Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НУМІЗМАТИЧНІ ОПЕРАЦІЇ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ: МЕТОДИЧНИЙ ТА МАРКЕТИНГОВИЙ АСПЕКТИ

НУМІЗМАТИЧНІ ОПЕРАЦІЇ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ: МЕТОДИЧНИЙ ТА МАРКЕТИНГОВИЙ АСПЕКТИ

Назва:
НУМІЗМАТИЧНІ ОПЕРАЦІЇ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ: МЕТОДИЧНИЙ ТА МАРКЕТИНГОВИЙ АСПЕКТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,65 KB
Завантажень:
75
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Конюшенко Наталія Валеріївна
УДК 336.717
НУМІЗМАТИЧНІ ОПЕРАЦІЇ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ:
МЕТОДИЧНИЙ ТА МАРКЕТИНГОВИЙ АСПЕКТИ
Спеціальність 08.04.01 – „Фінанси, грошовий обіг і кредит”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
КИЇВ 2005
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі банківської справи Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України, м. Київ.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор,
Герасимович Анатолій Михайлович,
Київський національний економічний
університет, професор кафедри банківської
справи
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
Пересада Анатолій Анатолійович,
Київський національний економічний
університет, завідувач кафедри банківських
інвестицій
кандидат економічних наук,
Раєвська Тетяна Олександрівна,
Фонд гарантування вкладів фізичних осіб,
начальник відділу економічного аналізу та
поточного моніторингу
Провідна установа: Тернопільський державний економічний
університет Міністерства освіти і науки
України, кафедра банківської справи,
м.Тернопіль
Захист відбудеться „26” грудня 2005 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.02 Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 203.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного економічного університету: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 201.
Автореферат розіслано „21” листопада 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук, професор Поддєрьогін А.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. З набуттям Україною незалежності перед нею повною мірою постав весь комплекс питань, пов`язаних з організацією нумізматичних операцій. Карбування власних монет – діяльність особлива, яка має не тільки економічне, а й політичне значення. Випуск колекційних монет є справою загальнодержавною і представницькою, а Національний банк України – головний організатор, безпосередній її виконавець і реалізатор. Саме власними монетами і банкнотами Україна засвідчує перед світом свій суверенітет, демонструє історичний родовід, повагу до національних культурних і духовних цінностей. Українські монети впевнено завойовують своє місце на міжнародному нумізматичному ринку, забезпечуючи репрезентацію монетної політики держави, провідником якої є НБУ; відтворення в символах та емблемах історії і культури нації; представлення світові технологічних можливостей власної виробничої бази із виготовлення монет; надійний засіб заощадження і вкладення грошей. Нумізматика – початкова, традиційна й найбільш розвинута форма інвестиційного вкладення і стимул як для внутрішнього, так і зовнішнього підвищення розвитку нумізматичної справи.
Вище викладене підтверджує актуальність і важливість створення засад науково обґрунтованої і ефективної системи організації випуску та обігу нумізматичних цінностей, що має втілювати сучасні технології та методи управління і світовий досвід щодо методики та маркетингового забезпечення нумізматичних операцій. Отже, дослідження нумізматичних операцій НБУ, зокрема їх місця і ролі в грошовому обороті, є актуальним як з теоретичних, так і з прагматичних позицій.
В історичному плані нумізматичні операції достатньо висвітлені в економічній літературі в роботах таких українських вчених, як А.С.Гальчинський, О.В.Дзюблюк, Н.В.Дорофєєва, М.Ф.Котляр, В.Л.Лагутін, А.М.Мороз, А.А.Пересада, Т.О.Раєвська, М.І.Савлук, В.С.Стельмах, В.А.Ющенко та інших. Варто звернути увагу на праці російських вчених А.Е.Абалова, И.Т.Балабанова, А.С.Максимова, А.М.Матліна, Ю.С.Пашкуса. Серед західних економістів вагомий внесок у дослідження зробили Д.Ван-Хуз, Р.Міллер, Ф.Мишкін, М.Пебро, Е.Роде, Л.Харрис. У той же час небагато досліджень, присвячених проблемам місця і ролі в системі грошового обороту нумізматичних цінностей, маркетингу, формування собівартості, інвестиційній привабливості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: НУМІЗМАТИЧНІ ОПЕРАЦІЇ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ: МЕТОДИЧНИЙ ТА МАРКЕТИНГОВИЙ АСПЕКТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок