Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЧИСЕЛЬНИЙ АНАЛІЗ КОЛИВАНЬ ЕЛЕМЕНТІВ лопатКОВОГО АПАРАТА ТУРБОМАШИН З пошкодженнями

ЧИСЕЛЬНИЙ АНАЛІЗ КОЛИВАНЬ ЕЛЕМЕНТІВ лопатКОВОГО АПАРАТА ТУРБОМАШИН З пошкодженнями

Назва:
ЧИСЕЛЬНИЙ АНАЛІЗ КОЛИВАНЬ ЕЛЕМЕНТІВ лопатКОВОГО АПАРАТА ТУРБОМАШИН З пошкодженнями
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,25 KB
Завантажень:
200
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національна академія наук України
Інститут проблем машинобудування
ім. А.М. Підгорного
Чугай Марина Олександрівна
УДК 539.4:621.165
ЧИСЕЛЬНИЙ АНАЛІЗ КОЛИВАНЬ ЕЛЕМЕНТІВ лопатКОВОГО АПАРАТА ТУРБОМАШИН З пошкодженнями
05.02.09 – динаміка та міцність машин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного Національної академії наук України, м. Харків.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Воробйов Юрій Сергійович,
Інститут проблем машинобудування
ім. А.М. Підгорного НАН України,
завідувач відділу нестаціонарних
механічних процесів
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Зіньковський Анатолій Павлович,
Інститут проблем міцності
ім. Г.С. Писаренка НАН України,
завідувач відділу коливань та вібраційної надійності
доктор технічних наук, професор
Жовдак Валерій Олексійович
Національний технічний університет
«Харківський політехнічний інститут»
МОН України,
професор кафедри динаміки та міцності машин
Захист відбудеться “ 19 ” червня   р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .180.01 в Інституті проблем машинобудування ім. А. М. Підгорного НАН України за адресою: 61046, м. Харків, вул. Дм. Пожарського, 2/10.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту проблем машинобудування ім. А. М. Підгорного НАН України, за адресою: 61046,  м. Харків, вул. Дм. Пожарського, 2/10.
Автореферат розісланий “ 17 ” травня   р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
д.т.н. О.О. Стрельнікова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема подовження надійної експлуатації та ресурсу лопаткового апарата турбомашин, який є найбільш відповідальним та навантаженим елементом турбоагрегатів, актуальна для сучасного турбобудування. Найбільше число відмов турбін протягом усього строку експлуатації пов’язане з виникненням втомних тріщин у робочих лопатках при коливаннях.
Сучасні методи досліджень, що використовуються при проектуванні лопаткових апаратів, дозволяють надійно оцінити середній рівень вібраційних напружень. Однак можливі технологічні та експлуатаційні фактори (корозія, ерозія, високі термічні напруження, механічні пошкодження лопаток та ін.) призводять до виникнення зон небезпечних вібраційних напружень у лопатковому апараті. Дослідження і аналіз цих негативних факторів дозволяють розробити заходи щодо зниження рівня локалізації вібраційних напружень і підвищення вібраційної надійності.
На вібраційну міцність лопаткового апарата сучасних турбомашин найбільш впливає локалізація напружень в обмежених зонах лопаток. Ця локалізація зумовлена конструкційними, технологічними та експлуатаційними факторами. Складна конструктивна форма і особливості технологічної обробки лопаток є причиною виникнення зон підвищених напружень при їхніх коливаннях. У процесі експлуатації можуть виникати пошкодження, що також призводять до локалізації вібраційних напружень. Часто зони локалізації напружень, які викликані різними причинами, співпадають. Для аналізу цих явищ доцільно використовувати тривимірні моделі, що дозволяє простежити за змінами напружень в дуже обмежених зонах. Тривимірний підхід у поєднанні з методом скінченних елементів (МСЕ) дозволяє одержати повну картину розподілу напружень і виявити зони локалізації небезпечних напружень.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалась у відділі нестаціонарних механічних процесів Інституту проблем машинобудування (ІПМаш) ім. А. М. Підгорного НАН України відповідно до планів науково-дослідних робіт: за держбюджетними темами «Розвиток методів аналізу та зниження динамічної напруженості систем елементів енергетичного обладнання в умовах подовження строків його експлуатації» (2001-2005 рр., № ДР 0101U003586) та «Розробка наукових основ комплексного удосконалення міцнісних динамічних властивостей новітніх конструкцій і матеріалів енергетичного та іншого обладнання з урахуванням технологічних та експлуатаційних факторів» (2006-2010 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЧИСЕЛЬНИЙ АНАЛІЗ КОЛИВАНЬ ЕЛЕМЕНТІВ лопатКОВОГО АПАРАТА ТУРБОМАШИН З пошкодженнями

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок