Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування зовнішньополітичних орієнтацій суспільств перехідного періоду засобами масової комунікації (на прикладі України, Росії та Польщі)

Формування зовнішньополітичних орієнтацій суспільств перехідного періоду засобами масової комунікації (на прикладі України, Росії та Польщі)

Назва:
Формування зовнішньополітичних орієнтацій суспільств перехідного періоду засобами масової комунікації (на прикладі України, Росії та Польщі)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,18 KB
Завантажень:
114
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Олексієнко Наталія Дмитрівна
УДК: 316.42/77 (477)+(470)+(438)
Формування зовнішньополітичних орієнтацій суспільств перехідного періоду засобами масової комунікації (на прикладі України, Росії та Польщі)
23.00.04 - політичні проблеми міжнародних
систем і глобального розвитку
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті міжнародних відносин
Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник:
Доктор філологічних наук, професор
ПОЧЕПЦОВ Георгій Георгійович,
Інститут міжнародних відносин Київського національного
університету імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри
міжнародних комунікацій та зв`язків з громадськістю
Офіційні опоненти:
Доктор політичних наук, професор
БЕБИК Валерій Михайлович,
Міжрегіональна академія управління персоналом, ректор
Кандидат політичних наук, доцент
БІЛОУС Артур Олександрович,
Верховна Рада України, народний депутат України,
член Громадської ради експертів із
внутрішньополітичних питань
при Президентові України.
Провідна установа:
Національний інститут стратегічних досліджень, м Київ.
Захист дисертації відбудеться “24” вересня 2001 р. о 14.00 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.001.29 в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, вул. Володимирська 58, к.10.
Автореферат розісланий ”20” серпня 2001 року.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Каменецький М. С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Формування інформаційного суспільства - одна з провідних тенденцій сучасного соціального розвитку. Серед суспільних інститутів, що зазнають найбільших трансформацій – засоби масової комунікації, які здійснюють помітний вплив на формування соціальних цінностей суспільств у спосіб трансляції певної інформації. Особливої актуальності ця проблематика набуває у перехідних суспільствах, що характеризуються надзвичайною мінливістю та нестійкістю соціальних цінностей, уподобань та орієнтацій. Зазначимо, що під цінностями розуміємо політичні орієнтації громадян посткомуністичних країн, що є невід`ємною складовою політичної комунікації у суспільстві.
Дослідження здійснювалося за умов прийняття гіпотези про те, що реципієнт повністю залежить від масової політичної комунікації через необхідність задоволення власних інформаційних потреб, зокрема, у досягненні певних суспільних цілей. Ступінь впливовості ЗМК на аудиторію змінюється і залежить від стану самого суспільства та його політичних інститутів. Важливою складовою та передумовою соціальних трансформацій є переоцінка чинних систем цінностей та суспільних норм. Саме ця ситуація і породжує потребу у додатковій інформації, збільшуючи залежність людей від ЗМК. Останнє визначає зосередження дослідження на проблемах політичної комунікації у суспільствах перехідного періоду, де інформаційні потреби в людей значно збільшуються. Відповідно кардинально зростає роль ЗМК у перехідних суспільствах, вони набувають значення транслятора та провідного чинника утвердження нових політичних норм та цінностей.
Формування ціннісних орієнтацій у зовнішньо - та внутрішньополітичній сферах суспільства є базовим критерієм для прогнозування подальшого розвитку країн. Самі цінності, їх визначення або формування і є вектором подальшого розвитку країни, що і обумовлює актуальність теми дисертаційного дослідження.
Необхідність дослідження цієї тематики полягає у складності процесів, що відбуваються на теренах колишнього СРСР та їх неоднозначного тлумачення різними дослідниками. У дослідженні ЗМК розглядаються не лише як інструмент збору, обробки та розповсюдження певної інформації, а здійснюється інкорпорація їх до складної взаємодії соціальних та політичних трансформацій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Формування зовнішньополітичних орієнтацій суспільств перехідного періоду засобами масової комунікації (на прикладі України, Росії та Польщі)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок