Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Державне управління розвитком інтелектуальних ресурсів в Україні: теоретико-методологічний аспект

Державне управління розвитком інтелектуальних ресурсів в Україні: теоретико-методологічний аспект

Назва:
Державне управління розвитком інтелектуальних ресурсів в Україні: теоретико-методологічний аспект
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,91 KB
Завантажень:
170
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ НАЦ
ІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКР


Дніпропетровський регіональний інститут
державного управління
Національної академії державного управління
при президентові України
Кірєєва Ольга Борисівна
Удк 35::304.5
Державне управління розвитком
інтелектуальних ресурсів в Україні:
теоретико-методологічний аспект
25.00.01 – теорія та історія державного управління
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
Дніпропетровськ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.
Науковий керівник – доктор філософських наук, професор
Решетніченко Андрій Володимирович,
Академія митної служби України,
професор кафедри філософії та
соціально-політичних дисциплін.
Офіційні опоненти: доктор соціологічних наук, професор
Сурмін Юрій Петрович,
Інститут проблем державного управління та місцевого самоврядування Національної академії державного управління при Президентові України,
перший заступник директора;
кандидат наук з державного управління, доцент
Григор Олег Олександрович,
Черкаський державний технологічний університет,
начальник навчального відділу.
Провідна установа – Національний інститут стратегічних досліджень,
відділ гуманітарної політики, м. Київ.
Захист відбудеться 15 червня 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.866.01 в Дніпропетровському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України за адресою: 49044, м. Дніпропетровськ, вул. Гоголя, 29, к. 104.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (49044, м. Дніпропетровськ, вул. Гоголя, 29).
Автореферат розісланий 12 травня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В. М. Дрешпак


загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Провідною ознакою сучасного суспільства є зростання значущості інтелектуальних ресурсів як базових умов розвитку системи виробництва. Притаманний сьогоденню стихійний розвиток інтелектуальних ресурсів призвів до того, що вони не виконують належної їм ролі головного інструменту матеріально-технічного і духовного процвітання нації. Деякі прояви деінтелектуалізації суспільства потребують підвищення ефективності управління процесами правового захисту прав інтелектуальної власності, розвитку вищої школи як генератора нових знань, підняття престижу науково-педагогічної діяльності та поліпшення рівня життя інтелектуальної еліти українського суспільства. Відзначимо також суттєве відставання української освіти та науки від сучасних вимог до технологізації життєдіяльності суспільства, що, у свою чергу, сповільнює процеси відтворення інтелектуальних ресурсів.
Наприкінці ХХ ст. у світі закріпилося переконання про те, що будь-якому суспільству необхідна оновлена освіта та наука для вирішення завдань, пов'язаних із забезпеченням державної інтелектуальної незалежності, виробництвом і впровадженням нових знань, підготовкою і формуванням відповідальних освічених громадян і висококваліфікованих фахівців, без яких неможливий ні економічний, ні соціальний, ні культурний, ні політичний прогрес.
Сучасність висуває принципово нові вимоги і до інтелектуалізації самого процесу управлінської діяльності, якість та ефективність якого на місцевому, регіональному та державному рівнях залежить, перш за все, від інтелектуального забезпечення та професійної компетенції управлінського персоналу. Інтелектуальні ресурси є необхідною умовою для удосконалення методів державного управління та механізмів упровадження новітніх зразків техніки і технології, реконструкції виробництва і його модернізації, оновлення системи підготовки і перепідготовки кадрів. Для цього треба чітко визначити місце і роль державного управління в процесах розвитку інтелектуальних ресурсів суспільства, окреслити основні цілі й пріоритети, розробити відповідні заходи щодо розвитку та вдосконалення форм та методів державного управління, розробити механізми їх практичного втілення у життя.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 



Реферат на тему: Державне управління розвитком інтелектуальних ресурсів в Україні: теоретико-методологічний аспект

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок