Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Реабілітація дітей після тонзилектомії

Реабілітація дітей після тонзилектомії

Назва:
Реабілітація дітей після тонзилектомії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,88 KB
Завантажень:
151
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Інститут отоларингології ім. проф. О.С.Коломійченка
Академії медичних наук України
Молочек Юрій Анатолійович
УДК 616.322-002.2-053
Реабілітація дітей після тонзилектомії
14.01.19 – оториноларингологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Київській медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Лайко Андрій Афанасійович, Київська
медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика, професор кафедри
дитячої оториноларингології.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Мітін Юрій Володимирович, Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця, завідувач кафедри оториноларингології;
доктор медичних наук, професор Абизов Рустем Адильович, Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика, професор кафедри оториноларингології.
Провідна установа:
Дніпропетровська державна медична академія, кафедра оториноалрингології МОЗ України, м.Дніпропетровськ.
Захист відбудеться 21 травня 2002 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.611.01 в Інституті отоларингології ім. проф. О.С.Коломійченка АМН України за адресою: 03057, Україна, м.Київ, вул.Зоологічна, 3.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту отоларингології ім. проф. О.С.Коломійченка АМН України за адресою: 03057, Україна, м.Київ, вул.Зоологічна, 3.
Автореферат розісланий 20.04. 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук А.І.Розкладка
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Незважаючи на те, що у вивченні тонзилярної проблеми у дітей досягнуто значних успіхів, на сьогодні залишаються ще питання, які потребують вирішення. Найважливіше завдання цієї проблеми – підготовка дітей до тонзилектомії та післяопераційне лікування для профілактики місцевих та загальних ускладнень (М.А.Выжигина, 1981; В.А.Попа, 1984; М.Н.Красильникова, 1990; О.Ф.Мельников, Д.И.Заболотный, 1999; Dorn, Fridman, Quinn, 1999). Наукові розробки, що стосуються цієї теми нечисленні і до того ж не висвітлюють повною мірою всіх аспектів порушеної проблеми, хоча в Україні щороку протягом 1998–2000 рр. проводиться 50 тис. оперативних втручань на лімфаденоїдному глотковому кільці, а в м. Києві близько 5 тис. тонзилектомій. Тому передопераційна підготовка хворих до тонзилектомії та лікування в післяопераційний період – актуальна і соціально важлива проблема.
У дітей з цією патологією спостерігається схильність до астеноневротичних реакцій, що порушує адаптацію і є підставою для виникнення психогенних розладів після операції (Н.П.Литвинкова, 1985; М.Н.Красильникова, 1990; О.О.Древицька, 1992; Berkowitz, Halzal, 1990). Після тонзилектомії пацієнти скаржаться на біль під час ковтання, що виникає через декілька годин після оперативного втручання і посилюється на 2–3-й день, порушення сну. На 6-ту – 7-му добу ці симптоми поступово зменшуються , але за цей час хворі втрачають декілька кілограмів власної ваги (Г.С.Протасевич і співавт., 1992; Ю.В.Мітін, 2000), в них знижуються показники місцевого та загального імунітету (Е.В.Гюллінг і співавт., 1989; О.Ф.Мельников, 1991, 1999; Ю.И.Бажора, 1995), часто спостерігається тривале загоєння тонзилярних ніш (Г.І.Буренков, С.Г.Вахрушев, 1992).
Зазначене вище потребує ретельної передопераційної підготовки, яка б запобігала психогенним порушенням у післяопераційний період і спонукала до пошуку таких методик лікування, які були б спрямовані на репарацію тканин після тонзилектомії та відновлення показників місцевого і загального імунітету.
У зв’язку з викладеним привертає увагу використання таких лікарських засобів:–
мірамістин, якому притаманний широкий спектр протимікробних властивостей і який згубно діє на грампозитивні та грамнегативні бактерії, патогенні гриби, деякі віруси та найпростіші, здатен підвищувати місцеві захисні реакції, відновлювати процеси регенерації завдяки модуляції імунної відповіді;–
гранули кверцетину, які зменшують проникність і ламкість капілярів, чинять ранозагоювальну та протизапальну дію, інгібують фермент 5-ліпоксигеназу і підвищують неспецифічну резистентність організму.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Реабілітація дітей після тонзилектомії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок