’юнктурних умовах, що склалися, доменні печі можуть бути придатні для виконання функції газифікації вугілля. Одержуваний при цьому відновний газ може бути використаний як для вдування в інші доменні печі для заміни природного газу й коксу, так і для використання в інших технологічних і енергетичних агрегатах у якості теплотворного палива.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ТЕХНОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ГАЗИФІКАЦІЇ НЕКОКСІВНОГО ВУГІЛЛЯ З УТИЛІЗАЦІЄЮ ВІДХОДІВ У ДОМЕННІЙ ПЕЧІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок