Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕГЕНЕРАЦІЯ ТКАНИН СЛИЗОВОЇ ОБОЛОНКИ ПОРОЖНИНИ РОТА ПРИ КРІО- І ТЕРМОДЕСТРУКЦІЯХ

РЕГЕНЕРАЦІЯ ТКАНИН СЛИЗОВОЇ ОБОЛОНКИ ПОРОЖНИНИ РОТА ПРИ КРІО- І ТЕРМОДЕСТРУКЦІЯХ

Назва:
РЕГЕНЕРАЦІЯ ТКАНИН СЛИЗОВОЇ ОБОЛОНКИ ПОРОЖНИНИ РОТА ПРИ КРІО- І ТЕРМОДЕСТРУКЦІЯХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,64 KB
Завантажень:
458
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ КРІОБІОЛОГІЇ І КРІОМЕДИЦИНИ
Родіонова Наталія Львівна
УДК 611. 311: 616. 003. 93: 615. 832. 9
РЕГЕНЕРАЦІЯ ТКАНИН
СЛИЗОВОЇ ОБОЛОНКИ ПОРОЖНИНИ РОТА
ПРИ КРІО- І ТЕРМОДЕСТРУКЦІЯХ
14.01.35 - кріомедицина
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті проблем кріобіології і кріомедицини НАН України, м. Харків
Науковий керівник: |
доктор медичних наук, професор, Куцевляк Валентина Федорівна, Харківська медична академія післядипломної освіти, завідувач кафедри терапевтичної та дитячої стоматології
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Гарюк Григорій Іванович,
Харківська медична академія післядипломної освіти,
завідувач кафедри оториноларингології
кандидат медичних наук, доцент Ніконов Віктор Володимирович,
Харківський державний медичний університет, кафедра стоматології
дитячого віку, дитячої щелепно-лицьової хірургії і імплантології
Провідна установа: Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, кафедра
терапевтичної стоматології, міністерство охорони здоров’я України
Захист відбудеться “ 15 ” жовтня 2002 року о 1330 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.242.01 при Інституті проблем кріобіології і кріомедицини НАН України за адресою 61015, м. Харків, вул. Переяславська, 23.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ІПКіК: 61015, м. Харків, вул. Переяславська, 23.
Автореферат розісланий “ 11 ” вересня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор мед. наук, професор Гольцев А.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Регенерація тканин при локальному кріовпливі є актуальною медико-біологічною проблемою. Низькі температури (-80С...-196С) широко використовуються в багатьох галузях медицини, починаючи з 60-х років минулого століття (період створення оптимальної кріогенної техніки). Постійно розширюється діапазон галузей медичного застосування кріогенного методу. Прогностична оцінка дозволяє встановити, що його роль як методу лікування буде зростати.
В стоматології низькотемпературний вплив застосовується для лікування передракових і пухлиноподібних захворювань слизової оболонки порожнини рота і червоної облямівки губ. У зв’язку з тим, що рак червоної облямівки нижньої губи і слизової оболонки порожнини рота складає 4,2 % усіх злоякісних новоутворень, то зрозуміла актуальність його профілактики, що включає насамперед своєчасне виявлення і лікування передракових станів (хвороба Боуена, лейкоплакія, папіломатоз, фіброма, ерозивно-виразкова і гіперкератотична форми червоного плискатого лишаю й ін.). Для цього була створена і далі буде удосконалюватися різна кріогенна апаратура, розроблені методики впливу на патологічні осередки (В.А.Нікітін,1974; К.В.Божко,1978,1990; В.Ф.Куцевляк,1990 та ін.), проводяться дослідження дії глибокого холоду на тканини (Б.П.Сандомирський, 1984; О.Н.Сирота, 1992 та ін.).
Численні спостереження показують, що загоєння слизової оболонки після кріодеструкції є більш сприятливим у порівнянні з іншими методами впливу - діатермокоагуляцією, хірургічним методом: формування рубцево-сполучних тканин є мінімальним, спостерігається більш швидка епітелізація осередка ураження. Однак механізм цього явища залишається багато в чому неясним. Для з'ясування цих питань необхідні поглиблені морфологічні та біохімічні дослідження, що дозволять уточнити молекулярно-клітинні механізми регенерації після локального кріовпливу.
Останнім часом накопичена достатня кількість доказів важливої ролі вільнорадикального окислювання в загоєнні ран. Передбачається, що перекисне окислювання ліпідів (ПОЛ) - основний шлях утворення вільних радикалів - регулює перебіг тканинних метаболічних процесів, що впливають на хід регенерації. Надлишок вільних радикалів, які накопичуються в результаті ланцюгової реакції (активних форм кисню (АФК) — синглетний кисень, гідроксильний і супероксидний радикали, перекис водню), викликає перекисну модифікацію ліпідів і ліпопротеїдів, зміну структури і деструкцію клітинних мембран (А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РЕГЕНЕРАЦІЯ ТКАНИН СЛИЗОВОЇ ОБОЛОНКИ ПОРОЖНИНИ РОТА ПРИ КРІО- І ТЕРМОДЕСТРУКЦІЯХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок