Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> підвищення продуктивності шліфування внутрішньої гвинтової канавки гайок кулькової гвинтової пари

підвищення продуктивності шліфування внутрішньої гвинтової канавки гайок кулькової гвинтової пари

Назва:
підвищення продуктивності шліфування внутрішньої гвинтової канавки гайок кулькової гвинтової пари
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,79 KB
Завантажень:
246
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національний технічний університет України
„Київський політехнічний інститут”
субін анатолій анатолійович
УДК 621.924
підвищення продуктивності шліфування внутрішньої гвинтової канавки гайок кулькової гвинтової пари
Спеціальність 05.02.08 – технологія машинобудування
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі технології машинобудування Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Петраков Юрій Володимирович,
Національний технічний університет України “КПІ”, м. Київ,
завідувач кафедри "Технологія машинобудування"
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор
Зенкін Анатолій Семенович
Київський Національний університет технологій та дизайну, м. Київ,
завідувач кафедри метрології, стандартизації та сертифікації
кандидат технічних наук, доцент
Чередніков Олег Миколайович
Чернігівський державний технологічний університет, м. Чернігів,
доцент кафедри технології машинобудування
Провідна установа
Український науково-дослідний інститут авіаційної технології (м. Киів).
Захист відбудеться 20.01.2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.002.11 у Національному технічному університеті Україна “КПІ” за адресою: м. Київ, пр. Перемоги, 37, корп. 1, ауд. 214.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету України “КПІ” за адресою: м. Київ, пр. Перемоги, 37.
Автореферат розісланий 18.12.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук, професор Майборода В.С.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Передача гвинт-гайка кочення є відповідальним вузлом (як правило, останнім елементом кінематичного ланцюга "джерело руху - виконавчий орган"), який працює в умовах підвищених навантажень. Для забезпечення необхідних вимог з точності і якості останньою технологічною операцією обробки поверхні кулькової гвинтової пари є шліфування. Обробка гвинтів і кульок, як правило, проводиться за відпрацьованими технологіями, розробленими на базі виконаних наукових досліджень, які дозволяють досягати потрібної точності обробки. Процес шліфування внутрішньої гвинтової канавки завжди викликає суттєві труднощі і характеризується значною похибкою обробки та низькою продуктивністю і точністю обробки. В умовах сучасного виробництва проблема підвищення точності вирішується за рахунок поступового зняття припуску з мінімально можливою подачею на прохід та наступним етапом виходжування. Такий підхід не забезпечує необхідну продуктивність у порівнянні з операціями шліфування профільних канавок ходових гвинтів. Тому тема даної роботи, яка присвячена розробці єдиного уніфікованого алгоритму побудови технологічного процесу шліфування гвинтових канавок гайок є актуальною.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Роботу виконано згідно держбюджетної теми №2448, державний реєстраційний номер 0100V000732 “Розробка комп’ютерної технології автоматизації обробки різанням тривимірних поверхонь деталей машин ” у відповідності з тематичним планом Держбюджетних науково–дослідних робіт НТУУ “КПІ”, який затверджено департаментом координації наукових досліджень вищих навчальних закладів та зведеного планування Міносвіти та науки України в 2000 році за пріоритетним напрямом “Екологічно чиста енергетика та ресурсозберігаючі технології” по науково–експертній Раді за фаховим напрямом “Машинобудування”.
Мета і задачі дослідження. Метою даної роботи є підвищення продуктивності процесу шліфування внутрішніх гвинтових поверхонь гайок кулькової гвинтової пари шляхом управління поперечною подачею на прохід і вибором раціонального профілю заготовки, які визначаються за допомогою програмно-математичного забезпечення, що враховує особливості процесу профільного внутрішнього шліфування, який відбувається у замкненій технологічній оброблювальній системі.
Для досягнення даної мети необхідно вирішити наступні основні задачі:
1.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: підвищення продуктивності шліфування внутрішньої гвинтової канавки гайок кулькової гвинтової пари

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок