Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНТЕНСИФІКАЦІЯ ПРОЦЕСІВ ШЛІФУВАННЯ ІНСТРУМЕНТАЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ КРУГАМИ ІЗ СИНТЕТИЧНИХ АЛМАЗІВ І КУБІЧНОГО НІТРИДУ БОРА

ІНТЕНСИФІКАЦІЯ ПРОЦЕСІВ ШЛІФУВАННЯ ІНСТРУМЕНТАЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ КРУГАМИ ІЗ СИНТЕТИЧНИХ АЛМАЗІВ І КУБІЧНОГО НІТРИДУ БОРА

Назва:
ІНТЕНСИФІКАЦІЯ ПРОЦЕСІВ ШЛІФУВАННЯ ІНСТРУМЕНТАЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ КРУГАМИ ІЗ СИНТЕТИЧНИХ АЛМАЗІВ І КУБІЧНОГО НІТРИДУ БОРА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,45 KB
Завантажень:
390
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
"ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ"
Шепелєв Анатолій Олександрович
УДК 621.923.6
ІНТЕНСИФІКАЦІЯ ПРОЦЕСІВ ШЛІФУВАННЯ ІНСТРУМЕНТАЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ КРУГАМИ ІЗ СИНТЕТИЧНИХ АЛМАЗІВ І КУБІЧНОГО НІТРИДУ БОРА
Спеціальність 05.03.01 – процеси механічної обробки,
верстати та інструменти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Харків—2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в лабораторії “Технологія шліфування інструментальних і композиційних матеріалів” Інституту надтвердих матеріалів ім. В.Н.Бакуля Національної академії наук України.
Науковий консультант:
академік НАН України, доктор технічних наук, професор Новіков Микола Васильович,
Інститут надтвердих матеріалів
ім. В.Н. Бакуля НАН України, м. Київ, директор.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор
Внуков Юрій Миколайович,
Запорізький національний технічний університет,
м. Запоріжжя, проректор з наукової роботи, завідувач кафедри "Металорізальні верстати та інструменти";
доктор технічних наук, професор
Залога Вільям Олександрович,
Сумський державний університет, м. Суми, професор кафедри “Металорізальні верстати та інструменти”;
Заслужений діяч науки і техніки України
доктор технічних наук, професор
Посвятенко Едуард Карпович,
Національний транспортний університет, м. Київ, професор кафедри "Виробництво, ремонт і матеріалознавство".
Провідна установа:
Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут", кафедра "Інструментальне виробництво", Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться "27" червня 2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.12 у Національному технічному університеті "Харківський політехнічний інститут" за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут".
Автореферат розісланий "17" травня 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Узунян М.Д.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У сучасному інструментальному виробництві застосування надтвердих абразивних матеріалів (НТМ) — синтетичних алмазів (СА) і кубічного нітриду бора (КНБ) розглядається як пріоритетний напрямок збільшення продуктивності і підвищення надійності різальних інструментів. З найбільшою ефективністю інструменти із НТМ застосовуються в технологічних процесах алмазно-абразивної обробки, для яких важлива їхня гарантована стійкість, високі ріжучі властивості і продуктивність. Але, необхідна в сучасних умовах ефективність обробки вольфрамових, безвольфрамових і маловольфрамових сплавів і сталей, інструментальних сталей і керамік практично не забезпечується при глибинах шліфування 0,5–1,0 мм і більше. Це відповідає продуктивності шліфування не більше 1000–3000 мм3/хв., у той час як верстатні системи і промислові технології механообробки обумовлюють необхідність підвищення продуктивності до 3000–5000 мм3/хв. і в недалекому майбутньому до 10000 мм3/хв. В зв'язку із цим інтенсифікація процесів шліфування на основі розвитку технологічних систем і розробки нового покоління шліфувальних кругів із НТМ відноситься до ключових задач машинобудування.
В Україні в області обробки інструментальних матеріалів кругами з НТМ застосовуються різні технологічні процеси шліфування і заточення твердосплавних і сталевих інструментів, що використовуються в метало- та деревообробці і інших напрямах механообробки. Внаслідок широких досліджень Харківської, Київської, Одеської, Запорізької та ін. наукових шкіл запропоновані та встановлені критерії технологічного керування параметрами якості оброблених поверхонь і вибору оптимальних умов роботи інструментів з НТМ. Одним з найбільш ефективних процесів обробки є алмазне шліфування з застосуванням мастильно-охолоджувальних рідин (МОР) чи періодичним введенням у зону різання електричного струму низької напруги для виправлення кругів з НТМ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: ІНТЕНСИФІКАЦІЯ ПРОЦЕСІВ ШЛІФУВАННЯ ІНСТРУМЕНТАЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ КРУГАМИ ІЗ СИНТЕТИЧНИХ АЛМАЗІВ І КУБІЧНОГО НІТРИДУ БОРА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок