Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ СТАТЕВОРОЛЬОВИХ СТЕРЕОТИПІВ НА КАР’ЄРНІ ДОМАГАННЯ МОЛОДІ

ВПЛИВ СТАТЕВОРОЛЬОВИХ СТЕРЕОТИПІВ НА КАР’ЄРНІ ДОМАГАННЯ МОЛОДІ

Назва:
ВПЛИВ СТАТЕВОРОЛЬОВИХ СТЕРЕОТИПІВ НА КАР’ЄРНІ ДОМАГАННЯ МОЛОДІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,79 KB
Завантажень:
426
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ СОЦІАЛЬНОЇ ТА ПОЛІТИЧНОЇ ПСИХОЛОГІЇ АПН УКРАЇНИ
ДОЛГИХ ЛІЛІЯ МИКОЛАЇВНА
УДК: 159.922.1
ВПЛИВ СТАТЕВОРОЛЬОВИХ СТЕРЕОТИПІВ
НА КАР’ЄРНІ ДОМАГАННЯ МОЛОДІ
19.00.05 – соціальна психологія; психологія соціальної роботи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті соціальної та політичної психології АПН України
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Титаренко Тетяна Михайлівна,
завідувач лабораторії соціальної психології особистості
Інституту соціальної та політичної психології АПН України
Офіційні опоненти: доктор соціологічних наук, старший науковий співробітник
Злобіна Олена Геннадіївна,
в. о. завідувача відділу соціальної психології
Інституту соціології НАН України,
кандидат психологічних наук
Тодорів Лариса Дмитрівна,
доцент кафедри загальної та експериментальної психології
Прикарпатського національного університету
ім. В. Стефаника, м. Івано-Франківськ
Провідна установа: Інститут психології ім. Г.С. Костюка АПН України
лабораторія соціальної психології
Захист відбудеться 20 лютого 2007 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.457.01 в Інституті соціальної та політичної психології АПН України за адресою: 04070, м. Київ, вул. Андріївська, 15.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту соціальної та політичної психології АПН України за адресою: 04070, м. Київ, вул. Андріївська, 15.
Автореферат розіслано “18” січня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат психологічних наук,
старший науковий співробітник І.В. Жадан


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. На сучасному етапі соціально-політичного та економічного реформування України, створення демократичного суспільства все більшої ваги набуває забезпечення умов для самореалізації молодої людини незалежно від її походження, релігійної належності або статі. Складовою частиною самореалізації є реалізація професійна. Більшість вітчизняних досліджень із цієї проблематики стосується насамперед професійної орієнтації та професійного самовизначення людини (М. Ю. Варбан, О. В. Губенко, Ж. Алешандре, Д. О. Леонтьєв, Е. В. Шелобанова), психологічних підвалин професійної підготовки (Н. Р. Вітюк, Л. С. Возняк, О. О. Грейліх), визначення індивідуально-психологічних особливостей людини, які реалізуються в професійній діяльності (О. О. Авраменко, В. С. Афанасенко, І. В. Бандурка, І. В. Бринза). Водночас дослідження професійного потенціалу юнаків і дівчат, їхнього ставлення до майбутніх кар’єрних пересувань поки що не проводилося. Досі недостатньо вивчено вплив гендерного чинника на побудову суб’єктивної перспективи професійної самореалізації та професійний розвиток (кар’єру) особистості. Перспектива професійного розвитку уособлюється в рівні кар’єрних домагань, які ставить перед собою молода людина.
Соціально-психологічні дослідження свідчать, що діяльність людини значною мірою залежить від стереотипів, що склалися у неї в процесі соціалізації (C.J.H.Стереотип як спрощений та узагальнювальний образ соціальних об’єктів чи подій може стосуватися будь-якої сфери людської діяльності, але завжди є надбанням певного соціокультурного середовища. В американській психології найбільш ґрунтовно досліджуються етнічні стереотипи сприймання афроамериканців, євреїв і мексиканців (W. Lippman, G.lport, T.J.B.M.D.і гендерні стереотипи. Вивчення останніх можна охарактеризувати як рух від теорії функціонування статеворольового стереотипу в суспільній свідомості (R.E.C.H.до досліджень стереотипних уявлень про здібності чоловіків і жінок (E.J. Swim, D.A.та їх компетентності в різних сферах діяльності (R.A.K.S. Feldman-Summers, S.впливу цих стереотипів на академічні або професійні успіхи й поразки людини (V.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВПЛИВ СТАТЕВОРОЛЬОВИХ СТЕРЕОТИПІВ НА КАР’ЄРНІ ДОМАГАННЯ МОЛОДІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок