Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ У ДІТЕЙ СТАРШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ УМІНЬ БУДУВАТИ МІРКУВАННЯ

ФОРМУВАННЯ У ДІТЕЙ СТАРШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ УМІНЬ БУДУВАТИ МІРКУВАННЯ

Назва:
ФОРМУВАННЯ У ДІТЕЙ СТАРШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ УМІНЬ БУДУВАТИ МІРКУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,68 KB
Завантажень:
52
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
ХАРЧЕНКО
Наталія Валентинівна
УДК 372. 461 + 159. 955
ФОРМУВАННЯ У ДІТЕЙ СТАРШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ УМІНЬ БУДУВАТИ МІРКУВАННЯ
13.00.02 – теорія і методика навчання
української мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Переяслав-Хмельницькому державному педагогічному університеті імені Григорія Сковороди, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
КАЛМИКОВА ЛАРИСА ОЛЕКСАНДРІВНА, Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди, провідний науковий співробітник.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор, дійсний член АПН України
БОГУШ АЛЛА МИХАЙЛІВНА, Південноукраїнський державний
педагогічний університет імені К.Д.Ушинського,
завідувач кафедри теорії та методики дошкільної освіти;
кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник
ҐУДЗИК ІРИНА ПИЛИПІВНА, Інститут педагогіки АПН України, завідувач лабораторії навчання російської мови та мов інших етнічних меншин.
Провідна установа: Луганський національний педагогічний університет
імені Тараса Шевченка, кафедра дошкільної та початкової освіти,
Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться 26.01.2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.452.02 в Інституті педагогіки АПН України (04053, м. Київ, вул. Артема, 52. – “Д”).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту педагогіки АПН України
Автореферат розіслано 23.12. 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.Т. Шелехова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. У процесі модернізації освіти в Україні, впровадження 12-річного терміну навчання, реалізації Концепції мовної освіти, Державних стандартів початкової школи, Базового компоненту дошкільної освіти в Україні значна увага приділяється формуванню мовленнєвої компетенції дитини, вихованню мовної особистості, яка “володіє виражальними засобами рідної мови, всіма її видами і типами, спроможна вільно, в неповторній мовленнєвій формі виражати власну позицію патріота і громадянина щодо певних життєвих явищ” Концепція мовної освіти 12-річної школи (українська мова)// Українська мова і література в школі. – 2002. – №2. – С. 4-10., міркувати, логічно й послідовно висловлювати свої думки, пояснювати, доводити власні судження й переконання.
Урахування особистісно орієнтованого підходу до сучасного навчально-виховного процесу передбачає впровадження нових підходів до мови як предмета навчання. Такі теоретичні положення пропонують сучасні психолінгвістичні концепції, згідно яких мова є передусім “мовою особистості”, “найважливішим орієнтиром дитини в її діяльності у світі”, “дороговказом у житті на шляху до себе” (О.Леонтьєв). Крім того, в особистісно детермінованих стратегіях та технологіях розвитку мовленнєвого спілкування й оволодіння мовою – мова є не тільки “значеннєвим”, а й “смисловим феноменом” (О.Леонтьєв). Отже, вкрай важливо конструктивно переглянути засади розвитку мовлення, враховуючи і впроваджуючи функціонально-смисловий підхід у навчанні дітей монологічного мовлення, в його функціонально-смислових типах і мовностилістичних варіантах.
Засвоєння дитиною навичок і вмінь будувати міркування (як одного з функціонально-смислових типів мовлення) сприяє інтелектуальному становленню дитини, розвиткові вербально-логічного мислення, оперативної мовленнєвої пам’яті, пізнавальної активності. Міркування є одним із операційних засобів опанування знань у школі.
Загальновідомо, що Державний освітній стандарт початкової школи з української мови передбачає, починаючи з 1-го класу, ознайомлення учнів з міркуванням як типом мовлення; формування вмінь аргументувати свою думку, робити умовиводи. Проте аналіз дошкільної методичної літератури й практики свідчить, що в чинних програмах навчання і виховання дітей не виокремлено спеціальні завдання та мовний зміст роботи над міркуванням як функціонально-смисловим типом монологічного мовлення, тобто між початковою і дошкільною освітніми ланками не вибудовані логічні зв’язки в змісті навчання дітей монологу-міркування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 



Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ У ДІТЕЙ СТАРШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ УМІНЬ БУДУВАТИ МІРКУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок