Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Балада й специфіка її перетворення у західноєвропейському музичному романтизмі

Балада й специфіка її перетворення у західноєвропейському музичному романтизмі

Назва:
Балада й специфіка її перетворення у західноєвропейському музичному романтизмі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,70 KB
Завантажень:
283
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
ім. П. І. ЧАЙКОВСЬКОГО
Жимолостнова Вероніка Вікторівна
УДК 784.3+781.7+78.083.4
Балада й специфіка її перетворення
у західноєвропейському музичному романтизмі
17.00.03 – Музичне мистецтво
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
К и ї в 2 0 0 3
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Національній музичній академії України ім. П.І. Чайковського Міністерства культури і мистецтв України.
Науковий керівник: кандидат мистецтвознавства, професор
Неболюбова Лариса Сергіївна
Національна музична академія України
ім. П.І. Чайковського, професор
кафедри історії зарубіжної музики
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
Стахевич Олександр Григорович
Сумський державний педагогічний
університет ім. А.С.Макаренка,
завідувач кафедри вокального
мистецтва
кандидат мистецтвознавства, доцент
Терентьєв Дмитро Григорович
Національна музична академія України
ім. П.І.Чайковського, доцент кафедри
теорії музики
Провідна установа: Львівська державна музична академія
ім. М.В.Лисенка, кафедра історії
музики
Захист відбудеться “_24_”_вересня_2003 р. о _1530_ год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.005.01 у Національній музичній академії України ім. П.І. Чайковського за адресою: 01001, м. Київ, вул. Архітектора Городецького, 1/3, ауд.36.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського за адресою: 01001, м. Київ, вул. Архітектора Городецького, 1/3.
Автореферат розісланий “_20_” _серпня_2003 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат мистецтвознавства, доцент Коханик І.М.
Загальна характеристика дисертації
Актуальність теми. Звернення до жанру балади обумовлено підвищеним інтересом до нього в європейському мистецтві останніх двох століть та мистецтвознавстві і водночас недостатньою його науковою дослідженістю. Зокрема, досі не з'ясовано специфіку спадкоємності романтичної балади як синтетичного музично-поетичного жанру щодо народної балади, не конкретизовано типологічної залежності її від жанрової своєрідності сюжету, структури, принципів римоутворення, мелосу, ритміки тощо. До цього часу немає чіткого наукового визначення жанру балади як загальноєвропейського феномена фольклорного та професійного мистецтва, що ніби стоїть над локальними етнокультурними традиціями, а тим більше його різноманітних стильових модифікацій.
На жаль, у більшості наукових досліджень, присвячених окремим різновидам балади, розглядаються передусім вузько локальні сфери існування жанру, не завжди аналізуються його модифікації в суміжних сферах художньої культури. Основоположними працями, в яких розробляється проблема становлення й розвитку народної балади, є монографії М. Андрєєва, О. Афанасьєва, Д. Балашова, Б. Путилова, О. Тумілевича, М. Кравцова, Г. Каландадзе, С. Грици, О. Дея, Б. Кирдана, В. Жирмунського, С. Шарпа, Я. Ягело, Й. Горака, Ж. Тьєрсо та інших. Специфічним особливостям літературної балади присвячено розвідки В. Брюсова, О. Блока, Б. Ейхенбаума, Р. Бредніха, М. Джуріана, Г. Лавса. Аспекти музичної романтичної балади вивчаються у працях В. Васіної-Гроссман, М. Арановського, Д. Житомирського, В. Віори та ін. Досить часто поетичні або музичні збірки народних балад містять вступ-огляд редактора, упорядника або перекладача, наприклад статті А. Гугніної, О. Паріна, Д. Балашова, Н. Єліної та інших.
Незважаючи на широке коло авторитетних дослідників жанру, проблема спадкоємності традицій народної балади у вокальній баладі романтизму як самостійного жанрового явища так і не дістала належної наукової розробки як у цілому, так і в аспекті взаємодії “композитор і фольклор".
Мета й завдання дослідження. Балада як особливий музично-поетичний жанр, що з'явився як ліро-епічний напрям загальноєвропейської народної традиції, надалі отримує свій розвиток у різноманітні стильові епохи професійного музичного мистецтва. Тому виявити особливості жанру західноєвропейської романтичної вокальної балади через аналіз її сюжетної драматургії, форми, ладу, мелодії, гармонії та акомпанементу, а також сформулювати загальне універсальне визначення самого поняття балади – мета даного дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Балада й специфіка її перетворення у західноєвропейському музичному романтизмі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок