Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ПАРАМЕТРІВ ДЕФОРМАЦІЙНО-ТЕРМІЧНОЇ ОБРОБКИ ВУГЛЕЦЕВИХ ТА НИЗЬКОЛЕГОВАНИХ СТАЛЕЙ НА ФОРМУВАННЯ ЇХ СТРУКТУРНОГО СТАНУ, КОМПЛЕКСУ МЕХАНІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ТА ЕКСПЛУАТАЦІЙНИХ ХАРАКТЕРИСТИК

ВПЛИВ ПАРАМЕТРІВ ДЕФОРМАЦІЙНО-ТЕРМІЧНОЇ ОБРОБКИ ВУГЛЕЦЕВИХ ТА НИЗЬКОЛЕГОВАНИХ СТАЛЕЙ НА ФОРМУВАННЯ ЇХ СТРУКТУРНОГО СТАНУ, КОМПЛЕКСУ МЕХАНІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ТА ЕКСПЛУАТАЦІЙНИХ ХАРАКТЕРИСТИК

Назва:
ВПЛИВ ПАРАМЕТРІВ ДЕФОРМАЦІЙНО-ТЕРМІЧНОЇ ОБРОБКИ ВУГЛЕЦЕВИХ ТА НИЗЬКОЛЕГОВАНИХ СТАЛЕЙ НА ФОРМУВАННЯ ЇХ СТРУКТУРНОГО СТАНУ, КОМПЛЕКСУ МЕХАНІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ТА ЕКСПЛУАТАЦІЙНИХ ХАРАКТЕРИСТИК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,90 KB
Завантажень:
314
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЧОРНОЇ МЕТАЛУРГІЇ ім.З.І.НЕКРАСОВА
РАЗДОБРЄЄВ ВАЛЕРІЙ ГУРІЙОВИЧ
УДК 620.18:669.15-194.2.004.624(043)
ВПЛИВ ПАРАМЕТРІВ ДЕФОРМАЦІЙНО-ТЕРМІЧНОЇ
ОБРОБКИ ВУГЛЕЦЕВИХ ТА НИЗЬКОЛЕГОВАНИХ СТАЛЕЙ
НА ФОРМУВАННЯ ЇХ СТРУКТУРНОГО СТАНУ, КОМПЛЕКСУ
МЕХАНІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ТА ЕКСПЛУАТАЦІЙНИХ
ХАРАКТЕРИСТИК
Спеціальність 05.16.01 - Металознавство та термічна
обробка металів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ - 2001


Дисертація є рукопис.
Робота виконана в Інституті чорної металургії НАН України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
УЗЛОВ Іван Герасимович,
зав.відділом Інституту чорної металургії
НАН України.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор СПИРИДОНОВА Ірина Михайлівна,
Дніпропетровський Національний університет, професор кафедри металофізики;
доктор технічних наук ДЕЙНЕКО Леонід Миколайович, Придніпровська Державна Академія Будівництва та Архітектури, завідуючий міжкафедральної дослідницької лабораторії.
Провідна установка: Національна металургійна академія України,
м.Дніпропетровськ.
Захист відбудеться “_08_”__червня_ 2001 р. о _12_ годині на
засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.231.01 в Інституті чорної металургії ім.З.І.Некрасова НАН України за адресою: 49050, м.Дніпропетровськ, пл.Академіка Стародубова, 1.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту чорної металургії НАН України (49050, м.Дніпропетровськ, пл.Академіка Стародубова, 1).
Автореферат розісланий “27”_квітня_2001 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради |
Левченко Г.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Для України, як крупного виробника металопродукції, питання корінного поліпшення якості, підвищення ефективності використання у різних галузях народного господарства та забезпечення конкурентоспроможності на світовому ринку сталевого прокату є державною проблемою.
Одним з перспективних засобів енерго- та матеріалозбереження є деформаційно-термічна обробка (ДТО) маловуглецевих та економно-легованих сталей при понижених температурах кінця прокатки в порівнянні з традиційними температурами закінчення деформаційної обробки. Вона дозволяє отримати економію теплової енергії, зменшити кількість утвореної на поверхні нагрітої заготовки окалини та забезпечити зниження зневуглецьованого шару. Однак, питанням структуроутворення в отриманому таким засобом сортовому прокаті з рядових маловуглецевих та низьколегованих сталей, оцінки його якості та службових властивостей не приділено належної уваги.
Зв’язок роботи з науковими програмами і планами. Дисертаційна робота узагальнює частину підсумків досліджень, виконаних у відповіді з планами науково-дослідних робіт НАН України та Інституту чорної металургії НАНУ: “Розробка наукових положень та технологічних рекомендацій по утворенню нових композицій вуглецевих та економнолегованих сталей для виробництва металопрокату з високим комплексом властивостей (т вище 400 Н/мм2) на основі управління температурно-деформаційними параметрами прокатки та застосування прогресивних процесів термообробки” (ТМ.033.92); “Дослідження впливу деформаційно-термічної обробки на закономірності поведінки конструкційних сталей в корозійно-активних середовищах” (ТМ.005.93); “Дослідження механізму структуроутворення та формування рівней властивостей маловуглецевих та низьколегованих сталей, підданих деформаційно-термічній обробці в міжкритичному інтервалі температур” (ТМ.011.96); “Дослідження процесів загальної корозії маловуглецевих та низьколегованих конструкційних сталей в залежності від їх структурного стану та міцних властивостей” (ТМ.010.96); “Розробка та освоєння технології виробництва арматурного прокату різних класів міцності з економнолегованих сталей на новій установці термозміцнення дрібносортного стану 250-1” (договір з КДГМК “Криворіжсталь” № 1295).
В наведених роботах здобувач був виконавцем.
Мета дослідження: створення наукової бази для вибору оптимізованих засобів та режимів деформаційно-термічної обробки прокату з вуглецевих та низьколегованих конструкційних сталей широкого призначення, що забеспечують отримання високого комплексу міцностних, пластичних та в’язкістних властивостей, корозійної стійкості та втомленостних характеристик, які гарантують високу надійність та довговічність при експлуатації будівельних конструкцій, різного виду металовиробів, механізмів та машин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ВПЛИВ ПАРАМЕТРІВ ДЕФОРМАЦІЙНО-ТЕРМІЧНОЇ ОБРОБКИ ВУГЛЕЦЕВИХ ТА НИЗЬКОЛЕГОВАНИХ СТАЛЕЙ НА ФОРМУВАННЯ ЇХ СТРУКТУРНОГО СТАНУ, КОМПЛЕКСУ МЕХАНІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ТА ЕКСПЛУАТАЦІЙНИХ ХАРАКТЕРИСТИК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок