Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВІ ПРОБЛЕМИ АКЦІОНЕРНИХ ПРАВОВІДНОСИН

ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВІ ПРОБЛЕМИ АКЦІОНЕРНИХ ПРАВОВІДНОСИН

Назва:
ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВІ ПРОБЛЕМИ АКЦІОНЕРНИХ ПРАВОВІДНОСИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,77 KB
Завантажень:
193
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
Спасибо-Фатєєва Інна Валентинівна
УДК 347.724
ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВІ ПРОБЛЕМИ
АКЦІОНЕРНИХ ПРАВОВІДНОСИН
Спеціальність 12.00.03 — цивільне право
і цивільний процес; сімейне право;
міжнародне приватне право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора юридичних наук
Харків – 2000


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі цивільного права Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого
Науковий консультант: доктор юридичних наук, професор, член-корес-пондент Академії правових наук України Азімов Чінгізхан Нуфатович, Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, професор кафедри цивільного права.
Офіційні опоненти:
1. Доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Академії правових наук України, Заслужений діяч науки і техніки України Шевченко Ярославна Миколаївна, Інститут держави і права імені В. М. Корецького НАН України, завідуюча відділу цивільного і трудового права.
2. Доктор юридичних наук, професор Дзера Олександр Ва-сильович, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, професор кафедри цивільного права.
3. Доктор юридичних наук, професор Гайворонський Володимир Миколайович, Національ-на юридична академія України імені Ярослава Мудрого, професор кафедри аграрного права.
Провідна установа: Львівський національний університет імені Івана Франка, кафедра цивільного права, Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться “ 30 ” жовтня 2000 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.086.02 у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77.
Автореферат розісланий “ 26 ” вересня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гончаренко В. Д.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. На початку 90-х років в Україні відносини власності та підприємництва за-знають змін, виникають передумови для формування крупного капіталу. Це приводить до появи нових суб’єктів підприємницької діяльності, одним із яких є акціонерне товариство (далі – АТ). Відбуваються поступове поширення акціонерного руху і активізація ринку цінних паперів.
Правовідносини, що складаються при створенні і в процесі діяльності АТ, регулюються насамперед Законом України “Про господарські товариства” і низкою інших нормативно-правових актів. Правотворчою діяльністю Державної комісії України по цінним паперам і фондовому ринку, Антимонопольного комітету України та Фонду державного майна України створено законодавчу базу по врегулюванню випуску та обігу акцій, у тому числі в процесі приватизації.
У той же час значний масив нормативних актів не свідчить про достатність і досконалість правового регулювання акціонер-них відносин і не забезпечує надійних механізмів реалізації та охорони прав та інтересів їх суб’єктів.
У працях О.М.Вінник, С.В.Глібка, О.Р.Кібенко, І.Ю.Краська, А.Я.Пилипенко, Я.М.Шевченко, В.С.Щербини висвітлюються питання правового становища АТ, які мають важливе наукове і практичне значення, а наведені в них висновки і рекомендації спрямовані на вдосконалення відповідного правового регулювання. Разом з тим неможливо не помітити, що ці дослідження присвячені головним чином окремим аспектам правового режиму майна АТ і акцій, порядку створення та діяльності АТ як юридичної особи. Правовідносини, що складаються при цьому, не були предметом фундаментальних монографічних праць і не аналізувалися у цілому, а їх структурні елементи досліджувалися мимохідь. Крім того, поняття акціонерного права взагалі не розглядалося.
Хоча взагалі цивільним правовідносинам були присвячені фундаментальні дослідження, специфіка акціонерних правовідносин вимагає окремого аналізу кожного елементу їх структури і підстав виникнення.
Сказане дозволяє стверджувати, що проблеми акціонерних правовідносин потребують наукового осмислення, аналітичної оцінки, для чого необхідне проведення їх комплексного дослідження, що буде тим підґрунтям, яке слугуватиме забезпеченню єдиного підходу до формування акціонерного законодавства України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВІ ПРОБЛЕМИ АКЦІОНЕРНИХ ПРАВОВІДНОСИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок