Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Нагромадження капіталу в системі розширеного відтворення в економіці України

Нагромадження капіталу в системі розширеного відтворення в економіці України

Назва:
Нагромадження капіталу в системі розширеного відтворення в економіці України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,89 KB
Завантажень:
367
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
Бикова Адель Леонідівна
УДК 330.341.4
Нагромадження капіталу в системі розширеного відтворення в економіці України
Спеціальність 08.01.01 – економічна теорія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровській державній фінансовій академії Міністерства фінансів України.
Науковий керівник: | кандидат економічних наук, доцент Редіна Наталія Іванівна,
Дніпропетровська державна фінансова академія Міністерства фінансів України, ректор академії, завідувач кафедри менеджменту.
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Ніколенко Юрій Васильович,
Академія муніципального управління, завідувач кафедри економіки (м. Київ);
кандидат економічних наук, доцент
Івашина Олександр Флорович,
Академія митної служби України Державної митної служби України, доцент кафедри економічної теорії та державного регулювання економіки (м. Дніпропетровськ).
Провідна установа: | Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України, кафедра економічної теорії.
Захист відбудеться 8 червня 2006 року о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.804.01 у Дніпропетровському державному аграрному університеті за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Ворошилова, 25, ауд. 342.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського державного аграрного університету за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Ворошилова, 25.
Автореферат розісланий “ 06 ” травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Миронова Р.М.
загальна характеристика дисертаційної роботи
Актуальність теми дослідження. В умовах міжсистемної трансформації економіки України динаміка і збалансованість розширеного відтворення визначаються передусім процесом нагромадження капіталу, який забезпечує оновлення виробничої бази і якісні зрушення в системі виробничих відносин суспільного виробництва. Необхідність активізації відтворювальних процесів обумовила пошук і розвиток форм нагромадження капіталу, які максимально відповідають тим змінам інноваційного характеру, які характерні для сучасної економіки.
Українська економіка зазнає суттєвого впливу з боку світових продуктивних сил, тому вона не залишається в стороні від процесу формування сучасних технологічних укладів і передусім потребує якісних зрушень в процесі нагромадження капіталу та розширеного відтворення. Розширення поелементного складу капіталу з точки зору його натурально-речової форми насамперед завдяки широкому використанню людського капіталу в інноваційній сфері економіки, вносить значні зміни в механізм нагромадження капіталу. В той же час формування нової структури суспільного виробництва, завдяки появі нових технологічних укладів не скасовує необхідність активізації процесу нагромадження капіталу в традиційному секторі української економіки шляхом удосконалення форм і методів його здійснення.
Актуальність для України процесу нагромадження капіталу зумовлена необхідністю реалізувати національну стратегію розвитку суспільного виробництва і забезпечити становлення соціально-орієнтованої ринкової економіки, що інтегрується до світового господарства.
Дослідження теоретичних і практичних аспектів процесу нагромадження капіталу одержали висвітлення в роботах зарубіжних вчених: А. Сміта, Д. Рікардо, К. Маркса, Дж. Хікса, Дж. Робінсон, Дж. Кейнса, Р. Харрода, Р. Солоу, П. Ромера, Р. Лукаса та інших. Теоретичні питання відносин нагромадження в системі ринкової трансформації досліджувалися в працях українських економістів: А. Геєця, Б. Кваснюка, С. Мочерного, Ю. Ніколенка, А. Поручника, Н.Редіної, А.Чухна.
Однак на сучасному етапі розвитку економічної теорії у вітчизняній і зарубіжній науковій літературі немає єдиної і цілісної концепції нагромадження капіталу в умовах міжсистемної трансформації економіки та розвитку основ постіндустріального технологічного укладу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Нагромадження капіталу в системі розширеного відтворення в економіці України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок