Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ ПРОЦЕСУ ТА ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ПАСТЕРИЗАЦІЇ МОЛОКА ІНФРАЧЕРВОНИМ ВИПРОМІНЮВАННЯМ

УДОСКОНАЛЕННЯ ПРОЦЕСУ ТА ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ПАСТЕРИЗАЦІЇ МОЛОКА ІНФРАЧЕРВОНИМ ВИПРОМІНЮВАННЯМ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ПРОЦЕСУ ТА ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ПАСТЕРИЗАЦІЇ МОЛОКА ІНФРАЧЕРВОНИМ ВИПРОМІНЮВАННЯМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,76 KB
Завантажень:
299
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ
ТЕХНОЛОГІЇ ТА ОРГАНІЗАЦІЇ ХАРЧУВАННЯ
КУНДЕНКО МИКОЛА ПЕТРОВИЧ
УДК 621.365.9
УДОСКОНАЛЕННЯ ПРОЦЕСУ ТА ОБЛАДНАННЯ
ДЛЯ ПАСТЕРИЗАЦІЇ МОЛОКА ІНФРАЧЕРВОНИМ
ВИПРОМІНЮВАННЯМ
Спеціальність 05.18.12 - процеси та обладнання харчових, мікробіологічних та фармацевтичних виробництв
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській державній академії технології та організації
харчування Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Кіптела Людмила Василівна,
Харківська державна академія технології та
організації харчування, професор кафедри процесів,
апаратів та автоматизації харчових виробництв
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Пахомов Павло Леонідович,
Харківська державна академія технології та
організації харчування, професор кафедри
холодильної та торгівельної техніки
кандидат технічних наук, доцент
Дорощук Володимир Петрович,
Національний університет харчових технологій,
доцент кафедри машин та апаратів
харчових виробництв
Провідна установа: Одеська державна академія харчових технологій Міністерства освіти і науки України,
м. Одеса, кафедра технологічного обладнання харчових виробництв
Захист відбудеться “11“жовтня 2002 р. о 11 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.088.01 Харківської державної академії технології та організації харчування за адресою: вул. Клочківська, 333, 61051, м. Харків-51.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківської державної академії технології та організації харчування за адресою: вул. Клочківська, 333, 61051, м. Харків-51.
Автореферат розісланий “10“ вересня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Синєкоп М.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Швидкий розвиток мережі фермерських господарств в Україні на сучасному етапі обумовлює потребу в створенні малогабаритних установок для пастеризації молока з малою продуктивністю. Особливу небезпеку представляє туберкульоз великої рогатої худоби, який крім того, що наносить великого економічного збитку, є погрозою для здоров'я людей, оскільки в більшості випадків характеризується хронічним (схованим) протіканням. У той же час сучасні пастеризаційно-охолоджувальні установки типу ВДП, ОПФ, ОПД, ОПУ, в яких високотемпературними теплоносіями є пара, гаряча вода, маючи велику продуктивність, характеризуються значними енерговитратами на одиницю продукції (50...70 кВт.год/т), великою металоємністю, необхідністю використання нагрітих теплоносіїв (гарячої води та пари), що обумовлює непридатність пароводяних установок в фермерських господарствах України, а також негативно впливає на харчові і смакові якості молока, що робить його мало придатним для переробки у вторинні продукти – масло, сир. Тому підвищення ефективності пастеризації молока можливе шляхом конструктивного удосконалення обладнання, впровадження енергозберігаючих режимів його роботи.
Використання інфрачервоного (ІЧ) випромінювання для пастеризації молока дає можливість інтенсифікувати технологічний процес, підвищити якість готової продукції та знизити питомі витрати електроенергії. Але невідповідність спектральних характеристик молока та джерела ІЧ-випромінювання істотно зменшують ефективність використання даного способу пастеризації молока.
У зв'язку з цим набуває актуальності задача розробки високоефективних енергозберігаючих процесів, що дозволяють реалізувати переваги ІЧ-випромінювання для пастеризації молока в фермерських господарствах України.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до основних наукових напрямків дос-ліджень Харківської державної академії технології та організації харчування за темами: “Розробка та дослідження процесів та апаратів для переробки сільськогосподарської продукції” №5-97-2000Б, „Інтенсифікація процесів пере-робки харчової сировини” №7-01-05В, до “Національної програми виробництва машин та обладнання для сільського господарства, харчової та переробної промисловості до 2005 року ”, що затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 26.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ПРОЦЕСУ ТА ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ПАСТЕРИЗАЦІЇ МОЛОКА ІНФРАЧЕРВОНИМ ВИПРОМІНЮВАННЯМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок