Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАГНІТНІ ЕФЕКТИ ПРИ ФАЗОВИХ ПЕРЕТВОРЕННЯХ В СПЛАВАХ НА ОСНОВІ ЗАЛІЗА: Fe-B, Fe-Si-B, Fe-C

МАГНІТНІ ЕФЕКТИ ПРИ ФАЗОВИХ ПЕРЕТВОРЕННЯХ В СПЛАВАХ НА ОСНОВІ ЗАЛІЗА: Fe-B, Fe-Si-B, Fe-C

Назва:
МАГНІТНІ ЕФЕКТИ ПРИ ФАЗОВИХ ПЕРЕТВОРЕННЯХ В СПЛАВАХ НА ОСНОВІ ЗАЛІЗА: Fe-B, Fe-Si-B, Fe-C
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,07 KB
Завантажень:
266
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МАТЕРІАЛОЗНАВСТВА
ім. І. М. ФРАНЦЕВИЧА
ГРИГОР’ЄВА Оксана Володимирівна
УДК - 539.216 669.017.3: 548.4
МАГНІТНІ ЕФЕКТИ ПРИ ФАЗОВИХ ПЕРЕТВОРЕННЯХ
В СПЛАВАХ НА ОСНОВІ ЗАЛІЗА: Fe-B, Fe-Si-B, Fe-C
Спеціальність 01.04.13 - Фізика металів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ-2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фізики металів Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор фізико-математичних наук, професор
Сидоренко Сергій Іванович
Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, завідувач кафедри фізики металів
Офіційні опоненти доктор фізико-математичних наук, професор
член-кореспондент НАН України
МІЛЬМАН ЮЛІЙ ВІКТОРОВИЧ
Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України, завідувач відділом фізики високоміцних та метастабільних сплавів
доктор фізико-математичних наук
НАДУТОВ ВОЛОДИМИР МИХАЙЛОВИЧ
Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України, заступник директора
Провідна установа Львівський національний університет ім. Івана Франка, кафедра фізики металів, Міністерство освіти і науки України, м. Львів.
Захист відбудеться “ 6 “ липня 2005 р. о 1000 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.207.01 в Інституті проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України за адресою 03142, м. Київ, вул. Кржижанівського, 3.
З дисертаційною роботою можна ознайомитися в бібліотеці Інституту проблем матеріалознавства ім. І. М. Францевича НАН України за адресою: 03142, м. Київ, вул. Кржижанівського, 3.
Автореферат розісланий “ 2 “ червня 2005 р.
в.о. Вченого секретаря спеціалізованої
вченої ради Д 26.207.01 Ю.М. Подрезов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Однією з актуальних задач сучасної фізики металів є розробляння наукових засад та критеріїв створення нових матеріалів на основі дослідження закономірностей формування структури та фазового складу сплавів, що визначають фізико-механічні властивості сплавів і їх стабільність.
В 90-х роках Л. Н. Ларіковим та М.В. Белоусом було сформульовано ідеї, згідно яких сукупність знань про зміни ентальпії і про зміни питомого об’єму сплавів дозволяють розвинути підходи до вирішення таких задач.
Одним з обов'язкових теоретичних моментів згідно ідей Л. Н. Ларікова та М.В. Белоуса є обчислення змін ентальпії при фазових перетвореннях, що мають місце в процесах термічної і пластичної обробки металевих матеріалів (при створенні нових матеріалів і технологічних процесів бажаним є досягнення максимально можливого зменшення ентальпії, що забезпечує більш термодинамічно стабільні стани). Тому необхідні надійні дані про кількість фаз в сплавах та про їх зміни.
Для визначення кількості фаз в сплавах, що містять феромагнітні елементи, може використовуватись кількісний магнітний фазовий аналіз в сильних (до 480 кА/м) полях. Враховуючи, що намагніченість насичення є адитивною, практично структурно нечутливою властивістю, може бути одержано системи рівнянь, що описують зміни ентальпії сплавів, і на основі цього розвинуто відповідний розрахунковий апарат.
Такий розрахунковий апарат може забезпечити розділення ефектів (незворотні зміни намагніченості, зміни намагніченості, обумовлені наближенням до точок Кюрі, ефекти, які пов’язані з розпадом твердих розчинів), що зв’язані зі змінами властивостей (пластичності, твердості та ін.), і запропонувати на цій основі раціональні принципи легування. Таку задачу, наприклад, було вирішено в роботах В.Г. Гаврилюка і співробітників, що були удостоєні Державної премії України в галузі науки і техніки (за створення наукових принципів і розробку ефективної технології виробництва сталевих канатів).
Для прогнозування фізичних властивостей перспективних сплавів на основі заліза, що знаходяться в метастабільних станах, необхідна інформація про закономірності фазових і структурних перетворень в цих сплавах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: МАГНІТНІ ЕФЕКТИ ПРИ ФАЗОВИХ ПЕРЕТВОРЕННЯХ В СПЛАВАХ НА ОСНОВІ ЗАЛІЗА: Fe-B, Fe-Si-B, Fe-C

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок