Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ УКРАЇНИ: ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ І ПРАКТИКИ

НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ УКРАЇНИ: ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ І ПРАКТИКИ

Назва:
НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ УКРАЇНИ: ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ І ПРАКТИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,83 KB
Завантажень:
451
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
УДК 324 (4Ук)
СТАВНІЙЧУК МАРИНА ІВАНІВНА
ЗАКОНОДАВСТВО ПРО ВИБОРИ
НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ УКРАЇНИ:
ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ І ПРАКТИКИ
Спеціальність 12.00.02 — конституційне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ — 1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі конституційного права та місцевого самовряду-вання Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України та на кафедрі конституційного права Вищої школи права при Інституті держави і права ім. В.М.Корецького НАН України.
Науковий керівник — доктор юридичних наук, професор,
член-кореспондент Академії правових наук України
ПОГОРІЛКО Віктор Федорович —
завідувач відділу конституційного права та місцевого
самоврядування Інституту держави і права
ім. В.М. Корецького НАН України
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор,
член-кореспондент Академії правових наук України
Тодика Юрій Миколайович —
завідувач кафедри конституційного права України
Національної юридичної академії України
імені Ярослава Мудрого
кандидат юридичних наук, доцент
Шукліна Наталія Георгіївна —
завідувач кафедри конституційного і
адміністративного права Київського
університету імені Тараса Шевченка
Провідна установа — Національна академія внутрішніх справ України
Захист відбудеться “25” червня 1999 року о 14 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д. 26.001.04 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук в Київському університеті ім. Тараса Шевченка (252017, м.Київ, вул. Володимирська, 64).
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці університету.
Автореферат розіслано “ 15 травня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат юридичних наук С.В. БОБРОВНИК
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Однією із характерних особливостей розвитку переважної більшості посттоталітарних країн в останнє десятиліття є перехід до демократичних форм управління. В Україні така особливість визначає перебіг усіх політичних і державотворчих процесів. У правовому відношенні це дістає вираження насамперед у пошуках нових підходів до правового регулювання інститутів безпосереднього народовладдя на рівні конституційного права.
Нова Конституція України, встановлюючи конституційний статус України як суверенної і незалежної, демократичної, соціальної і правової держави, визначає, що носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Конституційний механізм здійснення народом влади передбачає, що влада реалізується як безпосередньо, так і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування.
Залежно від форми волевиявлення народу розрізняють інститути представницької і безпосередньої демократії. Як у практиці, так і в теорії державного права і будівництва колишнього СРСР вважалося, що провідною є представницька форма демократії, яка передусім пов’язувалася з діяльністю системи Рад народних депутатів.
Сучасне ж конституційне оформлення народовладдя свідчить про пози-тивні зрушення в суспільному житті після проголошення незалежності й державного суверенітету України. Відбувається процес докорінних змін у пріоритетах реалізації народовладдя на користь безпосереднього здійснення народом України належної йому влади. В кінцевому підсумку це має сприяти реальному залученню громадян до управління державними справами, ство-ренню умов для подолання відчуженості громадян від влади, характерної для тоталітарного режиму.
З прийняттям Конституції України пріоритетна роль у регулюванні су-спільного розвитку надається власне безпосередньому волевиявленню громадян, найвищим проявом і однією з основних конституційних форм якого виступають вибори.
Перетворення народовладдя з формального атрибуту держави на реальний політичний суспільно-правовий інститут, яким встановлюється право народу на вільне волевиявлення і забезпечується легітимність, стабільність, поступовість і наступність його влади, надзвичайно актуалізувало проблеми реформування виборчого права і виборчого законодавства України як правової основи формування і функціонування державних органів і органів місцевого самоврядування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ УКРАЇНИ: ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ І ПРАКТИКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок