Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВІДТВОРЕННЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ У ЄВРОПЕЙСЬКОМУ ОСВІТНЬОМУ ПРОСТОРІ

ВІДТВОРЕННЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ У ЄВРОПЕЙСЬКОМУ ОСВІТНЬОМУ ПРОСТОРІ

Назва:
ВІДТВОРЕННЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ У ЄВРОПЕЙСЬКОМУ ОСВІТНЬОМУ ПРОСТОРІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,70 KB
Завантажень:
236
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ М.П. ДРАГОМАНОВА
Бурлакова Ольга Олександрівна
УДК 378 (477):37.014.25.
ВІДТВОРЕННЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ
У ЄВРОПЕЙСЬКОМУ ОСВІТНЬОМУ ПРОСТОРІ
09.00.10 – філософія освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії і політології Переяслав-Хмельницького державного педагогічного універстиету імені Г. Сковороди Мінестерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, професор
Ігнатенко Наталя Вікторівна
Переяслав – Хмельницький державний
педагогічний университет імені Г. Сковороди,
професор кафедри загальної і соціальної
педагогіки та управління освітою
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Предборська Ірина Михайлівна
Національний педагогічний уніврситет
імені М. П. Драгоманова, професор кафедри
соціології, управління та євроінтеграції
кандидат філософських наук, доцент
Кочубей Наталя Василівна
Сумський державний педагогічний
університет імені А.С. Макаренка, кафедра філософії та політології
Провідна установа: Національний авіаційний університет, Кабінет міністрів України, кафедра філософії, м. Київ.
Захист відбудеться “__06__” березня 2007 року о 14.30 годині на засіданні спеціалізованної вченої ради К 26.053.13 Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова 9.
Автореферат розісланий “__05__”_лютого_2007р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Б.К. Матюшко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Вища освіта все більш відчутно впливає на формування та розвиток гуманітарних і виробничих технологій, виконання науково обґрунтованих технічних, економічних і соціокультурних проектів. Основоположним елементом цього процесу виступає зростання значення професійної підготовки, доступу до інформації – надзвичайно важливих, конче необхідних ресурсів для розвитку суспільства, спрямованих на докорінне перетворення всієї системи суспільних відносин і практики господарського життя.
Особливого значення в цьому контексті набуває відтворення вищої освіти в Україні адекватно до завдань, визначених у Болонській угоді для Європейської освіти: поширення знань та інформації з метою здійснення глибинних соціально-економічних перетворень.
Зрозуміло, що виконання цього завдання потребує філософського осмислення сучасної парадигми освіти. Заслуговують на увагу вивчення проблем ефективності й управління вищою освітою й аналізу її впливу на економічну стабільність в умовах модернізації економіки. Актуальність теми зумовлюється, передусім, дедалі більшим зростанням ролі й значення освітнього потенціалу в забезпеченні суспільного прогресу. Водночас вона відображає складність вирішення соціально-економічних проблем у такій важливій, специфічній галузі суспільної діяльності, що належить до нематеріального, духовного виробництва, як освіта. З одного боку, вища освіта – це сфера, призначенням якої виступає збереження і збагачення тих інтелектуальних досягнень, якими володіє людство, духовний розвиток людини, культури, цивілізації в цілому, з іншого – ця сфера, за умов ринкової економіки функціонує на економічних засадах, конче потребує всебічного врахування суспільних затрат та оцінки одержаних результатів. Державний характер фінансування, відсутність орієнтації в діяльності закладів вищої освіти на отримання прибутку не усувають необхідності ефективнішого використання народногосподарських коштів та всього потенціалу освітньої галузі.
Продуктивна природа суспільних витрат на освіту стала предметом наукового аналізу багатьох зарубіжних дослідників. Зокрема, відома концепція “людського капіталу”, біля витоків формування якої стояли Г.Беккер, Б.Вейсброд, Дж.Мінцер, Т.Шульц. Надалі ці дослідження продовжилися в працях М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВІДТВОРЕННЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ У ЄВРОПЕЙСЬКОМУ ОСВІТНЬОМУ ПРОСТОРІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок