Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ШЛЯХИ ВІДРОДЖЕННЯ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА ПЕРЕДГІРНОЇ ТА ГІРСЬКОЇ ЗОН КАРПАТ

ШЛЯХИ ВІДРОДЖЕННЯ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА ПЕРЕДГІРНОЇ ТА ГІРСЬКОЇ ЗОН КАРПАТ

Назва:
ШЛЯХИ ВІДРОДЖЕННЯ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА ПЕРЕДГІРНОЇ ТА ГІРСЬКОЇ ЗОН КАРПАТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,18 KB
Завантажень:
411
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БЕЛЕЙ СВІТЛАНА ІВАНІВНА
УДК 658:631.11(477.85)
ШЛЯХИ ВІДРОДЖЕННЯ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА
ПЕРЕДГІРНОЇ ТА ГІРСЬКОЇ ЗОН КАРПАТ
08.00.04 – економіка та управління підприємствами
(економіка сільського господарства і АПК)
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
м. Біла Церква - 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Подільському державному аграрно-технічному університеті
Науковий керівник - кандидат економічних наук,
Подільський державний аграрно-технічний університет,
доцент кафедри економіки підприємств та соціально-трудових відносин
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор, академік УААН,
Малік Микола Йосипович
Національний науковий центру "Інститут аграрної економіки" УААН,
завідувач відділом підприємництва
кандидат економічних наук
Лобунець Вікторія Іллівна
Білоцерківський національний аграрний університет,
асистент кафедри менеджменту зовнішньоекономічної діяльності
Захист відбудеться " 5" березня 2008 року о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 27.821.03 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук в Білоцерківському національному аграрному університеті за адресою: 09117, м. Біла Церква, Соборна площа 8/1, ауд 99.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Білоцерківського національного аграрного університету за адресою: 09117, м. Біла Церква, Соборна площа, 8/1
Автореферат розісланий " 1 " лютого 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук,
доцент І.М. Паска
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У процесі здійснення сучасних аграрних перетворень в Україні допущено ряд прорахунків і помилок. Наслідком цього став занепад сільського господарства, безробіття і бідність селян, виїзд за кордон сільських працівників, руйнація підприємств і закладів сфери обслуговування. Припинилось оновлення матеріальної бази соціальної сфери села, погіршилась демографічна ситуація. Усе це - взаємопов’язаний ланцюг проблем, і, якщо їх своєчасно не вирішувати, то економічна, соціальна та психологічна напруга можуть зумовити не тільки економічні, але й політичні ускладнення на селі. У зв’язку з цим однією з найважливіших проблем вітчизняної економіки стала проблема опрацювання механізму відродження сільського господарства. Розвиток сільського господарства на перспективу повинен бути спрямований на подолання кризових явищ, приведення в дію внутрішніх резервів села, на відродження – досягнення вихідних рубежів реформи, тобто рівня економічного та соціального розвитку кінця 80-х років ХХ ст. і наступне їх перевищення.
У витоків наукового осмислення проблеми розвитку сільського господарства стояли: Катон Старший, Варрон, Колумелла, брати Гракхи, В. Петті, Ф. Кене, А. Сміт, Д. Рікардо, К. Маркс, Ф. Ліст, А. Маршалл, М.І. Туган-Барановський, О.В. Чаянов, М.Д. Кондратьєв та інші. Їх праці стали науковою базою для визначення шляхів розвитку сільського господарства.
Комплексні дослідження проблем відтворення в сільському господарстві проводили В.Я. Амбросов, В.Г. Андрійчук, А.М. Кандиба, О.В. Крисальний, І.І. Лукінов, М.Й. Малік, В.Я. Месель-Веселяк, О.М. Онищенко, П.Т. Саблук, В.В. Юрчишин, П.І. Юхименко та інші.
Проблеми удосконалення функціонування аграрного сектора економіки в цілому й окремих його елементів досліджували І.Ф. Баланюк, О.М. Бородіна, П.І. Гайдуцький, М.Я. Дем’яненко, А.О. Заїнчковський, Д.Ф. Крисанов, М.К. Орлатий, О.О. Шморгун, О.В. Шубравська, О.М. Шпичак та інші.
Закономірності становлення різних форм господарювання, розвиток кооперативних відносин досліджувались вченими-аграрниками А.С. Даниленком, В.В. Зіновчуком, Г.В. Черевком та іншими.
Проблема відродження сільського господарства відносно нова для вітчизняної агроекономічної науки. Безпосередньо цій проблемі присвятили свої роботи вчені М.Г. Лобас, М.П. Сахацький. Вагомість отриманих ними наукових і практичних результатів незаперечна. Проте, переважна більшість економічних та організаційних проблем і особливо тих, що пов’язані з відродженням агровиробництва з урахуванням специфічних регіональних умов, залишається відкритою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ШЛЯХИ ВІДРОДЖЕННЯ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА ПЕРЕДГІРНОЇ ТА ГІРСЬКОЇ ЗОН КАРПАТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок