Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БІОЛОГІЧНІ ТА АГРОТЕХНІЧНІ ОСНОВИ ВИРОЩУВАННЯ ЕХІНАЦЕЇ ПУРПУРОВОЇ В УМОВАХ ГІРСЬКОЇ ЗОНИ КАРПАТ

БІОЛОГІЧНІ ТА АГРОТЕХНІЧНІ ОСНОВИ ВИРОЩУВАННЯ ЕХІНАЦЕЇ ПУРПУРОВОЇ В УМОВАХ ГІРСЬКОЇ ЗОНИ КАРПАТ

Назва:
БІОЛОГІЧНІ ТА АГРОТЕХНІЧНІ ОСНОВИ ВИРОЩУВАННЯ ЕХІНАЦЕЇ ПУРПУРОВОЇ В УМОВАХ ГІРСЬКОЇ ЗОНИ КАРПАТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,58 KB
Завантажень:
54
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ЗЕМЛЕРОБСТВА
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
УДК 615.32,58
ДЕРБАЛЬ Юрій Михайлович
БІОЛОГІЧНІ ТА АГРОТЕХНІЧНІ ОСНОВИ
ВИРОЩУВАННЯ ЕХІНАЦЕЇ ПУРПУРОВОЇ
В УМОВАХ ГІРСЬКОЇ ЗОНИ КАРПАТ
Спеціальність 06.01.09 - рослинництво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
КИЇВ - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Гірсько-Карпатській дослідній станції Закарпатського інституту агропромислового виробництва Української академії аграрних наук протягом 1991 – 2000 рр.
Науковий керівник: | доктор сільськогосподарських наук, професор КОВТУНИК Іван Миколайович
Офіційні опоненти: | доктор сільськогосподарських наук
ДЗЮБАЙЛО Андрій Григорович,
Львівський державний аграрний університет, завідувач кафедри агрохімії та грунтознавства
кандидат сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник
АРХИПЕНКО Федір Миколайович,
Інститут землеробства УААН,
завідувач лабораторії польового кормовиробництва
Провідна установа: | Національний ботанічний сад ім. М.М.Гришка
НАН України
Захист відбудеться “ 21 ” листопада 2001р. о 10 годині на засіданні
Спеціалізованої вченої ради Д 27.361.01 при Інституті землеробства УААН.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту землеробства УААН.
Відгуки на автореферат у двох примірниках, завірені печаткою, просимо надсилати за адресою: Україна, 08162, смт.Чабани Києво-Святошинського району Київської області, Інститут землеробства УААН, вченому секретареві Спеціалізованої вченої ради.
Автореферат розісланий “18 ” жовтня 2001р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
кандидат сільськогосподарських наук |
Кравченко Л.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Одним із резервів рослинництва є введення в культуру як рослин з місцевої флори, так і з інших регіонів, які б мали високий вміст білка та біологічно активних речовин. Однією з таких рослин є ехінацея пурпурова (Echinacea purpurea (L.) Moench) – рослина прерій Північної Америки. В Україні найбільше відповідають її біології умови Лісостепу. У цій зоні отримали великий експериментальний матеріал Івашенько Я.О. (1946); Смик Г.К. (1991); Самородов В.Г., Поспєлов С.В. (1996, 1999) та інші дослідники. Ними підтверджено високу біохімічну цінність сировини з ехінацеї для використання у медицині, ветеринарії, годівлі тварин тощо.
У гірській зоні Карпат основною галуззю сільського господарства є тваринництво. Важливою передумовою високої продуктивності тварин та їх репродуктивних характеристик є забезпечення біологічно активними компонентами корму. Таким компонентом може бути сировина з ехінацеї пурпурової. Умови для росту, розвитку та формування урожаю ехінацеї відрізняються тут від лісостепової зони. Із збільшенням висоти над рівнем моря істотно міняється температурний режим, збільшується кількість опадів, а, отже, і вологість повітря, інтенсивнішає сонячна радіація, знижується родючість грунту.
Актуальність теми. Введення в культуру і розробка технологій вирощування нових лікувальних, кормових, лікувально-кормових, медоносних рослин, зокрема ехінацеї пурпурової, є одним з важливих завдань рослинництва у гірській зоні Карпат.
Наукові дані про реакцію ехінацеї пурпурової на умови гірської зони Карпат та перспективи її вирощування відсутні. Виявлення закономірностей росту, розвитку та формування урожаю ехінацеї пурпурової в Карпатах дасть змогу розробити технологію її вирощування, адаптовану до цих специфічних умов.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження є складовою частиною тематичних планів Гірсько-Карпатської сільськогосподарської дослідної станції Закарпатського інституту агропромислового виробництва УААН і проводились у відповідності до НТП УААН “Кормовиробництво” (№ 1961U118400).
Мета і задачі досліджень. Мета роботи – встановити закономірності формування урожаю ехінацеї пурпурової залежно від агротехнічних факторів і розробити технологію її вирощування в умовах гірської зони Карпат з метою отримання надземної маси, кореневищ з коренями та насіння при високій якості сировини і заощадженні витрат.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: БІОЛОГІЧНІ ТА АГРОТЕХНІЧНІ ОСНОВИ ВИРОЩУВАННЯ ЕХІНАЦЕЇ ПУРПУРОВОЇ В УМОВАХ ГІРСЬКОЇ ЗОНИ КАРПАТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок